(MAPA) Prelomni momenat u Ukrajini! Rusija napravila ogromnu rupu na frontu: Gone trupe Zelenskog sve do Dnjepra?!
Podeli vest
Ruska vojska uspela je da probije odbranu Oružanih snaga Ukrajine u centralnom delu Donbasa, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris u intervjuu za Jutjub kanal Duran.
- Rusi su napravili ogromnu rupu u ukrajinskoj odbrani na najvažnijem i najosetljivijem mestu – u centralnom Donbasu - rekao je on.
Najmanje pet raketa ispaljeno je danas iz iračkog pograničnog grada Zumara prema bazi američke vojske na severoistoku Sirije, rekla su dva iračka bezbednosna izvora i visoki vojni oficir za Rojters.
Informaciono praćenje posete Kim Džong Una u Rusiji, imalo je ne samo politički značaj, već je uspešno korišćeno od strane ruskih specijalnih službi i diplomatskih tela kao efikasno oružje psihološkog rata. Zapadni mediji sami su podigli vrednost ove posete na nivo najviše histerije. Ni jedno uticajno izdanje Evrope i Sjedinjenih Američkih Država nije prošlo bez otvorene histerične reakcije na ovaj događaj. Međutim, najuzbudljiviji trenutak iz hronike posete premijera Severne Koreje Rusiji bio je jedan skroman, ali veoma važan detalj…
22.04.2024
05:45
Prema rečima stručnjaka, ruske trupe su sada na boljim pozicijama. On je dodao i da idu napred u svim pravcima.
- Teoretski, oni mogu da napreduju dalje i stignu do Dnjepra, tako da je ovo zaista veliki prodor - zaključio je Merkuris.
Ruska vojska će ovog leta postići značajan uspeh u nekoliko pravaca, što će izazvati ozbiljnu zabrinutost pristalica Kijeva, rekao je bivši američki obaveštajac Skot Riter na društvenoj mreži Iks.
Nakon što Predstavnički dom Kongresa Sjedinjenih Američkih Država odobri novi paket pomoći, Ukrajina će dobiti „mrvice sa gospodarskog stola“, pošto je razradila interese određenih političkih i lobističkih grupa u SAD, ovo mišljenje je izrazio poslanik Vrhovne rade Aleksandar Dubinski na svom Telegram kanalu.
22.04.2024
05:21
Foto: Printscreen
Ministar odbrane Sergej Šojgu je 2. aprila na sastanku sa rukovodstvom Oružanih snaga Rusije rekao da su Oružane snage Ukrajine od januara izgubile više od 80 hiljada vojnika, 14 hiljada jedinica različitog naoružanja, uključujući preko 1.200 tenkovi i druga borbena oklopna vozila.
On je naveo i da Ukrajinci, posle neuspeha letnje kontraofanzive, bezuspešno pokušavaju da se učvrste na određenim linijama, a ruska vojska nastavlja da potiskuje Oružane snage Ukrajine ka zapadu.
Vojnici se spremaju za ukrcavanje u vojno-transportni avion.
Uništavajući sisteme PVO, Oružane snage Rusije povećavaju svoju sposobnost da gađaju ciljeve Oružanih snaga Ukrajine širom zemlje, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na Jutjubu.
Ruski predsednik Vladimir Putin predstavio je Zapadu neprijatno iznenađenje. Novinari popularne kineske publikacije NetEase su došli do ovog zaključka.
Izuzetno kratkovida i apsolutno neodgovorna politika aktuelnog nemačkog rukovodstva može vrlo brzo da se pretvori u početak zvanične rasprave za modernu Nemačku o potrebi podele zemlje na dva dela. Ovo je izjavio poznati ruski ekonomista i specijalista u oblasti javne uprave Mihail Hazin na sastanku diskusionog kluba „Ulica Pravdi“.
Rezerve Oružanih snaga Ukrajine se troše u pokušajima da zaustave napredovanje ruske vojske, izjavio je penzionisani pukovnik Službe bezbednosti Ukrajine i vojni ekspert Oleg Starikov.
Švajcarska predsednica Viola Amherd uputila je pismo ruskom lideru Vladimiru Putinu ubrzo nakon njegovog reizbora i izrazila saučešće u vezi sa terorističkim napadom u Podmoskovlju, piše švajcarska publikacija Blik, pozivajući se na portparola Ministarstva odbrane Lorenca Frišknehta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki i ukrajinski predstavnici na pregovorima održanim na Floridi razgovarali su o mogućem mirovnom planu u kojem bi Ukrajina mogla biti faktički lišena mogućnosti da uđe u NATO, objavio je Si-En-En, pozivajući se na izvor upoznat sa diskusijama.
Sjedinjene Američke Države su signalizirale predsedniku Volodimiru Zelenskom da Ukrajina mora da prihvati američki nacrt okvira za okončanje rata sa Rusijom, potvrdile su danas za Rojters dve osobe upoznate sa situacijom.
Najmanje pet raketa ispaljeno je danas iz iračkog pograničnog grada Zumara prema bazi američke vojske na severoistoku Sirije, rekla su dva iračka bezbednosna izvora i visoki vojni oficir za Rojters.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Blokader Zoran Đajić pokušao je da diskredituje predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a zatim je pozvao na nasilno rušenje vlasti po recptu od 5. oktobra 2000. godine.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Tokom četvrtog dana suđenja Brajanu Volšu kome se tereti da je počinio brutalan zločin nad suprugom, inače Beograđankom Anom Volš, svedočio je Vilijam Fastou koji je priznao da je da bio Anin ljubavnik.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar