Napad Oružanih snaga Ukrajine na Kursku oblast odložio je perspektivu održavanja mirovnih pregovora, izjavio je irski novinar Čej Bouz na društvenoj mreži Iks.
- Ukrajinski napad na mirne građane Kurska zaoštrio je odnos prema Kijevu u Rusiji. Ovo idiotsko rešenje Zelenskog i njegovih NATO mentora odložilo je mirovne pregovore dalje nego ikada od početka sukoba - napisao je on.
Novinar se kategorično nije složio sa izjavom savetnika šefa kancelarije Zelenskog, Mihaila Podoljaka, da bi napad u Kurskoj oblasti mogao poboljšati poziciju Kijeva u mogućim pregovorima sa Moskvom.
- Sada Rusi nisu raspoloženi za razgovore - zaključio je Bouz.
Šestog avgusta, formacije Oružanih snaga Ukrajine upale su na teritoriju Kurske oblasti. Njihovo napredovanje je zaustavljeno. Kako je izjavio načelnik Generalštaba Oružanih snaga Rusije Valerij Gerasimov, operacija će se završiti potpunim porazom neprijatelja i dolaskom na državnu granicu.
U Kurskoj, Belgorodskoj i Brjanskoj oblasti na snazi je režim protivterorističke operacije radi obezbeđivanja sigurnosti građana.
Komandant ukrajinskih vazduhoplovnih snaga Mikola Oleščuk objavio je na Telegramu snimak rušenja mosta na reci Sejm u blizini grada Gluškova u Kurskoj oblasti u Rusiji, navodeći da su ukrajinski piloti visoko preciznim udarima pogodili "neprijateljska uporišta", opremu, logističke centre i rute za snabdevanje.
Bivši permijer Velike Britanije Boris Džonson, komentarišući napad Ukrajine na rusku Kursku oblast, pozvao je Zapad na dozvoli Kijevu da koristi zapadno oružje kako bi gađao ciljeve na teritoriji Ruske Federacije kako bi „završio posao“.
Ukrajinske snage su prestale sa pokušajima iskrcavanja na levu obalu Dnjepra u području sela Krinki i Dnjeprjani, saopštio je za RIA Novosti guverner Hersonske oblasti, Vladimir Saldo.
Vrhovni komandant ukrajinske vojske Aleksandar Sirski saopštio je danas da je Kijev uspostavio vojni štab u okupiranoj ruskoj Kurskoj oblasti, gde ukrajinske trupe i dalje napreduju uprkos pojačanim ruskim napadima na istok Ukrajine.
Ruska 810. brigada mornaričke pešadije potpuno uništila motorizovanu kolonu ukrajinske 82. zasebne desantno-jurišne brigade u Kurskoj oblasti, saopštio je za RIA Novosti oficir iz ove jedinice sa pozivnim imenom 'Vetar'.
Dvanaest ljudi je poginulo, a 39 ranjeno u napadu ukrajinskih snaga na industrijske i civilne objekte u gradu Nižnjekamsku u ruskoj republici Tatarstan.
U napadu ukrajinskih oružanih snaga na Belgorod tokom protekle noći poginulo je pet osoba, a 25 je povređeno, saopštio je danas vršilac dužnosti guvernera tog grada Aleksandar Šuvajev.
Ruski hakeri došli su do dokumentovanih dokaza o direktnom učešću NATO-a u napadima na ruskoj teritoriji, proizilazi iz materijala koje su anonimni hakeri dostavili ruskim medijima.
Severna Koreja je poslala raketnu jedinicu u Rusiju, koja bi trebalo da bude opremljena sa do 120 balističkih projektila i šest lansera za napade na Ukrajinu, navodi "Independent".
Ukrajinska komanda mora da se pripremi za mogućnost da ruska vojska pokrene ofanzivu kroz šume Černigovske oblasti jer tamo dronovi ne mogu tako efikasno da operišu.
Evropska komisija reagovala je na tvrdnje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da su isporuke presretačkih projektila iz partnerskih zemalja smanjene tri puta, poručivši da Kijev sam mora da definiše i dostavi spisak vojne opreme koja mu je potrebna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatski teror ne prestaje, pa su tako Srpkinju Nikolinu Bačkonju osudili na kaznu zatvora samo zato što je objavila fotografiju na društvenim mrežama svog sedmogodišnjeg deteta sa Badnjakom i podignuta tri prsta!
Kompilacija uličnog cirkusa je pokazala potpunu sramotu i rasulo blokaderskog pokreta – od lažiranja uličnih napada, preko ponižavanja rektora Đokića, pa sve do međusobnog vređanja.
Predsednica Odbora za Kosovo i Metohiju Skupštine Srbije Danijela Nikolić poručila je da je svaka rana na telu Nenada Raškovića, kojeg su juče pretukli pripadnici Kosovske policije u Drenu u Zubinom Potoku, optužnica protiv sistema koji je dozvolio takvu torturu i upitala sve međunarodne predstavnike na Kosovu šta još treba da se dogodi jednom Srbinu da bi nasilje nazvali pravim imenom.
Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević oštro je osudio prebijanje i zlostavljanje Nenada Raškovića iz sela Dren u opštini Zubin Potok, ocenivši da je reč o "delu ruku krvnika" i nastavku terora nad srpskim narodom na Kosovu i Metohiji.
Kada se dnevna vreva na Zlatiboru stiša, a poslednji zraci sunca polako nestanu iza planinskih vrhova, pogled se sa Tornika seli - pravo u nebo. Evo o čemu je reč.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da se nastavlja borba sa gašenjem požara u Srbiji, pre svega u Deliblatskoj peščari i na Stolovima kod Kraljeva, i istakao da za sada nisu ugroženi ljudski životi i naselja.
U ovom periodu u vazduhu su najzastupljeniji poleni korovskih biljaka, a polen ambrozije za sada se registruje u nižim koncentracijama, izjavila je danas Ana Ljubičić iz Agencije za zaštitu životne sredine.
Prema podacima objavljenim u 8 časova, najtoplije je u Beogradu, Somboru, Novom Sadu, Negotinu, Zrenjaninu i Sremskoj Mitrovici sa 24 stepena, a najsvežije je u Sjenici, gde je izmereno 15 stepeni Celzijusa.
Pripadnici policije na Novom Beogradu uhapsili su M. M. (53), koji je u samo nekoliko sati napravio nezapamćeni teror po gradu: opljačkao je američkog i ukrajinskog državljanina, radnici cvećare pretio elektrošokerom, dok je radnicu auto-škole brutalno isekao polomljenom flašom.
Nacionalna služba spasavanja na moru u Rijeci (MRCC Rijeka) pokrenula je obimnu i koordinisanu akciju potrage i spasavanja zbog nestanka 4 mlađe osobe, državljana Portugala, kojima se gubi svaki trag u Velebitskom kanalu kod Senja.
Melani, koja živi na japanskom ostrvu Okinava, otišla je da roni na jednoj zabačenoj plaži. Dok je bila u vodi, primetila je da se oko nje nalazi veliki broj kubomeduza, koje su poznate po veoma snažnom otrovu, a ona je zadobila ubode na levoj podlaktici.
Stručnjakinja za ponašanje životinja je objasnila zašto su neke rase pasa izbirljivije od drugih kada je u pitanju hrana, kao i koje rase pasa važe za najizbirljivije.
Ako tražite novi miris, a ne želite da potrošite mnogo novca, izdvojili smo tri parfema koji koštaju manje od 3.000 dinara, dok se najjeftiniji među njima može pronaći za manje od 900.
Pevač Marko Stojković, poznatiji kao MC Stojan, podelio je sa pratiocima intiman trenutak opuštanja sa devojkom i kućnim ljubimcem od kog se, sudeći po svemu, ne razdvajaju ni kada legnu na spavanje.
Rijaliti par Anđela Đuričić i Nenad Marinković Gastoz trenutno uživaju na Maldivima odakle dele romantične snimke sa pratiocima, a poslednja objava vožnje bicikla sve je raznežila.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.