• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Mediji/Informer

25.06.2024

22:10

Majka Ramzana Kadirova na novoj listi sankcija EU! Brisel je tereti da prevaspitava ukrajinsku decu u Ruse!

Reuters

Vesti

Majka Ramzana Kadirova na novoj listi sankcija EU! Brisel je tereti da prevaspitava ukrajinsku decu u Ruse!

Evropska unija objavila je 14. paket sankcija za Rusiju i njene zvaničnike, a među njima je i majka lidera Čečenije Ramzana Kadirova.

Aimani Kadirova, 70-godišnja majka čečenskog vojnog vođe Ramzana Kadirova, nalazi se među 70 pojedinaca i 47 kompanija koje Brisel tereti da su pomogle u invaziji Rusije na Ukrajinu. 

Osobe pod sankcijama suočavaju se sa zamrzavanjem imovine, zabranom putovanja i tranzita kroz EU, kao i zabranom poslovanja u bloku.

Aimani Kadirova je predsednik Fondacije Kadirov, koja vodi programe prevaspitanja za ukrajinsku decu i adolescente koji su prebačeni iz Ukrajine u Rusiju. Brisel tvrdi da Fondacija tera ukrajinsku decu na vojnu obuku u pokušaju da ih otuđi od domovine i rođaka.

Pored toga, Fondacija Kadirov daje finansijske podsticaje porodicama čečenskih boraca koji su uključeni u rat u Ukrajini na ruskoj strani, kako bi privukli nove dobrovoljce i održali motivaciju već prisutnih boraca, navodi se u odluci Saveta EU. 

Kadirov, bliski saveznik ruskog predsednika Vladimira Putina, ranije je emotivno reagovao kada je njegova majka stavljenja na listu osoba pod sankcijama. Tako je prošle godine, nakon što su SAD uvele finansijske sankcije i zabranu putovanja Kadirovu, čečenski lider je snimio video u kojem oštro kritikuje mere i zahteva da se one ukinu.




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Miki Aleksić bi najradije spalio ovaj snimak! Leti perje nakon što je odjavio Đilasa, sve mu izvlače iz naftalina (VIDEO)
Politika

Miki Aleksić bi najradije spalio ovaj snimak! Leti perje nakon što je odjavio Đilasa, sve mu izvlače iz naftalina (VIDEO)

Predsednik Narodnog pokreta Srbije (NPS) Miroslav Miki Aleksić izjavio je, govoreći o potencijalnoj koaliciji proevropskih stranaka za predstojeće parlamentarne izbore, da će njegova stranka uzeti aktivno učešće na tim izborima, ali da će odluka o formatu izbornih koalicija biti doneta "na vreme, u najboljem interesu antirežimskog bloka".

09.06.2026

13:53

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set