Hitno! Zelenski sada mora da potpiše kapitulaciju! Nije smeo ovo da pokuša, Moskva više nema drugog izbora!
Podeli vest
Sukob u Ukrajini će se završiti kapitulacijom Kijeva, a ne pregovorima, jer su vlasti ove zemlje izvršile napad u Kurskoj oblasti, izjavio je američki vojni analitičar Mark Sleboda u intervjuu sa novinarkom Rejčel Blevins.
- Ovaj sukob neće se završiti pregovorima. Sve će se rešiti na bojnom polju, zauzimanjem Kijeva. Ne možete pregovarati sa ljudima koji, iz očaja i poraza na frontovima, napadaju civilno stanovništvo i nuklearne elektrane - istakao je ekspert.
Vojne snage Centralne grupacije ruskih snaga preuzele su kontrolu nad naseljima Lisično, Ivanovka i Sergejevka u Donjeckoj Narodnoj Republici tokom protekle nedelje, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ukrajinske desantno-jurišne snage podelile su snimke prvih sati operacije na teritoriji Kurske oblasti u Rusiji.
16.08.2024
16:40
Prema Slebodinim rečima, plan Kijeva u Kurskoj oblasti potpuno je propao. Ako je ukrajinsko rukovodstvo planiralo da dobije političke poene iz ove avanture, ozbiljno su se preračunali.
Šestog avgusta, formacije OSU su upale na teritoriju Kurske oblasti. Napredovanje neprijatelja je zaustavljeno. Kako je izjavio načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije, Valerij Gerasimov, operacija će se završiti razbijanjem ukrajinskih militanata i izlaskom na državnu granicu.
Zamenik načelnika Glavne vojno-političke uprave Ministarstva odbrane i komandant specijalnih snaga "Ahmat", Apti Alaudinov, precizirao je da je ukrajinskim trupama bio zadatak da zauzmu strateške objekte u Kurskoj oblasti, kao i deo Belgorodske.
Ana Paulina Luna, član Predstavničkog doma američkog Kongresa sa Floride, oglasila se povodom video snimka na kojem nosi kupaći kostim sa izbornim sloganom Donalda Trampa, "Učinimo Ameriku ponovo sjajnom" (Make America Great Again, MAGA).
Ruski vojnici eliminisali su u okršaju šestoricu pripadnika Oružanih snaga Ukrajine (OSU) u Kurskoj oblasti, izjavio je predstavnik ruskih snaga za RIA Novosti. Snimci, koje je zabeležio jedan od ruskih boraca, prikazuju uništenu grupu neprijatelja i dospeli su u posed agencije.
Dvostruki udar ruskih Iskander balističkih projektila sa visokoeksplozivnim bojevim glavama uništio je betonski podzemni bunker u Sumiju, u kojem su se nalazili visoki oficiri ukrajinskih specijalnih službi, izjavio je vojni ekspert Aleksandar Ivanovski.
Rusija je prebacila nekoliko hiljada vojnika iz delova Ukrajine kako bi se suprotstavila ukrajinskoj ofanzivi koja je započeta unutar ruskih granica, što bi moglo oslabiti ruske ratne napore, prenose američki zvaničnici.
Ukrajinski bloger Anatolij Šarij, koji živi u Španiji, tvrdi da je bivši glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Valerij Zalužni, koji sada obavlja funkciju ambasadora Ukrajine u Velikoj Britaniji, pozvan u Kijev.
Operacija Oružanih snaga Ukrajine u Kurskoj oblasti predstavlja poslednji pokušaj Kijeva i NATO-a da privuku pažnju, izjavila je bivša analitičarka Pentagona i penzionisana potpukovnica američkog ratnog vazduhoplovstva Karen Kvjatkovski u intervjuu za YouTube kanal "Judging Freedom".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da administracija američkog predsednika Donalda Trampa insistira da se sukob između Rusije i Ukrajine okonča najkasnije do juna, prenosi Fajnenšel tajms.
Vojne snage Centralne grupacije ruskih snaga preuzele su kontrolu nad naseljima Lisično, Ivanovka i Sergejevka u Donjeckoj Narodnoj Republici tokom protekle nedelje, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Stravičan napad u režiji blokadera dogodio se danas u Aranđelovcu, gde je na brutalan način napadnut aktivista Srpske napredne stranke (SNS) Vladimir Marjanović.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je hitno prekinuo program naše televizije zbog najnovije vesti, tačnije zbog objavljivanja u najmanju ruku šokantnog audio-snimka sa tajnog sastanka blokadera održanog krajem januara 2026. u Beogradu.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević poručio je da niko nije ni pokušao da demantuje informacije do kojih je došao Informer, a koje se mogu čuti u audio-snimku sa tajnog sastanka blokadera.
Ministar kulture i član Predsedništva Srpske napredne stranke Nikola Selakovića ocenio je danas da iza tzv. studentske liste stoje ljudi koji nemaju nikakav politički rezultat, a da je, kako je rekao, njihov jedini program mržnja prema sadašnjoj vlasti, na čelu sa predsednikom Republike, ali i prema svemu što je srpsko.
Devojka Boška Marinkovića Tijana Šaranović u emisiji Exatlon Specijal rekla je da i u privatnom životu ponekad vidi zaveru u nekim situacijama, ali i da je za to kriva izolacija koja vlada u rijalitiju.
TV Informer uskoro počinje sa emitovanjem nove, dinamične i potpuno interaktivne emisije "Zlatna vest", koja publici donosi jedinstven spoj društvenih mreža, takmičenja i osvajanja novčanih nagrada i to uživo.
Jedan Srbin pronašao je papirić u kome je bio umotan novac sa ispisanim brojem telefona, i umesto da ga uzme sebi, on je uplatio dopunu za koju je iznos bio i namenjen.
Jedna učiteljica uvela je pečat kao način evidentiranja domaćih zadataka, ali stručnjaci ističu da takva praksa ima smisla samo u nižim razredima, budući da u Srbiji već postoji e-dnevnik koji omogućava detaljno praćenje rada i ponašanja učenika.
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu saslušani su Ramiz U. (28) i Enis S. (21) zbog postojanja osnova sumnje da su 5. februara 2026. godine neovlašćeno nosili ručnu bombu koju su aktivirali i bacili na jedan ugostiteljski objekat na Novom Beogradu.
Pomahnitali mladić i devojka su u subotu uveče uz pretnju nožem napali vozača autobusa na liniji 47N na Voždovcu i pokušali da mu otmu vozilo puno putnika!
Sudija za prethodni postupak Višeg suda u Nišu na predlog VJT odredio je pritvor do 30 dana Nišliji Dušku G. (55) zbog teškog ubistva Nišlijke Aleksandre Š. (43), koju je 6. februara u Ulici Babičkih odreda usmrtio hicima iz pištolja.
Kako je svakog dana termin od 20 sati na Prvom programu RTS-a rezervisan za domaći serijski program, publika će od večeras, 8. februara, moći da gleda novu reprizu kultne domaće serije "Selo gori, a baba se češlja", stoji u programskoj šemi.
Dejvid i Viktorija Bekam možda neće imati nikakvu ulogu u životu budućeg unuka kog njihov najstariji sin Bruklin i njegova supruga Nikola Pelc planiraju da usvoje.
Serija "Selo gori, a baba se češlja" vraća se od večeras na TV ekrane. Selo u kom se snimala serija, a koje se za ove potrebe zvalo Petlovac, danas izgleda potpuno drugačije.
Iza nezaboravnih uloga i harizme legendarnog glumca Josifa Tatića kriju se godine boemije, cigareta i alkohola koje su, kako je sam priznao, ostavile su dubok trag na njegovo zdravlje i obeležile njegovu sudbinu.
Izbacivanje šećera nije dijeta već reset tela - za 14 dana glad se smiruje, energija stabilizuje, kilogrami naglo padaju, koža čisti, a potreba za grickanjem nestaje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar