Amerika pokušala da zauzme novu teritoriju! Rusija i Kina odmah uputile brutalan odgovor, neće proći onako kako su zamislili!
Podeli vest
Vlade Rusije i Kine smatraju da pretenzije SAD na delove morskog dna Beringovog mora, Tihog okeana, Atlantskog okeana i Meksičkog zaliva i potencijalne resurse koji se tamo nalaze nemaju osnova i da ih treba odbaciti.
Predstavnici Rusije i Kine saopštili su svoj stav na sednici Međunarodne uprave za morsko dno u Kingstonu (Jamajka), prenosi Blumberg. Kako ističe agencija, zemlje koje su ratifikovale Konvenciju UN o morskom dnu iz 1982. godine, vode duge razgovore u cilju postizanja sporazuma o tome kuda prolaze granice podvodnog kontinentalnog pojasa. Ova razgraničenja su važna jer od njih zavise isključiva ekonomska prava na „potencijalno profitabilne resurse morskog dna“.
Ukrajinske snage neće moći dugo da zadrže Časov Jar zbog ruskog pritiska, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na "YouTube"-u.
Sjedinjene Američke Države dozvolile su da lovci F-16, koji se predaju Ukrajini, budu opremljeni raketama američke proizvodnje, piše "Volstrit Džurnal", pozivajući se na zvaničnike.
30.07.2024
19:43
Predstavnik Rusije je podsetio da SAD nisu ratifikovale Konvenciju UN. S tim u vezi, ruski zvaničnik smatra da jednostrane američke tvrdnje „ugrožavaju krhku međunarodnu ravnotežu, kao i integritet konvencije“. On je naglasio da Rusija „odbacuje selektivni pristup SAD međunarodnom pravu“. Kineski portparol rekao je da Sjedinjene Države nemaju pravo da postavljaju takve zahteve jednostrano i da „ne mogu očekivati da će imati koristi od konvencije bez njene ratifikacije“.
Zvaničnik je resurse međunarodnog morskog dna nazvao "zajedničkim nasleđem čovečanstva" i naglasio da treba obeshrabriti sve radnje koje to ugrožavaju. Blumberg pojašnjava da Uprava za morsko dno ne imenuje pojedinačne delegate kada govore u ime svoje zemlje, ali su zvaničnici obe zemlje "bili uporni" u promovisanju svojih stavova.
Na njihove tvrdnje odgovorio je američki predstavnik Gregori O'Brajen. On je uveravao da se američke vlasti pri polaganju prava na epikontinentalni pojas pridržavaju pravila konvencije.
Američki vojni zvaničnik izjavio je za RIA Novosti da su Sjedinjene Američke Države izvršile probno lansiranje hipersoničnog oružja, ali nije precizirao da li je lansiranje bilo uspešno.
Moskva je osam godina smišljala kako da spasi integritet Ukrajine i predložila je Minske sporazume, ali ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je zamenio jedinstvo zemlje za obećanje SAD da će biti „osvajač Rusije“, izjavila je portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova.
30.07.2024
18:10
U decembru 2023. Sjedinjene Države su jednostrano odobrile spoljne granice svog epikontinentalnog pojasa preko 200 nautičkih milja od osnovnih linija.
Dva strateška ruska nosača raketa TU-95MS izveli su planski let iznad neutralnih voda Japanskog mora koji je trajao više od 10 časova, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Oružane snage Ukrajine prebacile su nekoliko bataljona sastavljenih od mobilisanih ukrajinskih državljana u oblast Časovog Jara, zbog straha da će ruske snage forsirati kanal Severski Donjec-Donbas, rekao je za RIA Novosti potpukovnik u penziji iz Luganske Narodne Republike Andrej Maročko.
Kijev može krenuti u nove provokacije s "invazijama" na teritoriju Ruske Federacije kako bi pokušao prikupiti "dobre karte" pred mirovne pregovore i za izveštaj pred Zapadom, izjavio je za RIA Novosti bivši potporučnik Službe bezbednosti Ukrajine Vasilij Prozorov.
Predsednik Rusije Vladimir Putin sastao se sa šefom „Rosteha“ Sergejem Čemezovom koji ga je, između ostalog, obavestio da se dronovi „superkam“ u verziji kamikaza-drona uspešno primenjuju u zoni specijalne vojne operacije, kao i koji su novi tipovi vozila proizvedeni.
Predsednik Evropske narodne partije, najveće frakcije u EP, Manfred Veber pozvao je evropske lidere da donesu mere protiv Mađarske zbog olakšica u izdavanju viza za Ruse. Veber smatra da takav korak predstavlja pretnju za nacionalnu bezbednost EU, piše „Fajnenšel tajms“ pozivajući se na pismo Vebera predsedniku Evropskog saveta Šarlu Mišelu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države mogle bi da oslabe svoju sposobnost da obuzdavaju Rusiju zbog ubrzanog trošenja vojnih zaliha u ratu protiv Irana, piše američki časopis Amerikan konzervativ.
Plan američkog predsednika Donalda Trampa da tankerima ograniči ruski izvoz energenata doživeo je preokret nakon rata na Bliskom istoku, koji je naglo podigao cene nafte i gasa.
Rusija još nije pronašla adekvatnu zamenu za Starlink kada je reč o upravljanju dalekometnim dronovima, izjavio je ruski liberalni vojni ekspert Valerij Širjajev, upozoravajući da taj problem direktno utiče na izviđanje, vezu i efikasnost operacija na frontu.
Ukrajinske snage neće moći dugo da zadrže Časov Jar zbog ruskog pritiska, izjavio je britanski stručnjak Aleksandar Merkuris na svom blogu na "YouTube"-u.
Amerika je, prema porukama koje stižu iz Teherana, morala da prihvati iranske uslove za prekid vatre i nastavak pregovora, čime je doprineo i veliki pritisak Rusije i Kine, kao i pomoć koje su te dve sile uputile Iranu.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Drugo veče zaredom zaposleni na tajkunskoj N1 održali su protest ispred zgrade ovog medija koji je dobio nove vlasnike i direktora, a njih su, kako se i očekivalo, podržali neki od najpoznatijih blokadera, očajni jer su, kako su uvereni, izgubili svoje glasilo za podršku u rušenju Srbije.
Suočavamo se sa situacijom da neki ljudi traže izbore, iako ne mogu da pobede, jer misle da time mogu da izvedu nekoga na ulicu i sprovedu neku novu obojenu revoluciju! Želim da građanima kažem da se to neće desiti!
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Srbiji će danas nakon pretežno sunčanog jutra biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, dok se uveče u Banatu i na istoku Srbije ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature će se kretati od 2 do 16 stepeni.
Do kraja dana i u toku večeri u većini predela Srbije biće vedro ili malo oblačno vreme sa izolovanom kišom, dok se od 9. do 12. aprila prognoziraju jutarnji mrazevi i na 2 metra visine.
Mirelu M. (51) ubio je u Obrenovcu unuk njenog vanbračnog partnera, a istraga zločina je otkrila stravičnu uportnost maloletnog B.P. (16) da izvrši ovaj zločin.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Pravilna ishrana bogata specifičnim nutrijentima može igrati ključnu ulogu u očuvanju i mogućoj regeneraciji hrskavice, kao i u dugoročnom zdravlju zglobova.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar