Na internetu su se pojavile stotine snimaka i fotografija uništene tehnike ukrajinske vojske i tela poginulih ukrajinskih vojnika u Kurskoj oblasti. To se objavljuje već nekoliko dana pošto je ruski predsednik Vladimir Putin obećao, da će dati „dostojan odgovor“ na ukrajinski napad na oblast Kursk, prenosi nemački „Bild“.
- Operacija "Osveta" stoga tek počinje - kaže analitičar izdanja, Julian Repke.
Tabloid ovu operaciju naziva demonstrativnom. U međuvremenu, ukrajinski aktivisti i zapadni dopisnici izveštavaju o bombardovanju gradova i sela bez presedana u susednoj Sumskoj oblasti, gde su jedinice ukrajinskih snaga raspoređene radi napredovanja duboko u rusku teritoriju.
Ruska Federacija takođe nastavlja da prebacuje sve više pojačanja u Kursk. Avioni i helikopteri se sve više koriste u regionu. Prema pisanju izdanja, pojačanje se šalje iz tako udaljenih regiona kao što su Kalinjingrad, Murmansk i Grozni.
Prema Repkeovim rečima, on dobija mnogo uvredljivih poruka od Ukrajinaca jer pokušava da bez ulepšavanja govori o posledicama napada ukrajinskih snaga na Kursku oblast.
- Količina ličnih uvreda koje dobijam za informacije koje se ne sviđaju proukrajinskim aktivistima je zaista zapanjujuća. Izjava o bilo kojoj činjenici da Ukrajina trpi gubitke tokom ofanzive u regionu Kursk izgleda za neke ljude nepodnošljivo - naglasio je analitičar.
Dok je sva pažnja usmerena na dešavanja u Kurskoj oblasti, neuspešna operacija ukrajinske Glavne obaveštajne uprave na drugom kraju fronta – u Hersonskoj oblasti – prošla je praktično nezapaženo.
Poslanik Državne dume i član komiteta za bezbednost, Mihail Šeremet, izjavio je da su zapadne zemlje, isporukama oružja Ukrajini za napade na Rusiju, faktički dovele svet na prag trećeg svetskog rata.
Zapad želi da stavi Rusiju pod kontrolu kako bi prisvojio njene resurse, izjavio je bivši agent CIA-e, Lari Džonson, u intervjuu sa novinarom Stivenom Gardnerom.
Ukrajina bi trebalo da plati za štetu nanetu nemačkoj ekonomiji nakon sabotaže gasovoda "Severni tok", izjavila je kopredsednica nemačke desničarske stranke "Alternativa za Nemačku" (AfD), Alisa Vajdel, na društvenoj mreži X (bivši Tviter).
Uporedo sa masivnim napadom na Kursku oblast Rusije, u kojem je, kako se navodi, učestvovalo više od 15.000 ljudi, a koji je pokrenut 6. avgusta, ukrajinska vojska je pretrpela velike gubitke i u neuspelom napadu na Belogorodsku oblast, piše časopis "Militari voč".
Ukrajina bi uskoro mogla da izgubi važnog saveznika u Nemačkoj zbog nedavne vesti u stranim medijima o umešanosti Kijeva u eksploziju gasovoda "Severni tok", prenosi izdanje UnHerd.
Sjedinjene Američke Države su ograničile Oružane snage Ukrajine u korišćenju američkog oružja u Kurskoj oblasti zbog straha od direktnog sukoba sa Rusijom, prenosi Rojters.
Lider Čečenije, Ramzan Kadirov, objavio je na svom Telegram kanalu razgovor komandanta specijalnih snaga "Ahmat", zamenika načelnika glavne vojno-političke uprave Ministarstva odbrane Rusije, general-majora Apti Alaudinova sa zarobljenim borcem "Azova".
Zapadne ambasade neće napuštati Kijev uprkos upozorenju Moskve da Rusija počinje sistemske udare po objektima u ukrajinskoj prestonici koji se koriste za potrebe Oružanih snaga Ukrajine i po centrima odlučivanja.
Ukrajinski portali objavili su snimak snažnog udara u oblasti Bele Crkve, u Kijevskoj oblasti, uz tvrdnje da je Rusija tokom noćnog napada najverovatnije upotrebila balističku raketu srednjeg dometa „Orešnik“.
Ruska avijacija uništila je privremene punktove ukrajinskih snaga i centre za kontrolu bespilotnih letelica u Dnjepropetrovskoj i Hersonskoj oblasti, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Ruski biznismen, milijarder Roman Abramovič, sastao se sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Kijevu, objavio je poslanik ukrajinske Vrhovne rade Oleksij Gončarenko na Telegramu.
Intenzivan napad ukrajinskih dronova na Sankt Peterburg u vreme održavanja Međunarodnog ekonomskog foruma je još jedna potvrda da imamo posla sa drskom nacističkom bandom oličenom u timu Vladimira Zelenskog, rekla je Marija Zaharova, portparol ruskog Ministarstva spoljnih poslova.
U Dnjepru su nakon masovnog ruskog napada zabeležena ozbiljna razaranja višespratnih stambenih zgrada i do sada je potvrđena smrt 11 osoba, izjavio je danas ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko.
Ogroman stub dima podigao se iznad Rovenske oblasti posle ruskog udara dronom, dok je u Dnjepru izbio snažan požar na objektu logističke kompanije nakon još jedne noći masovnih napada na ukrajinsku pozadinu.
Rafinerija nafte u Saratovu zapalila se posle serije eksplozija tokom noći, dok su ruski i ukrajinski izvori istovremeno javili da su pogođeni i naftni objekti u Rostovskoj oblasti, među njima zona Taganroga i skladišta goriva na jugu Rusije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dok je sva pažnja usmerena na dešavanja u Kurskoj oblasti, neuspešna operacija ukrajinske Glavne obaveštajne uprave na drugom kraju fronta – u Hersonskoj oblasti – prošla je praktično nezapaženo.
Potpredsednik Stranke slobode i pravde Borko Stefanović dao je intervju za "Autonomiju", portal Dinka Gruhonjića, u kom je najstrašnije lagao o poseti predsednika Srbije Aleksandra Vučića samitu "EU - Zapadni Balkan" u Tivtu.
Evropska unija će se suočiti sa masovnom nezaposlenošću ukoliko ne dereguliše svoju ekonomiju, izjavio je Morten Virod, generalni direktor švedsko-švajcarske multinacionalne korporacije ABB, jednog od globalnih lidera u oblasti elektrifikacije i industrijske automatizacije.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom vanrednog uključenja u Kolegijum naše televizije šokantne detalje blokaderskog napada na dugogodišnjeg novinara Vesti u Frankfurtu.
Predsednik SRS-a prof. dr Vojislav Šešelj izneo je oštre kritike na račun najavljene studentske liste, tvrdeći da ona neće predstavljati studente, već političke aktere koji, prema njegovim rečima, žele da se domognu vlasti.
Novi užas u režiji blokadera dogodio se u srcu Frankfurta u Nemačkoj, gde su siledžije na tribini u organizaciji blokaderskog Proglasa, na čijem su čelu Dragan Bjelogrlić, Zoran Kesić, Svetlana Ceca Bojković, Miodrag Majić i njima bliska ekipa, pokušali da bukvalno raščerupaju jednog novinara.
Opozicioni lider i jedan od organizatora blokada, Goran Ješić, uputio je pretnje i niz uvreda na račun profesora, policije i državnih institucija, poručujući otvoreno da neće proći bez kazne svi oni koji ne podržavaju promenu aktuelne vlasti.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
U Guči se ove godine održava jubilarni 65. Sabor trubača! Prema najavama organizatora, finalni program i najatraktivniji deo Sabora - izbor najboljeg trubača i orkestra zakazan je za vikend od 7. do 9. avgusta.
Anđelko Aćimović, otac devojčice koja je žrtva masakra u OŠ "Vladislav Ribnikar", otkrio je da je ponašanje Vladimira i Miljane Kecmanović tokom poslednjeg suđenja za odgovornost za zločin bilo sramno.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar