(VIDEO) Šta su ovo Rusi uradili?! Putin odmah obavešten o situaciji na frontu! Novo moćno oružje Moskve ubrzano menja tok rata!
Podeli vest
Predsednik Rusije Vladimir Putin sastao se sa šefom „Rosteha“ Sergejem Čemezovom koji ga je, između ostalog, obavestio da se dronovi „superkam“ u verziji kamikaza-drona uspešno primenjuju u zoni specijalne vojne operacije, kao i koji su novi tipovi vozila proizvedeni.
- Dron ‘superkam’ je najnovija verzija, proizvodi se u dve verzije – obaveštajni i dron-kamikaza. Bukvalno smo za pet meseci izbacili ove dronove, napravili smo postrojenje za proizvodnju površine 30.000 kvadratnih metara i tamo se sada aktivno proizvode ovi dronovi. I uspešno se primenjuju u zoni SVO - rekao je Čemezov Putinu.
Predsednik Evropske narodne partije, najveće frakcije u EP, Manfred Veber pozvao je evropske lidere da donesu mere protiv Mađarske zbog olakšica u izdavanju viza za Ruse. Veber smatra da takav korak predstavlja pretnju za nacionalnu bezbednost EU, piše „Fajnenšel tajms“ pozivajući se na pismo Vebera predsedniku Evropskog saveta Šarlu Mišelu.
30.07.2024
14:10
🇷🇺 SUPERCAM S350: RUSSIA'S NEW EYE IN THE SKY
🛰 A reconnaissance drone that has become a key asset for the Russian forces. This unmanned aerial system excels in surveillance, reconnaissance, and targeting enemy positions. pic.twitter.com/NWI2oZDHGG
O punoj ukrajinskoj kontraofanzivi u narednim mesecima ne može biti reči zbog nedostatka municije i vojnika; Ukrajinske oružane snage (OSU) se samo brane na svim frontovima, izjavio je novinar lista "Mond" Emanuel Grinšpan, koji je nedavno boravio u Ukrajini.
On je, takođe, naveo da je do sada proizvedeno 1.000 oklopnih vozila 3-STS „Ahmat“, dok će proizvodnja robotizovanog vozila za prevoz ranjenika i oružja odmah nakon testova u vojsci.
Pored toga, kompanija je proizvela oklopni kamin za transport specijalnih i opasnih meterija „nerusa“. Već je počela i serijska proizvodnja.
U Rusiji je razvijen sistem "Kobra" za lov na ukrajinske operatere dronova, koji je napravljen u obliku džepne igračke konzole, izjavio je za RIA Novosti tvorac ovog uređaja, kreator mobilnog sistema za radioelektronsko ometanje "Volnorez", Stanislav (puno ime nije navedeno iz bezbednosnih razloga).
Odbijanje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da prihvati inicijative Donalda Trampa u vezi sa Ukrajinom moglo bi dovesti do toga da Vašington prestane da podržava Kijev, piše bivši stalni predstavnik SAD pri UN-u Zalmaj Halilzad za časopis "The National Interest".
Sve je više znakova koji ukazuju na činjenicu da će se rešavanje svih sukoba na kraju vratiti za pregovarački sto, što je upravo pozicija koju zastupa Kina, navodi "Global tajms", podsećajući na reči ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da "moramo da završimo rat što je pre moguće".
Udeo građana Ukrajine koji su spremni na teritorijalne ustupke radi okončanja sukoba sa Rusijom se utrostručio u poslednjih godinu dana, pokazali su rezultati istraživanja objavljenog od strane Kijevskog instituta za sociološka istraživanja.
Taktika ruskog predsednika Vladimira Putina da napadne ukrajinsku energetsku infrastrukturu se isplati, zemlja je u teškoj situaciji, izveštava Berliner cajtung.
Rusija zauzima odgovornu poziciju na Arktiku i doprinosi tome da region ne postane teritorija razdora i napetosti, izjavio je sekretar za štampu ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Beskrajno poštovanje među narodima koji čine Rusiju bilo je ključno za nastanak i očuvanje multinacionalne države, izjavio je predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, obraćajući se na svečanosti povodom početka Godine jedinstva naroda.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu počelo je saslušanje Aleksandra Aleksića zvanog Kravica i članova njegove bande koja je u prethodnom periodu maltretirala vlasnike firmi i lokala kako bi im platili reket u zamenu za zaštitu od tzv. "vračarskog klana".
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Nebojša Bojović, bivši predsednik Skupštine akcionara kompanije "Infrastruktura železnice Srbije", najodovorniji za pad novosadske nadstrešnice 1. novembra 2024. godine, fura basloslovno skup "roleks", otkriva Informer.
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) dostavila nam je šokantnu fotografiju potrčka Dragana Đilasa, potpredsednika Stranke slobode i pravde Borka Stefanovića.
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabič očitala je bukvicu blokaderima koji su ponovo udarili na predsednika Srbije Aleksandra Vučića zbog autoputeva.
Prilikom šestominutnog poziva roditelji Nevene Petrović su otkrili da su primetili da im ćerka voli Radojicu Lazića, te da zbog toga navijaju i za njega.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
Rok za uplatu poreza, za prvi kvartal 2026. godine, ističe 18. februara, saopšteno je iz Poreske uprave. Datum plaćanja je, objašnjavaju oni, pomeren zbog obeležavanja Dana državnosti Srbije, 15, 16. i 17. februara.
Broj okruga u kojima je potvrđen grip ponovo je u porastu, pa se savetuju mere zaštite - ishrana, fizička aktivnost, izbegavanje velikih skupova, upozorio je Institut za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut".
Mediji prenose nezvanično saznanje da je Aleksa Ž. za kojim policija traga, a koji je pomagao Sanji Dimitrijević u milionskoj prevari, unapred isplanirao bekstvo.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Holivudska zvezda Mila Jovović pojavila se na premijeri filma "Drakula" u Los Anđelesu u društvu ćerke Ever Anderson a malo se zna da je njena majka, Galina Loginova, nekadašnjoj zvezdi SSSR-a, zbog ljubavi, pritisaka i emigracije platila visoku cenu.
Pisci poput Ive Andrića, Branka Ćopića, Meše Selimovića ili Branislava Nušića nisu bili samo geniji pera, njihove urnebesne anegdote otkrivaju da su bili duhoviti, duševno živi, ali i sasvim obični ljudi, kao i svi mi.
Lik mlade Jovanke Broz u istoimenoj seriji tumači Milica Tomašević, koja kroz ovu ulogu prikazuje slavnu suprugu pre nego što je postala prva dama Jugoslavije.
Glumica Ivana Panzalović odlučila je da pobegne od zimskih dana i spakuje kofere za Dubai, odakle je svoje pratioce počastila nizom provokativnih fotografija.
Gugl (Google Home) aplikacija dobija podršku za pametne hardverske tastere i ispravku iritantne greške sa video snimcima, čime upravljanje pametnom kućom postaje još jednostavnije.
Jasmin Džej otkrila je kako ju je jedan kancelarijski skandal naveo da napusti karijeru u marketingu i da se puno radno vreme posveti provokativnom poslu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar