Histerija! Otkriveni planovi za novu američku bazu? Vašington negira prisustvo u ovoj zemlji!
Podeli vest
Vašington ne planira da uspostavi vojnu bazu u Zambiji, rekao je novinarima u četvrtak komandant američke komande za Afriku poznatije pod imenom AFRICOM.
General Majkl Lengli je reagovao na tvrdnje da SAD razmatraju stalno raspoređivanje u Zambiji bez odobrenja zakonodavaca i regionalnih vlasti te južnoafričke zemlje.
Prva debata između aktuelnog američkog predsednika Džoa Bajdena i kandidata republikanaca Donalda Trampa održana je u četvrtak uveče. Bajdenov loš učinak podstakao je spekulacije da bi ga demokrate mogle zameniti drugim kandidatom.
U NATO paktu vlada paranoja da Moskva spema odgovor za napada ukrajinskih snaga na najveći grad na Krimu, Sevastopolj
29.06.2024
17:35
- To je apsolutno netačno. Nemamo baze u Zambiji. Nemamo planove da ga stavimo tamo - rekao je general.
Prošle nedelje, zambijski poslanici su zahtevali odgovornost vlade u rešavanju regionalnih sporova, upozoravajući da bi ugošćavanje snaga AFRICOM-a moglo da zaoštri odnose sa susedima.
Na svom vrhuncu, ISIS je kontrolisao jednu trećinu Sirije i oko 40 odsto Iraka. Različite grupe u Africi obećale su lojalnost svom vođi, a ćelije organizacije izvršile su napade u srcu Evrope.
Kina može povratiti kontrolu nad Tajvanom primenom "karantina" bez ispaljenog metka, piše CNN pozivajući se na izveštaj vašingtonskog Centra za strateške i međunarodne studije (CSIS).
29.06.2024
05:00
Foto: EPA
Protesti su usledili nakon zabrinutosti koju je izrazio predsednik Zimbabvea Emerson Mnangagva, koji je svom ruskom kolegi Vladimiru Putinu, tokom posete Sankt Peterburgu ranije ovog meseca, rekao da SAD pokušavaju da "militarizuju" Zambiju u pokušaju da projektuju moć u regionu i izoluju susedni Zimbabve.
Južna Afrika, Libija i Nigerija su se ranije protivile raspoređivanju AFRICOM-a u Africi, strahujući da Vašington namerava da proširi svoj uticaj na kontinentu i da prioritet zaštiti naftne interese.
Prestanak naftno-dolarskog sporazuma između SAD i Saudijske Arabije predstavlja osvetu princa Mohameda bin Salmana, kojeg je Džo Bajden svojevremeno nazvao "izopštenikom", izjavio je direktor odeljenja za spoljnu politiku turskog lista Sabah, Berdžan Tutar.
Ukrajinski bataljon „Azov“ (teroristička organizacija zabranjena u RF) dobijao je pomoć iz Amerike još 2023. godine uprkos zabrani Vašingtona, saznaje list „Intersept“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države razmatraju planove za povlačenje ili premeštanje svojih trupa iz evropskih zemalja koje nisu podržale vojnu kampanju protiv Irana, prenosi Vol strit džurnal.
Prva debata između aktuelnog američkog predsednika Džoa Bajdena i kandidata republikanaca Donalda Trampa održana je u četvrtak uveče. Bajdenov loš učinak podstakao je spekulacije da bi ga demokrate mogle zameniti drugim kandidatom.
Kremlj je odbio da produži uskršnje primirje u Ukrajini, koje ističe u nedelju uveče, dok Kijev ne prihvati uslove koji bi mu omogućili da garantuje "interese i ciljeve" Moskve.
Blokaderi su mnogo puta u poslednjih godinu i po dana pokazali da im ništa nije sveto, ali danas, kada pravoslavni vernici obeležavaju najveći hrišćanski praznik, Vaskrs, uspeli su da prevaziđu sami sebe.
Izbori u Mađarskoj nisu sudbinski kada je reč o spoljnoj politici te zemlje, ali imaju veze sa aktuelnom politikom u Evropi, ocenio je danas karijerni diplomata Zoran Milivojević.
Bivši austrijski diplomata Volfgang Petrič smatra da blokada dijaloga uz posredovanje EU nosi neposrednije posledice za takozvanu državu Kosovo nego za Srbiju, ističući da prvi korak mora doći iz Prištine koja mora ponuditi Srbima konkretne kulturne, jezičke i administrativne nadležnosti, u skladu sa Briselskim sporazumom, prenosi Radio Slobodna Evropa.
Propali košarkaš i blokader Vladimir Štimac, poznat po tome što jedva zna da sastavi nekoliko vezanih prosto proširenih rečenica i kom ni čitanje nije jača strana, "progovorio" je aramejski jezik.
Prema njegovim rečima, ovaj veliki praznik nosi snažnu poruku pobede života nad smrću i naglasio da je srpski narod kroz vekove, u trenucima najvećih iskušenja i stradanja, vođen upravo tom nepokolebljivom verom u istrajnost, sačuvao svoj identitet i dostojanstvo.
Analitičar Šenol Muharemi optužio je danas premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da je tokom posete Londonu govorio neistine o prištinskoj ekonomiji i da već šest godina ne može da reši probleme u energetici i visok trgovinski deficit.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Ekipa Informera sutra će tokom celog dana izveštavati iz Budimpešte, tokom parlamentarnih izbora koji se održavaju u Mađarskoj. Imaćemo ekskluzivni sadržaj, brojna uključenja sa lica mesta, izjave, fotografije sa birališta i ulica glavnog grada Mađarske.
U Turskoj je pripremljen nacrt koji ozbiljno ograničaca upotrebu duvanskih proizvoda na mnogim mestima u zemlji. Ova odluka obuhvata, pr svega, javne ustanove, obrazovne i zdravstvene objekte, prostore u kojima borave deca, kao i otvorene događaje.
Danas se navršava 27 godina otkako su piloti NATO-a, usred dana, pri vedrom vremenu, projektilima pogodili međunarodni putnički voz Beograd-Solun dok je prelazio most preko Južne Morave kod Grdelice.
Prelepa slika na najradosniji praznik stiže sa Suvobora. Zahvaljujući inicijativi meštana nikla je crkva mala po dimenzijama, ali velika po imenu i značaju.
Mladić koji je upravljao putničkim vozilom marke Fiat Panda u Ulici kralja Petra Prvog u Čačku izazvao je pravi karambol, a tom prilikom oštećeno je više parkiranih automobila.
Policija u Beogradu uhapsila je u subotu S. I. (31) zbog sumnje da je izvršio nasilje u porodici nad svojom suprugom E. Đ. (30) u porodičnom domu u Zemunu.
Stefan A. (25), poznatiji pod nadimkom Bokser, ubijen je 10. aprila u Leskovcu, a njegovi prijatelji i porodica se emotivnim porukama opraštaju od njega.
Danas je saslušana S. M. (24) koja je upravljala "golfom" koji je preticao po punoj liniji u trenutku saobraćajne nesreće u Novom Pazaru, nakon čega joj je određen pritvor, nezvanično prenose mediji.
Film "Sretenje" u režiji Predraga Gage Antonijevića uskoro počinje sa snimanjem, a pored Nenada Jezdića uloge u ovoj istorijskoj drami dobili su i Vuk Jovanović, Mladen Sovilj, Nikola Pejaković i Denis Murić.
Instagram je konačno omogućio uređivanje komentara. Iako se na prvi pogled čini kao mala promena, ova opcija zapravo ima veliki značaj za način komunikacije na ovoj društvenoj mreži.
Čokoladna torta iz šerpe je dokaz da jednostavnost može biti savršena. Nema potrebe za komplikovanim filovanjem, dovoljno je da kore zalijete bogatim čokoladnim filom sa orasima.
Prevara koja šalje preteće poruke u ime Epla dobila je na obimu. Više korisnika Ajfona prijavilo je da dobijaju mejlove u kojima se navodi da je iCloud prostor za skladištenje pun, i da će svi njihovi podaci biti obrisani ako ne plate.
Povodom predstojećih vaskršnjih praznika, Ilda Šaulić je za Informer govorila o tome kako provodi praznike, porodičnim običajima, kuhinji, ali i uspomenama iz detinjstva.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar