Drama! Šta se ovo dešava?! Rusi od Putina traže hitnu akciju! Rusija na udaru kao nikada do sada, a odbrana...
Podeli vest
Ruski ratni vojni blogeri pozivaju predsednika Vladimira Putina da izmeni protivvazdušnu odbranu zemlje nakon što su ukrajinske snage oštetile čuvene ruske PVO sisteme S-300 i S-400 u Bolgorodu.
Objavu Borisa Rožina, ruskog ratnog blogera s Krima, podelio je na društvenoj mreži Iks korisnik Dmitri, koji radi za War Translated, nezavisni projekat u kome se prevode materijali o ratu.
Ukrajinske snage premestile su u Harkovsku oblast 12 američkih višecevnih raketnih lansera M270, zajedno sa municijom i tehničkim osobljem koje ne govori ukrajinski jezik, izjavio je za RIA Novosti penzionisani potporučnik LNR Andrej Maročko, pozivajući se na svoje izvore.
NATO radi na razvoju "kopnenih koridora" kako bi omogućio brže prebacivanje američkih trupa i oklopne opreme na prve linije u slučaju evropskog kopnenog rata sa Rusijom, objavio je britanski Dejli telegraf. Zapadni mediji su takođe objavili i mapu mogućeg puta NATO trupa ka Rusiji i Ukrajini.
05.06.2024
13:12
- Ruski blogeri izuzetno ozbiljno shvataju pretnju ruskim sistemima protivvazdušne odbrane, uključujući pretnju balističkim raketama ATACMS - napisao je on i dodao:
- Kažu da je potreban novi pristup kreiranju sistema PVO, potpuno drugačiji od onoga što se praktikovalo poslednjih 25 godina u ruskom vojno-industrijskom kompleksu. Pozivaju na hitno preispitivanje strategije. Ali, mislim da je malo kasno, momci.
Vlasti Republike Kipar proveravaju informacije prema kojima hotel "Vuni Palas", koji se nalazi na severu ostrva, pripada Vladimiru Zelenskom, ali do sada nije pronađena potvrda o tome, rekao je predsednik te zemlje Nikos Hristodulides, prenose lokalni mediji.
05.06.2024
12:10
❌ Looks like Ukraine has struck S-400 air defense systems in the Belgorod region (so called russia). It is presumed that they were used to shell Kharkiv.
As military experts note, GMLRS missiles and HIMARS rocket artillery systems could have been used in the strike. pic.twitter.com/QdImx8yUCF— Maria Drutska 🇺🇦 (@maria_drutska) June 4, 2024
Rožin je, naime, na svom kanalu na Telegramu napisao da je revizija “arhitekture“ ruskih sistema PVO "hitno potrebna"
- Potrebno je da se kontrolne kabine, lanseri i druge mašine kompleksa razdvoje nekoliko stotina metara jedna od druge - naveo je Rožin, napominjući da su Ukrajinci sve locirali.
Generalno, ruski ratni bloger poziva ruskog predsednika Vladimira Putina i vojsku da PVO sistem transformišu od glomaznih "kockica" vidljivih kilometrima, do najkompaktnijih “transformatora“ sposobnih da se kamufliraju.
- Čak i za vreme rata u Vijetnamu, naše posade PVO sistema S-75 štitile su kontrolne kabine BLU-3 ananas kasetne fragmentacione bombe snopovima bambusa, koji su štitili od krhotina i u isto vreme kamuflirali stanice. Toplo preporučujem da pročitate memoare generala Aleksandra Jakovljeva, vojnog savetnika jednog od pukova S-75 severnovijetnamske vojske. Danas treba da preduzmemo najhitnije mere da savladamo pretnju s kojom se suočavamo - zaključuje on.
Pridruživanje Ukrajine NATO i Evropskoj uniji je trenutno, očigledno, nemoguće, ali je neophodno održavati perspektivu pridruženja u budućnosti, izjavio je osnivač i izvršni predsednik Svetskog ekonomskog foruma (SEF) Klaus Švab u razgovoru sa ruskim prankerima Vovanom i Leksusom.
Sjedinjene Države su spremne da daju Ukrajini zajam od 50 milijardi dolara koristeći profit od zamrznute ruske imovine ako Evropska unija produži antiruske sankcije na neodređeno vreme, piše "Fajnenšel tajms", pozivajući se na dokument EU.
Sjedinjene Države neće slati vojno osoblje, savetnike ili instruktore u Ukrajinu, rekao je Džejk Saliven, savetnik američkog lidera za nacionalnu bezbednost.
Rusija pozdravlja navodnu želju Turske da postane deo grupe zemalja BRIKS-a, izjavio je juče portparol Kremlja Dmitrij Peskov, rekavši da će ta tema biti na dnevnom redu sledećeg samita te organizacije.
Mogući udari oružja NATO-a na rusku teritoriju, kao i uvođenje trupa Alijanse u Ukrajinu, dovešće sukob van kontrole, rekao je francuski političar Pjer Leluš u intervjuu za "Figaro".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Izrael je odbacio tvrdnje Kijeva da isporuke žita iz Rusije u Izrael imaju ukrajinsko poreklo i da su nezakonite, poručivši da optužbe moraju biti potkrepljene dokazima, izjavio je izraelski ministar spoljnih poslova Gideon Sar.
Evropska unija napravila je ozbiljnu stratešku grešku time što je prekinula kanale komunikacije sa Rusijom, izjavio je albanski premijer Edi Rama, ocenjujući da Evropa mora da razgovara sa svima ukoliko želi da ima uticaj na završetak rata u Ukrajini.
Rusija je pozvana da učestvuje na samitu G20 u Sjedinjenim Američkim Državama na najvišem nivou, a skup će biti održan 14. i 15. decembra u Majamiju, potvrdio je zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Aleksandar Pankin.
Ukrajinske snage premestile su u Harkovsku oblast 12 američkih višecevnih raketnih lansera M270, zajedno sa municijom i tehničkim osobljem koje ne govori ukrajinski jezik, izjavio je za RIA Novosti penzionisani potporučnik LNR Andrej Maročko, pozivajući se na svoje izvore.
Okoreli opozicionar Aleksandar Jovanović Ćuta pohvalio je predsednika Srbije Aleksandra Vučića, ni manje ni više nego gostujući na blokaderskoj televiziji "N1", što je izazvalo veliku pažnju jer je lažni ekolog poznat kao jedan od najvećih mrzitelja predsednika Vučića i Srbije.
Novinar Uroš Piper pohvalio je direktora nedeljnika ''Vreme'' Stevana Ristića koji je otvoreno priznao da su građani navikli na letovanja i penzioneri da primaju penzije na vreme i to sve dok je Aleksandar Vučić na vlasti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić dočekao je danas predsednika Švajcarske Konfederacije Gi Parmelana, koji će boraviti u zvaničnoj poseti Srbiji 28. i 29. aprila 2026. godine.
Novinar Uroš Piper podsetio je javnost da je prošlo tačno godinu dana od kada je blokaderska rulja u Novom Sadu pokušala da ubije dekana Patrika Drida!
Više javno tužilaštvo u Beogradu najoštrije negoduje zbog nastavka kampanje kojom portal Nova. rs nastavlja da targetira tužioce ovog tužilaštva uz iznošenje neosnovanih tvrdnji i lažnih činjenica u svojim tekstovima.
Republički fond za zdravstveno osiguranje za četvrti kvartal 2025. godine opet je proglasio Dom zdravlja u Blacu najboljom ustanovom primarne zdravstvene zaštite u Srbiji.
Vuk Lakićević (28), navodni pripadnik "škaljarskog klana", za kojim je pre nekoliko dana Crna Gora raspisala poternicu zbog sumnje da je umešan u šest ubistava, uhapšen je u Hrvatskoj.
Dežurni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu obavio je uviđaj na licu mesta gde je danas na teritoriji GO Novi Beograd došlo do ubistva M.K. (79), saznaje Informer.
Glumica Sidni Svini dobila je ponudu vrednu čak 300.000 dolara od platforme za odrasle CamSoda nakon što su njene erotske scene u seriji "Euforija" izazvale ogromnu pažnju publike širom sveta.
Filmski kompozitori Aleksandra Kovač i Roman Goršek su po pozivu i izboru prestižnog Kanskog festivala TV serija "Canneseries Festival", učestvovali na konferenciji Industry days, koja je održana u sklopu festivala u Kanu, od 23. do 25. aprila u Palais de Festival.
Helena Bonam Karter napustila je snimanje četvrte sezone serije "Beli lotos" ("The White Lotus") nakon što je produkcija procenila da njen lik ne odgovara prvobitnoj viziji kreatora serije Majka Vajta.
Povezanost ishrane i emocionalnog zdravlja sve je više u fokusu stručnjaka, jer određene namirnice mogu pomoći u smanjenju stresa i osećaja anksioznosti.
Domaće zemičke za burgere koje su mekane, vazdušaste i spolja blago hrskave mogu se pripremiti jednostavno i brzo, a ukusom daleko nadmašuju kupovne varijante.
Muzička zvezda Zorica Brunclik vratila se u "Pinkove zvezde", a danas na snimanju emisije priznala da joj je po malo bilo naporno nakon pauze zbog zdravstvenog stanja.
Ena Čolić, bivša rijaliti učesnica i devojka Jovana Pejića Peje otkrila je kako joj je Zlata Petrović poklonila komplet koji je pevačica nosila u svojoj mladosti.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar