Pritisak Oružanih snaga Rusije na harkovskom pravcu i u Donbasu doveo je do toga da su Oružane snage Ukrajine morale da napuste levu obalu Dnjepra kako bi zatvorile rupe na drugim sektorima fronta. Ipak, s vremena na vreme, oni šalju male grupe na ostrva blizu leve obale Dnjepra, pošto ovaj mostobran ima veliki značaj za ukrajinske vlasti. O tome je za list VZGLjAD pričao vojni ekspert Mihail Onufrienko.
Partija oklopnih vozila američke vojske stigla je u nova skladišta NATO-a u američkoj bazi koja se nalazi u regionu Povidza u zapadnoj Poljskoj, piše list američkog Ministarstva odbrane Stars and Stripes.
30.06.2024
16:39
Terehov je prvo rekao da je gađano preduzeće u centru grada. Na licu mesta izbio je požar, dok je Sinegubov rekao da su se kao posledica bombardovanja zapalila pošta i sedam kamiona.
Takođe, video snimak dima pojavio se na lokalnim javnim stranicama nakon napada na Harkov.
Ako pobedimo, Zapad će prestati da se ponaša prema Srbiji kao sad – i u odnosu na Kosovo i Metohiju, i u odnosu na poziciju Srbije i Republike Srpske, biće veoma ozbiljnih promena, izjavio je ruski filozof i geopolitičar Aleksandar Dugin za "Večernje novosti".
30.06.2024
15:10
Tužilaštvo se takođe oglasilo i pojasnilo da se napad dogodio u blizini zgrade Nove pošte, uz šta je objavljen snimak sa mesta udara.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Počele su da se pojavljuju umrlice pripadnika OSU za koje se tvrdi da su stradali u iranskom napadu, a među njima je i stariji poručnik Oniščuk, prema navodima iz objavljenih informacija.
Stanovnici Harkova sprečili su, prema navodima lokalnih medija, slučaj prisilne mobilizacije pošto su opkolili kombi regrutnog centra i nasilno otvorili vrata kako bi oslobodili osobu koja se nalazila unutra.
Izjava da su odnosi Rusije i evropskih država u dubokoj krizi otvorila je pitanje ko zapravo plaća najveću cenu prekida saradnje između Moskve i Evrope, piše italijanski L’AntiDiplomatico.
Pritisak Oružanih snaga Rusije na harkovskom pravcu i u Donbasu doveo je do toga da su Oružane snage Ukrajine morale da napuste levu obalu Dnjepra kako bi zatvorile rupe na drugim sektorima fronta. Ipak, s vremena na vreme, oni šalju male grupe na ostrva blizu leve obale Dnjepra, pošto ovaj mostobran ima veliki značaj za ukrajinske vlasti. O tome je za list VZGLjAD pričao vojni ekspert Mihail Onufrienko.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nastavlja danas od 10 časova konsultacije sa predstavnicima stranaka, saopštila je juče Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
Lider Stranke slobode i pravde Dragan Đilas gostujući u jednoj emisiji zakukao je zbog rezultata lokalnih izbora i rekao da nije zadovoljan zato što opozicija nije pobedila.
Influenserka koja se na Tiktoku objavljuje snimke sa naloga "Zdepasta aždaja", inače blokaderka, podelila je strašno iskustvo koje je imala sa jednim od saboraca blokadera.
Novinarska i medijska udruženja iz Srbije i regiona ponovu su u centru pažnje, nakon što je u javnost dospeo sadržaj saopštenja u kojem se opet obrušavaju na Srbiju. Međutim, sada u izmenjenom formatu.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
Srpski dnevnik počinje 6. aprila u 21 čas, a pored najnovijih informacija i aktuelnih tema, gledaoci će moći prvi da saznaju najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Kristina Vasić.
Nova velika informativna snaga Informer televizije, Srpski dnevnik, koji od ponedeljka startuje svakog dana u 21 čas, izazvao je pravi bum na mrežama i lavinu reakcija gledalaca koji već sada poručuju da jedva čekaju premijerno izdanje.
Svetski dan zdravlja obeležava se svake godine 7. aprila širom sveta, sa ciljem da se podigne svest o najvažnijim zdravstvenim izazovima, ukaže na značaj prevencije i zdravih stilova života, podstaknu pojedinci, zajednice i institucije da zajednički rade na unapređenju zdravlja.
U Srbiji se danas, nakon delimično vedrog i u nekim delovima oblačnog jutra, očekuje razvedravanje sa dužim sunčanim intervalima i temperaturama od tri do 22 stepena.
Eksperimentalna vakcina Nous-209 pokazuje obećavajuće rezultate u ranoj prevenciji raka debelog creva kod rizičnih pacijenata, otvarajući put ka novom, preventivnom pristupu u medicini.
Četvoro maloletne dece ostalo je bez oba roditelja nakon porodične tragedije koja je potresla Austriju, kada je muškarac, kako se sumnja, ubio bivšu suprugu, a zatim i sam završio iza rešetaka.
U Zemunu je juče nepoznato lice na ulici nožem izbolo G.L. (42), a samo nedelju dana ranije, istu sudbinu doživela je i K.T. (47) šetajući Humskom ulicom.
Direktor "Mladost tursa" Branislav Karadžić ubijen je pre 34 godine na parkingu zgrade u kojoj je stanovao na Novom Beogradu, a zločin koji je potresao Beograd je rasvetljen nakon drugog teškog krivičnog dela "bande sa Pravnog fakulteta".
Zbog želje da izbegne bilo kakve nesuglasice, Čak Noris pitanje nasledstva rešio je još za života, pravedno raspodelivši imovinu između supruge i petoro dece.
Žene sigurno zanima u kojim godinama su muškarci najbolji u krevetu? A da li ste razmišljale o godinama koje su idealne za brak, kao i u kojima najčešće varaju.
Pevačica Silvija Jung surovo je izigrana od strane producenta Fobija, koji joj je obećao pesmu "Infuzija", a zatim njoj iza leđa istu prodao drugoj pevačici.
Voditeljka Suzana Mančić otkrila je da je od svih ličnosti sa javne scene koje je ugostila u emisiji tokom karijere najviše iznervirao Dragan Gaga Nikolić.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar