Potpredsednica SAD Kamala Haris, kao najizvesnija kandidatkinja Demokratske stranke, ima prednost od dva procentna poena nad svojim republikanskim rivalom Donaldom Trampom, pokazala je anketa Rojters/Ipsos.
Anketa sprovedena u ponedeljak i utorak pratila je i Nacionalnu konvenciju Republikanaca gde je Tramp u četvrtak zvanično prihvatio nominaciju svoje stranke, kao i Bajdenovo saopštenje da napušta izbornu trku i daje podršku Harisovoj, prenosi Rojters.
Rezultati ankete su pokazali da Kamala Haris ima 44 odsto podrške, nasuprot Trampu koji ima 42 procenta.
Harisova i Tramp su bili izjednačeni sa po 44 odsto podrške u anketi sprovedenoj 15-16. jula, dok je Tramp vodio sa jednim procentnim poenom u anketi srovedenoj 1. i 2. jula.
Najnoviji rezultati ankete potvrđuju razloge zbog kojih je Bajden odustao od trke i zašto ga je baš Kamala Haris zamenila kao najizvesnija kandidatkinja demokrata.
Oko 56 odsto registrovanih birača se složilo sa tvrdnjom da je Kamala Haris (59) "mentalno sposobna da se nosi sa izazovima", u poređenju sa 49 odsto onih koji su isto ocenili i Trampa (78).
"Kultura - to je odraz našeg momenta u naše vreme, zar ne? A današnja kultura - to je naše izražavanje onoga što osećamo u datom momentu. Zato smo dužni da uvek nađemo vremena da izrazimo ono što osećamo povodom momenta koji je odraz radosti, a taj odraz, kao što znate, nastupa ujutro".
Nezavisni kandidat na američkim predsedničkim izborima Robert F. Kenedi Mlađi razgovarao je sa republikanskim rivalom Donaldom Trampom o prihvatanju položaja u drugoj Trampovoj administraciji u zamenu za podršku na izborima, piše Vašington post pozivajući se na izvore.
Kamila Haris nije jedina opcija demokrata za kandidata za predsednika SAD! Štaviše, sve se više spominje da bi Trampu na megdan mogla da izađe Hilari Klinton, ili Mišel Obama!
Kampanja za reizbor predsednika Džoa Bajdena pokušava da pronađe novu strategiju posle pokušaja ubistva njegovog republikanskog rivala u zapadnoj Pensilvaniji, uključujući odluku da za sada obustavi verbalne napade na bivšeg predsednika, prenosi Glas Amerike.
Demokratska stranka je trenutno paralizovana. Zna da joj se s leđa približava velika opasnost koja će ugroziti stabilnost same partije i da sledi neizbežnan strmoglavi pad. Trenutno se čini kao da su se politički stratezi Demokratske stranke u više nego očiglednoj panici opredelili za taktiku „ostanimo zakopani i zarimo glavu u pesak".
Američki predsednik Džo Bajden poručio je da će se povući iz predsedničke trke u Americi samo ako mu to Bog naloži. Istakao je i da sebe smatra najboljim kandidatom kojeg demokrate mogu da imaju u trci sa Trampom, kao i da je on lično upravljao svetom i da mu stoga nisu potrebni nikakvi kognitivni testovi da bi dokazao sposobnost da bude lider SAD!
Niti je Bajdenovo povlačenje iz predsedničke trke odraz njegove skromnosti i žrtve za američki narod, niti će iko, pa ni Demokrate, hteti da vide Kamalu Haris na njegovom mestu. Kamala ispunjava sve potrebne kriterijume vouk ideologije da bude izabrana - em je žensko, em nije bela. Ipak, to joj neće pomoći u trci sa Trampom, koji će je „pregaziti".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
"Kultura - to je odraz našeg momenta u naše vreme, zar ne? A današnja kultura - to je naše izražavanje onoga što osećamo u datom momentu. Zato smo dužni da uvek nađemo vremena da izrazimo ono što osećamo povodom momenta koji je odraz radosti, a taj odraz, kao što znate, nastupa ujutro".
Podgorička Borba objavila je tekst koji raskrinkava opasnu manipulaciju čiji je cilj da se bauk "srpskog sveta" nametne kao dominatna tema u Crnoj Gori.
Bivši savetnik ukrajinskog predsedničkog kabineta Aleksej Arestovič priznao je da je Rusija stvorila satelitski komunikacioni sistem sličan američkom Starlinku.
Blokaderi, uprkos javnim pretnjama da će zajedno sa ''kolegama'' iz Sremske Mitrovice danas doći u centar Bogatića i "odmeriti snage" sa aktivistima SNS, ipak se nisu pojavili.
Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske i lider Ujedinjene Srpske Nenad Stevandić objavio je na svojim društvenim mrežama video koji je u veoma kratkom roku izazvao brojne reakcije.
Da ustaškom ludilu nema kraja, potvrđuje i skandalozna izjava hrvatskog ministar ekonomije Ante Šušnjar, koji je direktno zapretio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i Srbima, prizivajući novu "Oluju".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas svim zaposlenima u rudarskoj industriji Dan rudara u kojoj je poručio da rudarstvo i u našem veku opstaje kao jedan od stubova privrede i energetske stabilnosti Srbije.
Zbog radova na redovnom održavanju na državnom putu I A reda, deonici petlja Ub - petlja Obrenovac u smeru ka Beogradu danas će do 17 časova za saobraćaj biti zatvorena vozna saobraćajna traka u dužini od 1,5 kilometara, saopšteno je iz Puteva Srbije.
Ministarstvo privrede raspisalo je javni poziv za dodelu bespovratnih sredstava namenjenih unapređenju lokalnog ekonomskog razvoja kroz razvoj preduzetništva u iznosu od 31 milion dinara, a prijave će trajati sve do 11. avgusta 2026. godine.
Digitalni nomad V. H. (58) i njegova supruga, domaćica H. N. (44), sigurno nisu ni slutili da će kao turisti uneti nemir u Splitsko naselje i biti privedeni u hrvatski pritvor.
Državljanin Turske K.E., koji je uhapšen zbog sumnje da je brutalno ubio rusku državljanku Ljudmilu Turkovu Konstantinovnu (27), a potom njeno telo spakovao u putni kofer i bacio u kanal Vizelj, na saslušanju u tužilaštvu negirao je zločin i izneo šokantne tvrdnje da je u ubistvu učestvovalo više osoba.
Iza kulisa plažnih barova i noćnih klubova neretko isplivaju priče o narko-mrežama koje pokušavaju da iskoriste svet provoda za dilovanje droge. Hapšenje nekoliko državljana Srbije u Budvi zbog dilovanja droge po barovima i kafićima, ponovo je skrenulo pažnju na pažnju na narko - kriminal iza sjaja noćnog života.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Zdravlje creva ima veliki uticaj na ceo organizam, a jedna biljka se posebno izdvaja zbog svojih blagotvornih svojstava. Nana može pomoći varenju i ublažiti određene tegobe, tvrde stručnjaci.
Britanski Institut za bezbednost veštačke inteligencije (AISI) saopštio je danas da su modeli kompanija Anthropic i OpenAI tokom testiranja pokušali da prevare ljude kako bi izvršili zadate zadatke, što je ocenio kao dosad nezabeležen primer autonomnog i obmanjujućeg ponašanja.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.