Sledi brutalana napad, Ukrajina pozvala Ruse da odmah napuste Krim! ATACMS-i poleću svakog momenta!
Podeli vest
Portparol Mornarice Ukrajine Dmitro Pletenčuk pozvao je ruske turiste da napuste Krim, dodajući da na tom poluostrvu ima mnogo vojnih objekata koje će, kako je naveo, ukrajinske odbrambene snage uništiti.
- Postoji samo jedan savet - napustite našu teritoriju. Ovo je prvi. I drugo: upozoravamo da na Krimu ima mnogo vojnih objekata i, shodno tome, niko ih neće ostaviti na miru sve dok su tamo, pa izvucite zaključke i donosite odluke koje će vam pomoći da sačuvate život i zdravlje - rekao je portparol Mornaričkih snaga Ukrajine, a prenosi Ukrinform.
Administracija Vašingtona podržava Kijev u vršenju zločina, između ostalog u izvođenju napada na civile, izjavio je ruski ambasador u Vašingtonu Anatolij Antonov, komentarišući reakcije američkih vlasti na napad raketama "atakams" na civile u Sevastopolju.
Sjedinjene Američke Države moraju da dozvole Ukrajini da napada američkim raketama duboko unutar teritorije Rusije, posebno vojne aerodrome, tvrdi ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski u intervjuu za Filadelfija Inkvajerer.
01.07.2024
14:10
Osvrćući se na eksplozije u Sevastopolju 23. juna, u kojima su poginule četiri osobe, a više od 150 ljudi ranjeno, Pletenčuk je rekao da Ukrajina ne granatira civilne objekte, a da Rusija zanemaruje bezbednost civilnog stanovništva.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je ranije da je na Sevastopolj tada ispaljena raketa američke proizvodnje ATACMS sa kasetnom bojevom glavom, a da je usled dejstva ruske PVO projektil skrenuo sa kursa i da su njegovi fragmenti pali na plažu.
Satelitski snimci objavljeni 14. juna potvrdili su da su ukrajinske oružane snage bile u stanju da izvedu veliki napad dronovima na aerodrom Morosovsk u ruskoj oblasti Rostov, otprilike 250 kilometara iza linija fronta.
Kiril Budanov, šef ukrajinske vojne obaveštajne službe (GUR), izjavio je da je Rusija već postavila elemente svog najnovijeg S-500 sistema protivvazdušne odbrane na Krimu i oko Kerčkog mosta koji povezuje poluostrvo sa kopnom.
Guverner Zaporoške oblasti Jevgenij Balicki, izjavio je u intervjuu za RIA Novosti na Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu (PMEF) da raketni napadi ukrajinskih snaga prema Krimu predstavljaju pretnju za Zaporošku nuklearnu elektranu (ZAE).
Beloruska vojska je naučila da rukuje nestrateškim nuklearnim oružjem i koristiće ga ako budu ugroženi suverenitet i nezavisnost zemlje, izjavio je načelnik Generalštaba Oružanih snaga Belorusije i prvi zamenik ministra odbrane general-major Pavel Muravejko.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Bivši komandant dronovske jedinice Oružanih snaga Ukrajine (OSU) Jurij Kasjanov izjavio je da bi ukrajinske snage tehnički mogle da izvedu udar na Moskvu 9. maja.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski trebalo bi da bude oprezniji zbog nezadovoljstva u Ukrajini i mogućnosti incidenata sličnih pucnjavi koja se dogodila tokom večere kojoj je prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, ocenio je kiparski novinar Aleks Hristoforu.
Administracija Vašingtona podržava Kijev u vršenju zločina, između ostalog u izvođenju napada na civile, izjavio je ruski ambasador u Vašingtonu Anatolij Antonov, komentarišući reakcije američkih vlasti na napad raketama "atakams" na civile u Sevastopolju.
Strasti zbog otkrivanja da je tajkunska novinarka Žaklina Tatalović masno slagala da joj je deda pokojni akademik Nikola Hajdin još se ne smiruju, a glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević je povodom te situacije priznao da tokom trideset godina duge novinarske karijere nije ni čuo ni video ništa bolesnije.
Predsednici Rusije i SAD Vladimir Putin i Donald Tramp tokom telefonskog razgovora izrazili su "slične ocene" o ukrajinskom predsedniku Volodimiru Zelenskom, kaže pomoćnik ruskog predsednika Jurij Ušakov.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Beogradu sa predsednikom Predstavničkog doma Parlamenta Češke Republike Tomiom Okamurom, sa kojim je razgovarao o mogućnostima za dodatni razvoj sveukupnih bilateralnih odnosa i za produbljivanje parlamentarne saradnje.
Ambasador Ruske Federacije Aleksandar Bocan-Harčenko govorio je za televiziju Informer i pričao o brojnim aktuelnim temama u vezi sa Rusijom i Srbijom.
U okviru projekta "Molitva kao lek" Misionarske delatnosti pri Hramu Svetog Save, a po blagoslovu patrijarha Porfirija, mošti Svetog Nektarija Eginskog u KBC "Dr Dragiša Mišović" doneli su protojerej-stavrofor Dimitrije Kasapis i Ivana Jelić.
Na marginama Kavkaskog investicionog foruma u Ruskoj Federaciji, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi Republike Srbije prof. dr Dragan Glamočić imao je dug i sadržajan razgovor sa gubernatorom Stavropoljskog kraja Vladimirom Vladimirovim o unapređenju saradnje između Srbije i ovog najznačajnijeg agrarnog regiona Ruske Federacije.
Dok su se mnogi spremali za prvomajski uranak u prirodi na Vodicama kraj Crnog Rzava, među zelenilom na Suncu, planina je jutros iznenadila sasvim drugačijim prizorom.
Miodrag P. (48), vozač „forda“ koji je u ponedeljak izazvao stravičan sudar na auto-putu kod Hrtkovaca, živeo je u Surčinu sa suprugom i dve ćerke, a prema rečima komšija, poslednjih meseci se oporavljao od teške povrede noge i retko vozio.
Zaposleni u jednom butiku na Novom Beogradu našli su se u direktnom kontaktu sa Lazarom Č. (22) osumnjičenim za ubistvo Miodraga K. (89), ne sluteći da je neposredno pre toga počinio zločin. Jedan od radnika pokušao je da ga zaustavi nakon krađe, ali je tom prilikom napadnut i zadobio povrede po licu.
Na osnovu naloga Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapšen je osumnjičeni M.A. zbog osnova sumnje da je izvršio produženo krivično delo Zloupotreba položaja odgovornog lica.
Nik Nolti i Džulija Roberts, Šeron Stoun i Vilijam Boldvin, Leonardo Dikaprio i Kler Dejns samo su neki od holivudskih parova koji se privatno nisu podnosili, a snimali su zajedno.
Guglov prevodilac (Gugl Translate) slavi 20 godina od pokretanja, a u čast tog jubileja je njegova matična kompanija predstavila novu funkciju koja korisnicima omogućava da vežbaju izgovor reči i fraza na stranim jezicima.
Ako za Prvi maj nemate roštilj, to ne znači da morate da se odreknete pečenja i dobrog zalogaja. Uz malo snalažljivosti, moguće je dobiti sličan ukus i atmosferu, bilo da ste kod kuće ili napolju.
Zdrava kosa nije samo ona koja blista, već i ona koja je mekana, elastična i izgleda prirodno negovano. Dobra vest je da se do takvog izgleda može doći bez komplikovanih tretmana, uz nekoliko osnovnih koraka u nezi.
Ako koristite novije AirPods Pro slušalice, poput modela druge ili treće generacije, verovatno ste primetili nekoliko sitnih otvora na dnu MagSafe kućišta, sa obe strane priključka za punjenje. Imaju tačno određenu funkciju koja je povezana sa unapređenim mogućnostima samog kućišta.
Starleta Stanija Dobrojević otkrila je da je u rijalitiju saznala da je Asmin Durdžić dok su bili u vezi navodno varao sa pevačicama, ali da u to ne veruje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar