(FOTO) Strašan skandal u Americi! Vest nakon atentata na Trampa užasnula naciju, reagovao i Mask! "Odvratna ljudska bića..."
Podeli vest
U rubrici "Nedeljni stav" koja je u štampanom izdanju Njujork tajmsa izašla dan nakon atentata objavljen je tekst u kome se Tramp opisuje kao nesposoban da vodi državu
"Pao je na testovima liderstva i izdao Ameriku. Birači ga moraju odbaciti na izborima u novembru", poručio je samo dan nakon atentata na bivšeg američkog predsednika "Njujork tajms" u svojoj rubrici "Nedeljni stav", apelujući na čitaoce da ne glasaju za Trampa.
Osumnjičeni za pokušaj atentata na Donalda Trampa na mitingu imao je pomoć unutar Tajne službe, organizacije bivšeg predsednika Donalda Trampa ili vlade SAD, rekao je Dalas Aleksander, kanadski snajperista koji je postigao najduži potvrđeni snajperski pogodak na svetu, pogodivši metu na udaljenosti od 3.540 metara u Iraku
Predsednik Rusije Vladimir Putin nije bio u kontaktu sa bivšim predsednikom SAD Donaldom Trampom nakon pokušaja atentata u Pensilvaniji i nikakvi kontakti nisu planirani, izjavio je danas pres sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
15.07.2024
13:20
Ovakva naslovna strana objavljena samo dan nakon što je Tramp za dlaku izbegao smrt, izazvala je lavinu negativnih reakcija, a među onima koji su se oglasili bio je i milijarder Ilon Maks.
"Njujork tajms' je upravo danas objavio ovo o Trampu. Oni su zaista bezosećajna i odvratna ljudska bića. Nemaju ni trunke empatije",napisao je Mask na društvenoj mreži Iks.
Prema nalazima audio-ekspertize, tokom pokušaja atentata na bivšeg predsednika SAD Donalda Trampa u Pensilvaniji, na njega je pucano iz tri vrste oružja, javio je „Si-En-En“, pozivajući se na forenzičare.
Mere obezbeđivanja predsednika Rusije Vladimira Putina su pojačane zbog pokušaja da se likvidiraju lideri drugih zemalja, nadležne službe čine sve što je potrebno, istakao je pres-sekretar šefa ruske države Dmitrij Peskov.
15.07.2024
12:05
The New York Times just published this about Trump today.
Uprkos pokušajima pojedinih tviteraša da opravdaju "Njujork tajms“ obrazloženjem da je tekst pripremljen mnogo pre atentata i da novinari nisu stigli da ga izbace iz štampanog izdanja, veći je broj onih koji su se saglasili kako "novinari nemaju trunke sramote".
"Tramp je pokazao karakter nedostojan odgovornosti predsednika. On je pokazao potpuni nedostatak poštovanja prema Ustavu, vladavini zakona i američkom narodu. Umesto uverljive vizije za budućnost zemlje, Trampa pokreće žeđ za političkom moći: da koristi poluge vlade da unapredi svoje interese, zadovolji svoje impulse i izvrši odmazdu protiv onih za koje misli da su mu naneli nepravdu. On je, jednostavno, nesposoban da vodi", istakao je "Njujork tajms" u tekstu koji je u onlajn izdanju objavljen nekoliko dana pre atentata.
Novinarka CNN-a Alena Trin intervjuisala je čoveka koji je sedeo iza bivšeg predsednika Donalda Trampa na skupu kada se dogodila pucnjava. On je podelio detalje onoga što je video tokom atentata.
Donald Tramp je izjavio da mu je nagli nagib glave u poslednjem trenutku verovatno spasao život, dok usporeni snimak pokazuje da je metak okrznuo njegovo uvo.
Bivši predsednik SAD i republikanski predsednički kandidat Donald Tramp izjavio je da ceni poziv koji je dobio od američkog predsednika Džozefa Bajdena, opisujući to kao "dobar i veoma lep gest". Prema rečima bivšeg američkog predsednika, njihovo rivalstvo od sada bi moglo da bude civilizovanije.
Tokom mitinga u Batleru, Pensilvanija, 13. jula 2024. godine, Tomas Metju Kruks izvršio je atentat na bivšeg predsednika Donalda Trampa. U nastavku je detaljan pregled događaja, sekund po sekund, tokom incidenta.
Atentator Tomas Metju Kruks je navodno uzeo od svog oca pušku Smith & Wesson M&P 15-22 kalibra 5.6mm, kojom je ranio američkog predsedničkog kandidata Donalda Trampa. Ova puška, popularna zbog svoje preciznosti i lakoće upotrebe, bila je deo očevog arsenala koji je često koristio za rekreativno pucanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Osumnjičeni za pokušaj atentata na Donalda Trampa na mitingu imao je pomoć unutar Tajne službe, organizacije bivšeg predsednika Donalda Trampa ili vlade SAD, rekao je Dalas Aleksander, kanadski snajperista koji je postigao najduži potvrđeni snajperski pogodak na svetu, pogodivši metu na udaljenosti od 3.540 metara u Iraku
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp nazvao je telefonski razgovor sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, koji je juče trajao skoro dva sata, "sjajnim" i rekao da su razgovarali o "mnogim temama" u cilju postizanja mira u ratu između Rusije i Ukrajine.
Premijer Srbije Miloš Vučević govorio je o važnim društveno-političkim temama za Pink televiziju u emisiji "Novo jutro", gde je istakao da će svi koji su širili dezinformacije o upotrebi zvučnog topa odgovarati.
Borko Petrović, nastavnik engleskog jezika iz Paraćina otkrio je jeziva svedočenja roditelja koji ne žele da decu šalju u školu jer se plaše šikaniranja.
Danas smo se u Ministarstvu finansija sastali sa investitorima koji su došli iz Evrope i SAD, a koji već duži niz godina ulažu u naše hartije od vrednosti.
Ambasadorka Srbije u Severnoj Makedoniji Nevena Jovanović otkrila je za Informer da raste broj povređenih i onih koji su u kritičnom stanju nakon tragedije u Kočanima.
Više javno tužilaštvo u Leskovcu okončalo je istragu ubistva sedamnaestogodišnjeg Andrije I. kojeg je 27. novembra prošle godine u Vlajkovoj ulici u ovom gradu, nasmrt pretukao njegov drug Nemanja Azirović (18).
Kako saznajemo, policiji se danas predao Srđan Nogo nekadašnji poslanik pokreta Dveri, koji se sumnjiči za pozivanje na ubistvo predsednika i policajaca!
Zahvaljujući integrisanom upravljanju granicom, 18. marta 2025. godine, na aerodromu Nikola Tesla sprečen je pokušaj krijumčarenja 26,5 kilograma marihuane otkrivene u koferima jedne putnice.
Nekadašnji prvotimci crno-belih Leonardo da Silva Souza (33) i Everton Luiz (36) oglasili su se povodom smrti čuvenog crnogorskog fudbalera Andrije Delibašića, koji je preminuo u 44. godini.
Bivši fudbaler i trener Partizana Igor Duljaj (45) nije mogao da sakrije tugu zbog preranog odlaska bivšeg saigrača Andrije Delibašića, koji je preminuo u 44. godini.
Bivši fudbaler Partizana i mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore Andrija Delibašić (43) preminuo je ove srede posle borbe sa teškom bolesti, objavili su crnogorski mediji.
Nošenje crvenog konca oko zgloba ruke je običaj koji se javlja u različitim kulturama i religijama, a mnogi nisu upoznati sa pravim značenjem ovog običaja.
Britanski princ Vilijam je otkrio da njegov kućni ljubimac, pas Orla koji je rase koker španijel, često spava pored njegovog bračnog kreveta u porodičnoj kući u kojoj, u blizini zamka Vindzor, on živi sa suprugom Kejt Midlton i njihovo troje dece.
Kreativni direktor "Granda" Saša Popović važio je za izuzetno imućnog čoveka, ali kada se penzionisao, ispostavilo se da mu mesečna primanja od države nisu bila ni približno toliko velika kao što bi većina ljudi mislila.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar