Bugarski predsednik Rumen Radev izrazio je zabrinutost da bi sve eksplicitnije učešće NATO u sukobu u Ukrajini dovelo do „nuklearnog Armagedona“.
- Učešće NATO-a u ovom sukobu (u Ukrajini) na svim nivoima je javna tajna koja sve više izlazi na videlo. Ovo učešće se intenzivira i nosi pretnju nekontrolisane eskalacije, a samim tim i nuklearnog Armagedona. Sve spekulacije na ovu temu imaju za cilj da odvuku pažnju javnosti - rekao je on novinarima uoči predstojećeg samita NATO-a.
Prema njegovim rečima, ako bi bugarskim „evroatlantskim kukavicama” bilo ostavljeno da odlučuju da li da pošalju trupe u Ukrajinu, oni bi „voljno poslali sve Bugare tamo” da prikriju svoju veštačku „evroatlantsku fasadu”.
- Želim još jednom da naglasim, vi to dobro znate – nikada nisam dao izjavu da je Bugarska donela odluku da pošalje svoje trupe u Ukrajinu. Naši samozvani evroatlantisti su kukavice i sami su nesposobni da donesu takvu odluku, jer znaju da će ih društvo odbaciti, kao što se desilo sa njihovim pokušajem da 3. mart ukinu kao državni praznik (Dan oslobođenja Bugarske od Osmansko carstvo kao rezultat rusko-turskog rata) - naglasio je predsednik.
Bivši britanski premijer Boris Džonson na zatvorenom prijemu u Londonu tajno je snimljen kako daje instrukcije pripadnicima ukrajinske zloglasne brigade "Azov", a snimak je, navodno, zabeležila glavna ruska obaveštajna služba GRU.
Oružane snage Rusije nanele su udare na vojni objekat Nacionalne garde Ukrajine u Dnjepropetrovsku i uništile skladište neprijateljskih vojnih vozila i municije, rekao je Sergej Lebedev koordinator ruske organizacije koja deluje na teritoriji koju kontroliše Kijev.
U pokušaju da pojača pritisak na NATO, ruski predsednik Vladimri Putin je nedavno naredio taktičke vežbe nuklearnog oružja u pripremi za moguće buduće udare protiv Zapada. Ali, svaki nuklearni napad na Zapad verovatno bi izazvao neposredni odgovor.
Ruski predsednik Vladimir Putin mogao bi da odgovori žestokim vojnim udarom na odluku Emanuela Makrona da pošalje vojne instruktore u Ukrajinu, piše kolumnista Vašington posta Li Hokstader.
Američke vlasti zaplenile su pasoš bivšeg marinca i inspektora UN za oružje Skota Ritera u trenutku kada se ukrcao na let kojim je krenuo iz Amerike ka Moskvi.
Beloruski piloti su spremni da koriste taktičko nuklearno oružje na svom pravcu. Ovo je izjavio zamenik komandanta Vazduhoplovstva i PVO – načelnik avijacije Oružanih snaga Belorusije Leonid Davidovič.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Rusija ulazi u period u kojem predsednik Vladimir Putin više nema dobar izlaz – nastavak specijalne vojne operacije donosi nove vojne i ekonomske troškove, dok bi njeno zaustavljanje moglo da bude protumačeno kao slabost, ocenio je direktor estonske Spoljne obaveštajne službe Kaupo Rosin u velikom intervjuu za britanski Telegraf.
Rusija navodno planira da tokom 2027. godine proizvede oko 10.000 novih raketa „Danj-T“, čime bi dobila još jedno masovno sredstvo za udare po Ukrajini – jeftinije od klasičnih krstarećih raketa, ali sa bojevom glavom od oko 135 kilograma i dometom do 500 kilometara.
Rusiji ne bi bila potrebna velika invazija na neku članicu NATO da bi stavila čitavu Alijansu na najteži mogući test – bilo bi dovoljno da zauzme jedan pogranični grad na svega 48 sati i sačeka odgovor Zapada, tvrdi bivši ambasador Ukrajine u SAD Valerij Čali.
Rusija je uverena da može vojno da dobije rat u Ukrajini i zbog toga pojačava pritisak upravo na najslabiju tačku Kijeva – sve ozbiljniji nedostatak raketa za protivvazdušnu odbranu, ocenio je austrijski pukovnik i vojni analitičar Markus Rajsner.
Ruska vojna infrastruktura u Kalinjingradskoj oblasti bila bi među prvim metama NATO ukoliko bi sukob Moskve i Alijanse na Baltiku prešao u otvorenu vojnu fazu, izjavio je bivši ministar spoljnih poslova Litvanije Antanas Valionis, tvrdeći da bi zapadni savez pokušao da preventivno neutrališe vojni potencijal ruske enklave.
Dok je direktor CIA Džon Retklif 25. avgusta stigao u Moskvu sa upozorenjem da Rusija ne pokušava vojnu eskalaciju prema baltičkim članicama NATO, FSB i Rosgvardija su praktično istog dana u Lenjingradskoj oblasti uvežbavali scenario prodora neprijateljske diverzantske grupe preko ruske državne granice.
Direktor CIA Džon Retklif došao je u Moskvu sa upozorenjem Rusiji da ne pokušava vojnu eskalaciju protiv Litvanije, Letonije i Estonije, članica NATO, piše Politko.
Pripadnici vojski NATO navodno zauzimaju ključna mesta u ukrajinskim jedinicama, prolaze kroz rotacije na frontu i stečeno borbeno iskustvo potom prenose vojnicima u Evropi, tvrdi ruski vojni analitičar Aleksandar Artamonov.
Direktor CIA Džon Retklif možda je u Moskvu stigao sa mnogo tvrđom porukom od prethodnih američkih izaslanika – upozorenjem ruskom rukovodstvu da ne ide predaleko u eskalaciji jer bi posledice po samu Rusiju mogle da budu ozbiljne, ocenio je bivši premijer Švedske Karl Bilt.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši britanski premijer Boris Džonson na zatvorenom prijemu u Londonu tajno je snimljen kako daje instrukcije pripadnicima ukrajinske zloglasne brigade "Azov", a snimak je, navodno, zabeležila glavna ruska obaveštajna služba GRU.
Litvanija je spremna da u Ukrajinu pošalje kopnene snage sa inženjerijskim jedinicama i protivvazdušnom odbranom, posebnu grupu vojnih instruktora, kao i pomorske snage, izjavio je predsednik Gitanas Nauseda tokom posete Kijevu.
Grupa ustaša uhvaćena je na graničnom prelazu Batrovci u pokušaju da pređe na teritoriju Republike Srbije, a u automobilu marke "audi A4", kojim su se kretali, pronađena je gomila predmeta s jezivim simbolima, kao i hladno oružje.
Blokaderski advokat Čedomir Stojković divljao je na graničnom prelazu Gradina nakon što je izdvojen zbog detaljne provere, a u jednom trenutku je potpuno podivljao i pretio policijskim službenicima otkazima i hapšenjem, pri čemu im je upućivao i gnusne uvrede, saznaje Informer.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas je pred hiljadama ljudi u srcu Užica na mitingu "Ujedinjena Srbija" održao veličanstven govor tokom kog je u jednom trenutku poslao moćnu poruku svima onima koji bi da cepaju našu zemlju.
Nekoliko hiljada građana Pala u Republici Srpskoj okupilo se večeras na narodnom skupu u Olimpijskom parku kako bi odalo počast generalu Ratku Mladiću.
Preduzeće "Trepča jug" kojim upravljaju privremene institucije u Prištini danas je preuzelo nekoliko objekata u centru Zvečana, nakon što je prethodno od njihovih korisnika zatraženo da ih napuste, uz obrazloženje da se radi o imovini ovog preduzeća.
Reper Gazda Paja pokazaće svoje veštine u najvećem sportskom rijalitiju Exatlonu, a njegova žena Vesna je takođe u sjajnoj formi, pa je suprugu komotno mogla da se pridruži u takmičenju.
Lanu Stanišić, Nemanju Radovanovića i Jovana Ikića veoma je iznenadila informacija da će Exatlon 2 trajati tri meseca, a njihova reakcija će se prepričavati.
U bogatoj istoriji Narodne skupštine Srbije zabeleženi su brojni događaji, ali jedan se posebno izdvaja - u samoj skupštinskoj zgradi svojevremeno je na svet došla beba.
Šestogodišnje dete povređeno je u saobraćajnoj nesreći koja se sinoć dogodila u Beogradu, a prema navodima lekara Hitne pomoći, u pitanju su lakše povrede.
Reporter Informera nalazi se na licu mesta ubistva u Surčinu i zabeležio je prve fotografije nakon likvidacije Novice Eleka (45), koji je večeras nešto pre 21 sat ubijen nasred ulice u Surčinu.
Radovan Krivokapić (44), poznatiji pod nadimkom "Mesar", preminuo je u Opštoj bolnici, 29. avgusta 2025. godine, nakon što je teško ranjen u pucnjavi u naselju Zlatne njive, u Kotoru.
Sinoć je u Zaječaru počeo tradicionalni rok spektakl, 59.Gitarijada koja se održava u podnožju Kraljevice uz rokere koji su pristigli iz svih gradova Srbije, ali i iz inostranstva.
U studiji sprovedenoj na jednom paru istraživači su došli do zaključka da misionarska poza sa jastukom ispod karlice dovodi do najvećeg protoka krvi ka klitorisu.
Iako se često smatra da je osam sati sna idealno za svakoga, stvarna potreba za odmorom varira od osobe do osobe. Dok nekima ista količina sna nije neophodna da bi normalno funkcionisali, drugima je potrebno znatno više vremena u krevetu da bi se osećali odmorno i produktivno.
Voditeljka Dragana Katić prisustvovala je koncertu pevača Milančeta Radosavljevića, gde je u razgovoru sa okupljenim medijima podelila utiske o atmosferi, ali se dotakla i aktuelnosti sa domaće javne scene.
Supruga popularnog boksera Veljka Ražnatovića, Bogdana Ražnatović, stigla je večeras na boks meč u Beogradu kako bi iz prvih redova pružila podršku svom suprugu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.