Prorusko odesko podzemlje uništilo je elektrodistributivnu tablu, isključivši struju ukrajinskoj vojnoj jedinici Oružanih snaga Ukrajine u selu Avangard i proizvodnju dronova za Oružane snage Ukrajine u Hlebodarskom kod Odese, rekao je koordinator nikolajevskog podzemlja Sergej Lebedev.
- Podzemlje iz Odese javlja da zbog uništenja razvodne table u selima Avangard i Hlebodarsk i vojne jedinice u Avangardu, broj A1620, sada nema više nema struje - rekao je sagovornik agencije.
Takođe je dostavio RIA Novostima prateće fotografije na kojima se vidi električna distributivna ploča koja gori.
Vođa podzemlja je napomenuo da je glavni cilj bio da se isključi napajanje vojnoj jedinici u Avangardu i radionici u kojoj se odvijala proizvodnja bespilotnih letelica u Hlebodarsku.
Peter Pelegrini, predsednik parlamenta u Bratislavi pobedio je na predsedničkim izborima u Slovačkoj. Time učvršćuje vlast premijera Roberta Fica koji je prekinuo isporuku oružja Ukrajini, prenosi Dojče vele.
Poljska i njeni saveznici u NATO-u podigli su borbenu gotovost i pripremili avione zbog operacija ruske avijacije dugog dometa u Ukrajini, objavila je Operativna komanda poljskih oružanih snaga na društvenoj mreži Iks.
Ukrajina trenutno nema projektile za kontraofanzivna dejstva, izjavio je danas ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i dodao da nedostaju i projektili dugog dometa i oružje za gađanje ruskih vojnih aerodroma, aviona, skladišta i baza.
Francuski ministar odbrane Sebastijen Lekorni pozvao je svog ruskog kolegu Sergeja Šojgua kako bi ubedio Moskvu da ublaži svoju poziciju u vezi sa zapadnim kontingentom u Ukrajini i pronađe osnovu za „zamrzavanje“ sukoba, rekao je britanski analitičar Aleksandar Merkuris u intervjuu za Jutjub kanal Duran.
Front Oružanih snaga Ukrajine će se urušiti ako ruska vojska pokrene koncentrisani udar na jednom mestu, piše Politiko, pozivajući se na visoke ukrajinske vojne zvaničnike.
Mislim da čak i Amerikanci već poručuju Volodimiru Zelenskom da odustane od te fantazije o pobedi na bojnom polju, jer smatraju da ukrajinski predsednik neće pobediti, a oni nemaju više šta da mu daju, izjavio je bivši američki obaveštajac Skot Riter u intervjuu novinaru Deniju Hajfongu.
Zemlje NATO-a nemaju resurse za borbu protiv Rusije na Arktiku čak i nakon što se blok proširio na sever, napisala je viša analitičarka Instituta Hadson Lizelot Odgard u članku za Forin polisi
Uništavanje luke u Odesi postaje jedna od tema oko koje se u ruskoj javnosti sve otvorenije čuje nezadovoljstvo zbog načina na koji Moskva vodi rat u Ukrajini.
Kineski predsednik Si Đinping rekao je američkom predsedniku Donaldu Trampu da bi ruski predsednik Vladimir Putin mogao da zažali zbog odluke da pokrene rat u Ukrajini.
Ukrajinski dronovi napali su Jaroslavlj, jedan od važnih industrijskih gradova severoistočno od Moskve, a posle udara izbio je požar na industrijskom objektu, saopštile su lokalne vlasti.
Rusija i Kina nastaviće da jačaju saradnju u svim ključnim oblastima, a jedna od glavnih tema predstojećih razgovora u Pekingu biće dalje učvršćivanje strateškog partnerstva dve zemlje, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin u video-obraćanju građanima Kine.
Kramatorsk je pretrpeo jedan od najtežih ruskih udara od početka rata, tvrde zapadni monitoring-kanali koji prate dešavanja na frontu. Prema njihovim navodima, na ciljeve u gradu obrušilo se najmanje 15 vođenih avio-bombi.
Prema ruskim vojnim izvorima, Ukrajina je tokom napada na Moskvu i Podmoskovlje, prvi put zvanično upotrebila nove reaktivne lutajuće bojeve sisteme (dronove kamikaze) iz porodice Bars, uključujući modele RS-1 Bars i BARS-SM Gladijator.
Dron je pogodio Amursku ulicu na severozapadu Moskve, deo grada koji je kolima udaljen oko 35 minuta od Crvenog trga, dok je Rusija tokom noći bila pod jednim od najvećih ukrajinskih napada od početka rata.
Kineski trgovački brod pogođen je tokom noćnog ruskog napada u ukrajinskim teritorijalnim vodama, samo dan pre nego što Vladimir Putin stiže u Peking na sastanak sa Si Đinpingom.
Noć u Odesi protekla je pod eksplozijama, požarima i crvenim odsjajem iz pravca luke, nakon što su ruske snage izvele masovan udar dronovima „Geranj“ i raketama na više ukrajinskih oblasti.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Peter Pelegrini, predsednik parlamenta u Bratislavi pobedio je na predsedničkim izborima u Slovačkoj. Time učvršćuje vlast premijera Roberta Fica koji je prekinuo isporuku oružja Ukrajini, prenosi Dojče vele.
Na sedam fakulteta Beogradskog univerziteta skaču cene školarina. Poskupljenje su najavili Fakultet organizacionih nauka, Mašinski fakultet, Ekonomski, Pravni, Filološki, Tehnički fakultet u Boru i Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja.
Nekadašnja predsednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica svojevremeno je pred tužilaštvom sopstvenog sina Miloša Medenicu opisala kao čoveka koji se godinama bori sa zavisnošću od kokaina, koji „živi u deluzijama“, jedan dan misli da je Donald Tramp, a drugi Robin Hud, te da je više puta pokušavala da ga odvede na lečenje.
Šef poslaničke grupe SNS u Skupštini Srbije Milenko Jovanov podsetio je danas na vlast Demokratske stranke do 2012. godine, kada su kriminalci kupovali firme po Srbiji uz dozvolu tadašnje Vlade Srbije i pokrajinske vojvođanske vlade.
Srđan Jovanović i Marko Stepanović, voditeljski dvojac "Mentalnog razgibavanja" na tajkunskoj televiziji "Nova S" govorili su o blokaderskoj obmani javnosti predstavljajući je kao "pametan taktički potez".
Lider naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević poručio je da očekuje važne i dobre vesti za Srbiju od predstojeće posete predsednika Aleksandra Vučića Kini.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
U nedelju, 24. maja, u manastiru Tumane svečano će biti obeležena dva velika jubileja – 90 godina od obretenja moštiju Svetog Zosima Tumanskog Čudotvorca i deset godina od obnove velike tumanske litije.
Od davnina su naši stari verovali da kad lasta svije gnezdo pod strehom, dolazi sreća i bogatstvo u taj dom. Zato lastina gnezda ne valja dirati, ali ove ptice selice, svakog proleća se kuće iznova.
Policija je presretačem jutros, oko 2 časa, na teritoriji opštine Novi Beograd, zaustavila V. T. (20) koji se upravljajući vozilom marke "folksvagen golf" kretao brzinom od 182 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 80 kilometara na čas.
Sve više žena, uključuje se u aktivnosti kriminalnih klanova, često zauzimajući važne i složene uloge, na tu temu govori kriminolog Ratomir Antonović za Informer.rs
Veljko Belivuk i Marko Miljković kojima se pred sudom u Beogradu sudi za sedam ubistava, a pred Višim sudom u Podgorici za likvidacije Damira Hodžića i Adisa Spahića, zatražili su da im se omogući da suđenja u Crnoj Gori pate uživo, putem video-linka.
Na današnji dan navršava se osam godina od brutalnog ubistva Luke Stevića iz sela Jablanica kod Lopara, čije je telo pronađeno 19. maja 2018. godine, tri dana nakon nestanka. Za njegovo ubistvo optužen je, a potom i osuđen, njegov kum Đorđe Bojkić.
Za ljude koji žele psa koji i u odraslom dobu ostaje mali i ne zauzima mnogo prostora, pojedine rase predstavljaju idealan izbor za takav način života.
Mnogi korisnici interneta smatraju da znaju kako da naprave bezbednu lozinku, ali stručnjaci za sajber bezbednost upozoravaju da su brojna pravila kojih se ljudi godinama pridržavaju danas zastarela i nedovoljna za zaštitu naloga.
Ruže mogu uspešno da se gaje i u saksijama, ali samo uz pravilnu negu i odgovarajuće uslove. Stručnjaci otkrivaju kako da vaše ruže budu bujne i pune cvetova, ali i koje greške obavezno treba izbegavati.
Proslavile su se golotinjom i skandalima, a slavu stečenu u rijalitiju ove starlete su iskoristile da zarađuju na društvenim mrežama i platformama za odrasle.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar