Lider Laburističke partije, ser Kir Starmer, će, po svemu sudeći, postati novi britanski premijer i novi stanovnik Dauning strita broj 10.
U Ujedinjenom Kraljevstvu se sutra održavaju parlamentarni izbori koje je premijer, Riši Sunak, raspisao pre vremena, a na kojima se očekuje pravi debakl njegove Konzervativne partije i kraj vlasti Torijevaca posle punih 14 godina.
U poslednjim istraživanjima javnog mnjenja objavljivanim pred sutrašnje glasanje, opoziciona Laburistička partija ubedljivo vodi ispred Torijevaca nakon što se tokom kampanje fuokusirala na poruku da će naciji doneti promenu.
Glasači će birati svih 650 članova Donjeg doma parlamenta, po jednog u svakoj od 650 izbornih jedinica. U svakoj izbornoj jedinici pobeđuje kandidat koji osvoji prvo mesto, bez obzira na procenat dobijenih glasova, prenosi Republika.
Lider Laburističke partije, ser Kir Starmer, će, po svemu sudeći, postati novi britanski premijer i novi stanovnik Dauning strita broj 10.
Za razliku od Džeremija Korbina, nekadašnjeg lidera partije, koji je tvrdio da kao predsednik vlade ne bi koristio nuklearno oružje kojim raspolaže London, Starmer je tokom ove predizborne kampanje jasno stavio do znanja da je spreman da pritisne crveno dugme kako bi zaštitio Ujedinjeno Kraljevstvo.
Starmer je poručio da je britanski program nuklearnog odvraćanja potencijalnog napadača od "životne važnosti" za odbranu zemlje i da bi bio spreman da upotrebi atomski arsenal.
- Jasno je da niko ko planira da postane (britanski) premijer ne bi naveo okolnosti u kojem bi nuklearno oružje bilo korišćeno. To bi bilo neodgovorno. To je deo naše odbrane koji je od životne važnosti. Tako da bismo naravno buili spremni da ga upotrebimo - poručio je Starmer prošlog meseca.
Skaj njuz je tada preneo da lider laburista nije ni nakon insistiranja novinara hteo da kaže u kom slučaju bi upotrebio nuklearno oružje.
Ruske jurišne podmornice su dva puta izvele misije oko Irskog mora od početka rata u Ukrajini, izvestio je Blumberg, pozivajući se na tri osobe upoznate sa situacijom.
Velika Britanija je od početka izraelskog rata u Gazi 27. oktobra poslala više od 80 vojnih transportnih aviona u Bejrut, prenosi portal "Deklasifajd UK".
Ministarstvo energetike Ukrajine optužilo je britanski list "Fajnenšel tajms" da navodno radi u interesu Rusije zbog članka o stanju ukrajinske energetike, prenosi ukrajinsko izdanje "Strana.ua", pozivajući se na saopštenje ministarstva.
NATO radi na razvoju "kopnenih koridora" kako bi omogućio brže prebacivanje američkih trupa i oklopne opreme na prve linije u slučaju evropskog kopnenog rata sa Rusijom, objavio je britanski Dejli telegraf. Zapadni mediji su takođe objavili i mapu mogućeg puta NATO trupa ka Rusiji i Ukrajini.
Avioni iz tri zemlje – Francuske, Velike Britanije i Norveške – učestvovali su u potrazi za sumnjivom ruskom podmornicom kod zapadne obale Irske, piše Tajms.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ruske jurišne podmornice su dva puta izvele misije oko Irskog mora od početka rata u Ukrajini, izvestio je Blumberg, pozivajući se na tri osobe upoznate sa situacijom.
Ako je suditi po ranijim izjavama blokadera Dejana Šoškića, jednog od ljudi koji se pominju kao mogući kandidat za guvernera Narodne banke Srbije ukoliko bi tzv. studentska lista došla na vlast, od Srbije ne bi ostao ni kamen na kamenu.
Dejan Lučić, teoretičar zavere koji je sa drugom na blokaderskoj listi Jasminom Paunović vređao predsednika Srbije i njegovu porodicu, zgrozio je čitavu Srbiju jezivim izjavama o poginuloj studentkinji Filozofskog fakulteta Milici Živković.
Dejan Lučić, teoretičar zavere koji je sa drugom na blokaderskoj listi Jasminom Paunović vređao predsednika Srbije i njegovu porodicu, zgrozio je čitavu Srbiju jezivim izjavama o poginuloj studentkinji Filozofskog fakulteta Milici Živković.
Politička borba oko tzv. studentskog pokreta očigledno ne jenjava, a Marko Marjanović, poznatiji pod pseudonimom Kristal Met Dejmon, oglasio se novom porukom i pozvao lokalne odbore političkih stranaka da otvoreno stanu uz studentski pokret.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je juče tokom posete istoku i jugoistoku Srbije da već četiri dana postavlja isto pitanje studenstko-blokaderskoj listi, naglasivši da za to ima razlog.
Prošlo je tri decenije i godinu dana od najvećeg etničkog čišćenja u Evropi posle Drugog svetskog rata, a pravda za 1.904 poginula i nestala krajiška Srbina i dalje nije stigla.
Gostujući na RTS-u, ministar finansija Siniša Mali govorio je i o zakonu roditelj-negovatelj, ističući da je reč o važnoj meri podrške porodicama koje brinu o deci koja ne mogu samostalno da se staraju o sebi.
Crkveni kalendar za avgust 2026. godinu sadrži važne crkvene datume i pravoslavne praznike. Informer vam donosi spisak crvenih i crnih slova u ovom mesecu.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Uke R. (28) zbog sumnje da je 4. februara 2026. godine bacio bombu na restoran "Babaroga", a dan kasnije i na restoran "Džeri". Kako se sumnja, u tome mu je pomagao Enis S. (21), koji mu je davao uputstva i obezbedio sredstva za izvršenje krivičnog dela.
Policija je podnela izveštaj Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka protiv B. V. iz Laktaša zbog sumnje da je lažno prijavio krivično delo teške krađe, odnosno provalu u kuću.
Županijsko državno tužilaštvo u Splitu podiglo je optužnicu protiv 44-godišnje Marijane P. zbog sumnje da je iskoristila teško bolesnog komšiju kako bi se domogla njegove imovine vredne više od 200.000 evra.
Netfliks se suočava sa tužbom od 105 miliona dolara nakon što je iz njihovih kancelarija u Los Anđelesu ukraden eksterni hard-disk sa još neobjavljenim ratnim trilerom "Fortitude", u kom glavnu ulogu tumači Nikolas Kejdž.
Holivudski veteran Robert Redford (88) ispričao je jednom prilikom kontroverzne detalje iz snimanja legendarnog filma "The Way We Were" (1973) u kojem je glumio zajedno sa Barbrom Strejsend (82).
Glumac Zoran Rankić koji je u seriji "Srećni ljudi" glumio Žarka Poparu, pred smrt je otkrio da je on smislio replike "Gospođice, gospođo" i "Mmmm...bebo".
Domaći sok od paradajza nije samo zimnica. To je najlepši način da ukus i miris leta sačuvate u flaši. Pripremljen od zrelih, mesnatih plodova i bez ijednog veštačkog dodatka, ovaj aromatični napitak podjednako je savršen za osveženje u čaši, kao i za domaće čorbe, sosove i variva.
Američa tehnološka kompanija Epl ostvarila je bolje rezultate od očekivanih u fiskalnom trećem kvartalu do 27. juna, zahvaljujući snažnom rastu prodaje ajfona, ali je upozorenje o problemima u lancima snabdevanja izazvalo pad akcija kompanije na berzi za sedam odsto.
Drugoplasirana učesnica "Elite 9" Aneli Ahmić nakon završetka rijalitija posetila je kliniku za estetske korekcije i odmah pokazala rezultate tretmana.
Pevačica Indira Radić ispričala je detalje o velikoj neprijatnosti koju je doživela kada se njeno ime našlo na spisku navodnih ljubavnica Saše Popovića.
Finalista "Elite 9" Borislav Terzić, poznatiji kao Terza otvorio je dušu o odnosu sa majkom svog deteta Milicom Veličković, te otkrio da je pravdu potražio na sudu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.