Užas! Amerika prešla granicu koju nije smela! Ruski odgovor će promeniti svet kakvog poznajemo: Očekivali smo...
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države su konfiskacijom ruske imovine prešle granicu koja će promeniti globalnu finansijsku situaciju da nezapadni svet razume potrebu za alternativnim ekonomskim mehanizmima za očuvanje bogatstva i novim načinima njegovog rasta, rekao je krimski politički ekspert Vladimir Džarala.
Predstavnički dom američkog Kongresa u subotu je velikom većinom usvojio zakon koji uključuje odredbu o konfiskaciji ruske suverene imovine u korist Ukrajine. Dokument se šalje Senatu na razmatranje.
Ukrajinska vojska je nedelju dana bila u pripravnosti da presretne ruski bombarder Tu-22M3, otkrio je Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe.
Američki državni sekretar Antoni Blinken, tokom posete Kini, mogao bi da zapreti Pekingu sankcijama zbog navodne podrške ruskom vojno-industrijskom kompleksu, piše Fajnenšel tajms , pozivajući se na izvore.
21.04.2024
11:40
- Ovo je bilo očekivano i ocenjeno kao prekretnica koja će promeniti svetsku situaciju. Ceo nezapadni svet razume potrebu za stvaranjem alternativnih ekonomskih mehanizama koji će garantovati sigurnost bogatstva i otvoriti nove puteve za njegov rast više nije teorija, već praktična neophodnost Stari svet se završava, rađa se novi - rekao je Džaralah za RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, celokupna ekonomija savremenog sveta izgrađena je na Zapadu kao finansijski, pravni i ekonomski centar.
- On postavlja pravila, reguliše odnose, ima apsolutnu vojnu prednost, a to je svima odgovaralo. Borba Rusije od 2014. za pravedniju poziciju uništila je ovu laž - rekao je Džaralah.
Za osuđenike koji žele da pristupe Oružanim snagama Ukrajine biće stvorene posebne jedinice koje će biti poslate na front da kopaju rovove, izjavio je ministar pravde Denis Maljuska.
Republikanci i demokrate započeli su prepirku tokom glasanja o paketu pomoći Ukrajini oko ukrajinskih zastava kojima su počeli da mašu predstavnici Demokratske stranke.
21.04.2024
10:43
Prema njegovim rečima, konfiskacija imovine Ruske Federacije pokazuje celom svetu da se njihov novac može lako ukrasti ako je potreban SAD i Zapadu, a isto tako lako može da se upotrebi sila protiv slabih.
- Na sreću, Rusija nije slaba, ukradena sredstva su već nadoknađena rastom prihoda u protekle tri godine, a privreda je zasnovana na čvrstoj osnovi proizvodnje, a ne špekulacijama - rekao je politikolog.
U Ruskoj Federaciji su zamrzavanje ruske imovine na Zapadu nazvali krađom. Rusija će biti odgovorna u slučaju konfiskacije zamrznute ruske imovine na Zapadu, rekao je kasnije ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov. On je dodao da Ruska Federacija „takođe ima mogućnost da ne vrati ona sredstva koja su zapadne zemlje držale u Rusiji i koja su zamrznuta kao odgovor na zaplenu ruskih državnih rezervi, nema sumnje da ćemo delovati međusobno“.
Američki milijarder Dejvid Saks je nakon usvajanja u Predstavničkom domu američkog Kongresa nacrta zakona o izdvajanju skoro 61 milijarde dolara Ukrajini, izjavio da će Ukrajina u svakom slučaju pretrpeti krah.
Pružanje nove vojne pomoći Ukrajini iz Sjedinjenih Američkih Država neće pomoći da se spreči neslavan kraj kijevskog režima, izjavio je zamenik stalnog predstavnika Rusije pri UN Dmitrij Poljanski.
U noći 17. aprila, Oružane snage Ukrajine izvele su raketni napad na aerodrom u Džankoju, koji se nalazi na Krimu. Prema izveštajima medija, napad je izveden upotrebom 12 taktičkih projektila ATACMS američke proizvodnje.
Zvaničnici Evropske unije su ogorčeni zbog insistiranja Sjedinjenih Američkih Država na konfiskaciji ruske imovine u korist Ukrajine, verujući da će mere Moskve, ako na njih odgovori, prvenstveno uticati na Evropu, a ne na Sjedinjene Države, piše Vašington post.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
General-pukovnik Suhrab Ahmedov, visoki ruski komandant poznat po brutalnim frontalnim napadima i nepopularan među vojnicima, smenjen je posle četiri godine komandovanja u Ukrajini.
Američki novinar Taker Karlson izneo je tezu da Rusija razmatra mogućnost upotrebe nuklearnog oružja protiv pojedinih evropskih država, pre svega Velike Britanije i Nemačke, i da je nedavni udar raketom „Orešnik“ na vojni aerodrom u Lavovskoj oblasti bio signal upravo tim zemljama, a ne pokušaj da se ostvari neposredni vojni efekat u Ukrajini.
Rusija sada ima jasnu prednost u novoj trci u naoružanju 21. veka, izjavio je bivši obaveštajac i vojni analitičar Skot Riter u intervjuu novinaru Endrjuu Napolitanu.
Ukrajinska vojska je nedelju dana bila u pripravnosti da presretne ruski bombarder Tu-22M3, otkrio je Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe.
Rusija će na međunarodnom sajmu bespilotnih sistema UMEX 2026 u Abu Dabiju predstaviti novu liniju bespilotnih letelica, javila je ruska novinska služba.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Širenje mržnje, pretnje, omalovažavanje, vređanje, fizičko napadanje, stvaranje podela, rušenje, paljenje, uništavanje - to je ono što su blokaderi imali da ponude građanima Srbije poslednjih godinu dana, pa je lako zaključiti na čemu se zasnva njihov plan i program - linč i nasilje.
Ljiljana Smajlović, nekadašnja urednica Politike, gostovala je na TV Prva, gde je o aktuelnim političkim dešavanjima razgovarala sa voditeljkom Marijom Savić Stamenić i Milanom Antonijevićem, poverenikom za zaštitu ravnopravnosti.
Takozvani "kosovski premijer" u tehničkom mandatu Aljbin Kurti izjavio je da je Srbija "bolje nego ikada razumela da je Kosovo država", iako je malo verovatno da će ga uskoro priznati!
Kristijan Šmit, koji u Republici Srpskoj nije priznat za visokog predstavnika jer njegov izbor nije potvrđen u Savetu bezbednosti UN, kaže da ni malo ne oseća odgovornost za zastoj BiH.
Takmičarka Plavih, Anabela Zonai, iskoristila je svoj minut poziva sa porodicom u Exatlonu. Oni su joj odmah dali savet kako da se ponaša u takmičenju.
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
Ujutru se očekuje slab i umeren mraz, a na pojedinim lokalitetima magla i niska oblačnost, uglavnom u Podrinju i u Timočkoj Krajini, navodi se u prognozi RHMZ-a. Temperatura će se kretati od -9 do -2 stepena, a najviša dnevna biće od -1 do 7.
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu naložilo je psihijatrijsko veštačenje Dalibora Demirovića (43) iz Pečenjevca, koji je osumnjičen da je 2.novembra 2025.godine ubio nevenčanu suprugu Katarinu G. (36) u porodičnoj kući u ovom selu kod Leskovca, a potom njeno telo sakrio u zamrzivač.
Viši sud u Zagrebu juče je izrekao nepravosnažnu presudu majci koja je u januaru prošle godine ubila svoju ćerku bacivši je u reku Savu. Sudija je u obrazloženju posebno naglasila težinu zločina, ističući da je optužena usmrtila dete koje joj je bezuslovno verovalo kao majci.
Đorđije Đoko Pavićević je najpre razmišljao da kamioni Sandera Stanaja ulaze u luku i direktno preuzimaju cigarete, ali je od toga odustao jer je smatrao da je to rizično, pa je izabrao drugačiji način izvlačenja duvanskih proizvoda iz Slobodne zone u Baru.
Glumac i producent Lazar Ristovski postavljen je na čelo Međunarodnog filmskog festivala FEST gde će obavljati funkciju predsednika Glavnog odbora ove manifestacije.
Sin legendarnog Miodraga Petrovića Čkalje želeo je da ode bez pompe i buke. Porodica je ispunila njegovu poslednju želju i sve je obavljeno daleko od očiju javnosti.
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
Doktorka Dejanira Hitenmozer, glavna veterinarka klinike Small Door Veterinary, izdvojila je tri važne stavke koje bi svaki pas trebalo da ima ispunjene na dnevnom nivou, jer one značajno utiču na kvalitet njegovog života.
Napravite jednostavnu kupku za stopala koristeći samo 3 sastojka - sodu bikarbonu, sirće i toplu vodu, koja može osvežiti stopala, ublažiti umor i ukloniti neugodan miris.
Pevačica Aleksandra Prijović priznala je da se ne snalazi u kuhinji, te je tako za obroke zadužen njen suprug Filip Živojinović ili tim profesionalaca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar