Strašno razaranje! Čekali F-16, a onda... Rusi ih pustili da naprave, pa brutalno raspalili po aerodromu!
Podeli vest
Oružane snage Rusije izvele su udar na vojni aerodrom koji se pripremao za prijem lovaca F-16 obećanih Kijevu u Starokonstantinovu u Hmeljničkoj oblasti!
Koordinator Nikolajevskog proruskog pokreta otpora Sergej Lebedev otkriva i da je na meti ruskih projektila bio i poligon za obuku mobilisanih ukrajinaca, ali i sedište stranih plaćenika!
Pokušaj ubistva slovačkog premijera Roberta Fica izveden je zbog stava Volodimira Zelenskog, rekao je bivši savetnik Leonida Kučme Oleg Šoskin na YouTube kanalu.
26.05.2024
17:10
- Moskva ima informacije da će baš na tom aerodromu biti razmešteni američki lovci F-16. Oko aerodroma nalaze se i skladište bombi i raketa, poligon, zaštićen armiranim betonom, elektropodstanica i neki drugi objekti - tvrdi Lebedev.
"RIA novosti" ističu da je ovaj aerodrom česta meta ruskih napada, a napad na ovaj grad priznaju i ukrajinski mediji. Ipak, Kijev nije potvrdio, ali ni demantovao tvrdnje da je ruska vojska uništila aerodrom za prijem američkih aviona.
Rusija je jasno stavila do znanja da će uništiti sve avione F-16 koji budu isporučeni Ukrajini, kao i da mnogi od njih neće ni poleteti sa aerodroma na kojima budu stacionirani.
Kada su američki zvaničnici 3. maja ove godine potvrdili da se ruske snage i američki vojnici nalaze u istoj vazdušnoj bazi u Nigeru, u zapadnoj Africi, jedan popularni kanal na Telegramu objavio je snimak pesme "Zbogom Ameriko" grupe Nautilus Pompilius iz 1985. godine.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Aleksandar Sirski ignorišu zahteve za pomoć opkoljenih vojnih lica, rekao je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na Jutjubu.
26.05.2024
15:40
Zamenik šefa komiteta ruske Državne dume za odbranu Aleksej Žuravljov otkriva da Moskva odavno uništava ukrajinske avione i aerodrome.
- Avioni su meta još dok su na zemlji, ne dozvoljava im se da uzlete. Za rusku vojsku nema razlike da li je reč o avionima MiG-29 ili F-16, oni ć ih svakako biti uništeni - rekao je on.
Prema rečima Žuravljova, još uvek nije poznato da li će američkim avionima upravljati ukrajinski piloti koji su prošli obuku u SAD ili američki.
Kako je ranije saopštio šef Pentagona Lojd Ostin, avioni F-16 biće isporučeni tokom ove godine, a zajedno sa avionima u Ukrajinu će stići i obučeni piloti.
Volodimir Zelenski pokušava da izazove rat velikih razmera između Sjedinjenih Država i Rusije, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na Jutjub kanalu Duran.
Da bi postigla mir, Ukrajina će morati zvanično da prizna da su izgubljene teritorije sada deo Rusije, piše novinar Den Peri za američko izdanje Njuzvik.
Nakon zajedničke izjave sa Rusijom o udaljavanju od oslanjanja na zapadne zemlje, kineska vlada je objavila da je prodala američke obveznice u vrednosti od najmanje 53,3 milijarde dolara.
Kijevski režim priprema talas velikih represija u Ukrajini kako bi zastrašio sve koji dovode u pitanje legitimitet Volodimira Zelenskog, izjavio je kopredsedavajući koordinacionog saveta za integraciju novih regiona Vladimir Rogov za Sputnjik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Policijska uprava za grad Beograd saopštava da su 5. decembra, u Beogradu, od 11.50 do 12.08 časova uspostavljene neprijavljene blokade na 18 lokacija, od čega je na 17 lokacija bio blokiran saobraćaj.
Promenu strategije nacionalne bezbednosti administracije američkog predsednika Donalda Trampa, koja više ne naziva Rusiju "direktnom pretnjom" i čak poziva na saradnju sa Moskvom u oblasti strateške stabilnosti, Kremlj smatra pozitivnim korakom, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Vladimir Pavićević, politikolog i nekadašnji poslanik u parlamentu Srbije, novopečeni ideolog blokadera i preletač koji je promenio najmanje 6 stranaka, objavio je kandidaturu za premijera!
Reper Marko Šelić Marčelo, koji je proteklih godinu dana svim srcem podržavao zgubidane, juče se putem antisrpskog glasila "Danas" ogradio se od blokadera.
Reditelj Srđan Dragojević, nekadašnji poslanik Socijalističke partije Srbije a sada jedan od blokaderskih ideologa, optužio je ceo srpski narod za ratove devedesetih godina.
Viši saradnik Instituta za spoljnu politiku Džon Hopkins Edvard Džozef izjavio je, povodom nedavnih kritika na račun kosovskog premijera u tehničkom mandatu Aljbina Kurtija u Predstavničkom domu SAD, da je Kurti bio destruktivna figura i tokom administracije Džozefa Bajdena, koja je, uz veoma prijateljski nastrojenu ambasadu u Prištini, pružala podršku, te da je i kasnije nastavio sa provokativnim akcijama.
Šesta epizoda Informerovog TV spektakla “Na merama”, koja se emituje večeras od 20h, otkriće vam zašto je “žuti političar” Borko Stefanović dobio “titulu” “Pakleni vozač”, šta u teretani radi Borkov partijski šef i tajkun Dragan Đilas, gde posle Skupštine odlazi njihova stranačka drugarica Marinika Tepić…
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Na severu Crne Gore otvoren je rekonstruisani put Mijakovići - Vrulja, zajedno sa dva nova mosta koja, po želji građana, nose imena srpskih kraljeva, simbolizujući istorijsko ujedinjenje Srbije i Crne Gore.
Stenfordski istraživači su otkrili da plinski šporeti izlažu Amerikance iznenađujuće visokim nivoima azot-dioksida, koji često premašuju nivoe zagađenosti na otvorenom.
Manastir Gornjak je jedan od najlepših manastira u istočnoj Srbiji, a mnogi vernici dolaze baš u ovu svetinju zbog brojih legendi koje su nastale o njoj tokom istorije.
U susret novogodišnjim i božićnim praznicima većina Srba uveliko planira svoje zimovanje, a sudeći po popunjenim kapacitetima u našoj državi, čini se da najpre biraju domaće planine.
Na stanici Kovačevac u Mladenovcu pokrenuta je kampanja pod nazivom "Dobro pazi - voz nailazi", a događaju je prisustvovao i Slaviša Lekić, načelnik Uprave saobraćajne policije.
Policija u Beogradu, sinoć je uhapsila Vladimira Ulamu (32) i Igora Tomaševića (28), za kojima su bile raspisane međunarodne poternice NCB Interpola Podgorica.
Sinoć oko 21 čas u poznatom restoranu na Novom Beogradu upucan je navijač Partizana N.K. (30) dok je sedeo za stolom sa bivšim vođom navijačke grupe "Zabranjeni" Nenadom Alajbegovićem Alibegom.
Jelena J. (22) sa Zlatibora preminula je juče u 10.40 časova u Beogradu, nakon što se mesec dana borila za život, posle naizgled rutinske operacije vađenja umnjaka u jednoj stomatološkoj klinici u Užicu.
Glumac Miodrag Radonjić kaže da je tokom devedesetih godina kada je na prostorima bivše Jugoslavije buktao rat bio dete i da mladi kroz seriju "Tvrđava" treba da shvate da život može da se okrene preko noći.
Književnik Radivoj Raša Popov je pre 11 godina doživeo veliku neprijatnost kada su ga napala dvojica maloletnika koji su mu oteli novac, a onda pokušali i da provale u njegov stan.
Nikolina Kovačević, koja je pre tranzicije bila poznata kao Njegoš, otvoreno govori o tome koliko je pogađaju negativni komentari upućeni trans osobama.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar