Ukrajinska vojska saopštila je danas da je pogodila skladište municije i vojne opreme u Kurskoj oblasti na zapadu Rusije.
U saopštenju se dodaje da vojska procenjuje štetu koju je nanela ruskim objektima u napadu izvedenom protekle noći, prenosi Rojters
Navodi se i da je Rusija angažovala protivvazdušnu odbranu kako bi odbila napad, ali da su se na ciljanim lokacijama mogle videti eksplozije.
Last night, the Ukrainians conducted a successful UAV strike against "important military facilities" in Kursk, Russia
The targets are described as "warehouses for storing weapons and military equipment." A video below shows one of the fires with secondary explosions (Video 1).… pic.twitter.com/wCqKuNoEdq— OSINT (Uri Kikaski) 🇺🇸 🇨🇦 🇬🇧 🇺🇦 🇮🇱 (@UKikaski) July 31, 2024
Rusko ministarstvo odbrane saopštilo je ranije da je iznad Kurske oblasti vojska te zemlje uništila jedan od dronova i ukrajinsku navođenu raketu Neptun.
Ministarstvo je dodalo da su ruske snage oborile još 18 dronova iznad četiri druge ruske oblasti i poluostrva Krim.
Ranije ovog meseca, Kijev je saopštio da je u napadima na Kursku oblast gađao električne podstanice i skladišta nafte.
Posle 29 meseci rata punog razmera sa Rusijom, Ukrajina je počela da koristi bespilotne letelice dugog dometa za udare na strateške ciljeve, od naftnih objekata do vojnih radara, udaljene čak 1.500 kilometara.
Stiče se utisak da su Sjedinjene Američke Države i Japan, pod izgovorom pretnje od Severne Koreje, Kine i Rusije, otpočeli pripreme za veliki oružani sukob u azijsko-pacifičkom regionu, izjavio je zamenik portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Andrej Nastasjin, komentarišući jačanje vojne saradnje Vašingtona i Tokija.
Vojna obaveštajna služba Ukrajine (GUR) tvrdi da su njihove bespilotne letelice navodno pogodile strateški bombarder TU-22M3 u napadu 25. jula na aerodrom Olenja u Murmanskoj oblasti na severu Rusije.
Ukrajinske snage nastavljaju borbene misije na istočnoj obali Dnjepra, uključujući područja u blizini sela Krinki i malih rečnih ostrva. Portparol operativne strateške grupe Tavrija, Dmitro Lihovij, potvrdio je da su položaji ukrajinskih snaga u selu Krinki uništeni do temelja usled intenzivnih, dugotrajnih neprijateljskih i vazdušnih napada.
Rusko Ministarstvo odbrane saopštilo je da su tokom poslednja 24 časa izvedeni udari na više vojnih i industrijskih objekata u Ukrajini, uključujući zgradu kompanije "Fajer Point" u kojoj se proizvode komponente i bojeve glave za krstareće rakete "Flamingo".
Poljski premijer Donald Tusk izjavio je nakon razgovora sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim da bi narednih 100 dana moglo da bude presudno za dalji tok rata.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski priznao je da povratak Krima trenutno nije deo konkretne agende Kijeva, uprkos pojačanim ukrajinskim napadima na poluostrvo.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da nema potrebe za novom mobilizacijom u Rusiji, ocenivši da su tvrdnje o njenoj pripremi "otvorena provokacija" i deo, kako je naveo, neprijateljske propagande.
Prema prvim informacijama, u glavnom gradu Ukrajine aktivirana je protivvazdušna odbrana, dok se okolnosti eksplozija i dalje utvrđuju. Ruski izvori tvrde da su u napadu korišćeni S-400 i "Iskander".
Sledeća faza rata između Rusije i Ukrajine mogla bi da donese masovne udare na velike urbane centre, nalik na ozloglašeni "rat gradova" iz iransko-iračkog sukoba tokom osamdesetih godina prošlog veka.
Ruski frontovski bombarderi Su-34 izveli su vazdušne udare FAB-500 i FAB-1500 bombama na više položaja ukrajinskih snaga na različitim delovima fronta.
Pojavio se snimak koji, prema tvrdnjama ruskih izvora, prikazuje napad ukrajinskih snaga na civile koji su se kretali autoputem "Novorosija", rutom koja je ranije predstavljana kao bezbedan kopneni koridor ka Krimu.
Načelnik Generalštaba Oružanih snaga Ruske Federacije Valerij Gerasimov izvršio je inspekciju trupa operativne grupe "Zapad", gde je primio detaljne izveštaje o situaciji na prvoj liniji fronta.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je da je Kijev prethodne noći bio izložen jednom od najsnažnijih kombinovanih ruskih napada od početka sukoba, navodeći da su u napadu korišćeni balistički projektili, krstareće rakete i bespilotne letelice.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Stiče se utisak da su Sjedinjene Američke Države i Japan, pod izgovorom pretnje od Severne Koreje, Kine i Rusije, otpočeli pripreme za veliki oružani sukob u azijsko-pacifičkom regionu, izjavio je zamenik portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Andrej Nastasjin, komentarišući jačanje vojne saradnje Vašingtona i Tokija.
Dok se "želu da bude nosilac" blokaderske liste Vladan Đokić baškario na Jadranskom moru, Milo Lompar, njegov glavni konkurent sa blokaderske liste "opipava" tokom leta alternative za sklapanje novih političkih saveza.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio da pogroma Srba više neće biti! Zatražio je oproštaj od Krajišnika i rekao da će Srbija uvek štititi svoj narod.
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži X i do koske ogolila licemerje i bezočne laži koje su mesecima plasirane protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Vođa blokadera Predrag Lečić, koji se u javnosti povezuje sa blokaderskim aktivizmom u Kladovu, trenutno uživa na luksuznoj destinaciji u hotelu JAZ u Egiptu.
Kompanija MaxBet, u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Srbije, uspešno je realizovala tradicionalnu julsku akciju dobrovoljnog davanja krvi, tokom koje je zahvaljujući 3 011 davalaca, prikupljeno 290 jedinica trombocita i 2 721 jedinica krvi, čime je potencijalno omogućena pomoć za čak 8.163 života.
Helikopter Kamov Ka-32 Helikopterske jedinice Ministarstva unutrašnjih poslova angažovan je na gašenju požara u selu Borovac kod Zaječara, koji je zahvatio oko 100 hektara suve trave i niskog rastinja.
Mlada ruska državljanka Ljudmila Turkova Konstantinovna (27) brutalno je ubijena u iznajmljenom stanu u Borči, a njeno telo spakovano je u putni kofer i bačeno u hladnu vodu kanala Vizelj. Dok policijska istraga traje, Ljudmilina prijateljica,, otvorila je dušu i ispričala ko je zapravo bila devojka čiji je život surovo ugašen.
Svađa oca i sina zbog novog automobila završila je na sudu! Muškarac kod Bijeljine proglašen je krivim da je tokom porodičnog sukoba fizički napao svog oca i izrečena mu je novčana kazna od 1.000 KM (500 evra), ali presuda još nije pravosnažna.
Kako saznaje Informer iz izvora bliskih istrazi, policija je uhapsila vozača kamiona zrenjaninskih registarskih oznaka koji je jutros usmrtio dvojicu radnika na brzoj saobraćajnici Šabac-Loznica nedaleko od petlje Zminjak.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici policije zaplenili su na teritoriji opštine Surčin, u naselju Dobanovci, oko 30 kilograma opojne droge kanabis i oko 15 kilograma opojne droge kokain i uhapsili 3 osobe.
Istaknuti srpski glumac Jovo Maksić je proteran sa ognjišta tokom operacije "Oluja" kojom je izvršeno etničko čišćenje Srba sa prostora Krajine, te je sad progovorio o najtežem periodu u životu.
Tokom velikih vrućina organizmu je potrebno više tečnosti, a mnogi posežu za osvežavajućom limunadom. Ipak, stručnjaci ističu da čaj može biti još bolji izbor. Osim što rashlađuje kada se pije hladan, ledeni čaj pruža i brojne zdravstvene koristi.
Uz veliki broj rasa različitih veličina i karaktera, izbor pravog ljubimca nije uvek jednostavan. Jedna od rasa koja se često ističe kao dugovečna i nezahtevna za držanje jeste engleski toj španijel.
Kamera Informera zabeležila je sinoć patriotski trenutak večeri, kada je pevačica Jovana Tipšin izvodila pesmu "Veseli se, srpski rode", a Dragan Stanković sa sinom razvio srpske zastave!
Evo ko su poznate ličnosti koje liče jedni na druge toliko da bi mnogi za njih rekli da su blizanci. Njihove sličnosti su fascinantne i uvek privuku pažnju javnosti.
Između bivše rijaliti učesnice Anite Stanojlović i njene buduće svekrve Biljane Vujović postoje znaci razdora jer, kako se sumnja, Anita ne prati Biljanu na Instagramu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.