Ukrajina je pokrenula jedan od svojih najvećih napada bespilotnim letelicama na Moskvu, dok nastavlja sa velikim upadom u rusku oblast Kursk, saopštile su ruske vlasti.
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je u sredu da su snage protivvazdušne odbrane oborile 11 bespilotnih letelica iznad Moskve i okolnog regiona, od kojih su neki navodno oboreni iznad grada Podoljska, nekih 38 kilometara (24 milje) južno od Kremlja.
- Ovo je jedan od najvećih pokušaja da se Moskva napadne bespilotnim letelicama - rekao je gradonačelnik Moskve Sergej Sobjanin u aplikaciji za razmenu poruka Telegram. Nema izveštaja o šteti ili žrtvama, rekao je on u ranijem postu.
Napadi dronova na Moskvu su retki.
Činilo se da je poslednji pokušaj Ukrajine da gađa rusku prestonicu bio veći od prethodnog napada u maju 2023, kada je oboreno najmanje osam dronova.
Baraž u sredu bio je deo šireg napada na Rusiju, a ministarstvo odbrane je saopštilo da su njene jedinice protivvazdušne odbrane tokom noći uništile ukupno 45 ukrajinskih dronova.
- Pored 11 uništenih bespilotnih letelica iznad Moskovske oblasti, 23 bespilotne letelice su oborene u pograničnom regionu Brjanska, šest u pograničnom regionu Belgoroda, tri u Kaluškoj oblasti, koja se graniči sa Moskovskom oblašću na severoistoku, i dva u pograničnom regionu Belgoroda. borio se za oblast Kursk - saopštilo je ministarstvo.
Ruska državna novinska agencija RIA takođe je izvestila da su dva drona uništena iznad Tulske oblasti, koja se na severu graniči sa Moskovskom regijom.
Posle napada na Moskvu, privremena ograničenja su uvedena preko noći na moskovskim aerodromima Vnukovo, Domodedovo i Žukovski, ali su se sva tri vratila u normalan rad kasnije u sredu.
- Ostaje da se vidi da li je ovo samo jednokratni potez ukrajinske vojne komande - rekao je urednik Al Džazire za odbranu Aleks Gatopulos, izvještavajući iz Kijeva.
U Čečeniji su pripremljene rezerve od nekoliko desetina hiljada boraca za specijalnu operaciju, rekao je lider republike Ramzan Kadirov tokom sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Groznom.
Šta mladi Rusi zaista misle o Srbima istraživao je voditelj Informer TV Petar Popović Pepo, prvi Srbin koji je dobio dozvolu da boravi u državnom kompleksu u u Seneškoj oblasti nedaleko od Moskve na međunarodnom forumu mladih lidera, prvoj manifestaciji ovakve vrste na ovoj ekskluzivnoj lokaciji.
Invazija na Kursku oblast neće ostati nekažnjena za režim Zelenskog. To shvataju i u Kijevu i na Zapadu. Zašto se Kijev odlučio na ovu avanturu i kakve opcije za kaznu ima Vladimir Putin?
Alžir, jedan od najvećih svetskih uvoznika pšenice, već dugi niz godina redovan je kupac francuskog žita. Severnoafrička zemlja je redovno otkupljivala pšenicu od Francuske, koja je takođe imala značajan politički uticaj u regionu. Međutim, situacija na tržištu je počela da se menja . Na tih i neupadljiv način, Alžir je pronašao novog dobavljača pšenice - Rusiju, prenosi francusko izdanje Alžir Fokus.
Evropski lideri sve otvorenije govore o mogućem sukobu sa Rusijom, povećavaju vojne budžete i pripremaju stanovništvo za godine nestabilnosti, ali veliki deo građana nije spreman da zbog takve politike uzme oružje i ode u rat.
Ukrajina bi nastavkom udara na rusku poljoprivrednu infrastrukturu, mehanizaciju i transportne pravce mogla da ugrozi žetvu i snabdevanje gradova hranom, ocenio je američki konsultant za odnose sa vlastima i veteran Ratne mornarice SAD Bert Votson.
Više od 400 ukrajinskih bespilotnih letelica krenulo je tokom noći ka Moskvi i Moskovskoj oblasti, a u seriji udara pogođeni su objekti, ranjeni civili i pokrenute masovne evakuacije zaposlenih iz logističkih centara.
Zamenik ministra spoljnih poslova Rusije Andrej Rudenko optužio je Japan da saradnjom sa ukrajinskim proizvođačima borbenih dronova direktno doprinosi napadima u kojima stradaju ruski civili.
Američki politikolog Džon Miršajmer ocenio je u Evropskom parlamentu da se Evropa suočava sa ozbiljnom nestabilnošću, koju je povezao sa ratom u Ukrajini.
Pojedini ruski mediji i Telegram kanali objavili su tvrdnju da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski preuzeo odgovornost za napade na logističke centre kompanije Vajldberiz u Moskovskoj i Tambovskoj oblasti.
Ogroman oblak gustog crnog dima, nastao sagorevanjem naftnih derivata, širi se prema Moskvi, dok se na društvenim mrežama pojavljuju upozorenja da bi padavine mogle da spuste čađ i druge produkte sagorevanja na prestonicu i okolna naselja.
Ruska armija će preuzeti Odesu, Harkov i čitav prostor koji Moskva naziva „Novorusijom“, dok će ostatak Ukrajine morati da bude potpuno neutralan, ocenio je penzionisani pukovnik američke vojske i bivši savetnik Pentagona Daglas Mekgregor.
Dve vodeće ruske agencije za istraživanje javnog mnjenja zabeležile su pad rejtinga predsednika Rusije Vladimira Putina, ali brojke ne pokazuju politički slom. Poverenje u ruskog lidera i dalje se kreće između 67 i 71 odsto, dok njegov rad odobrava oko dve trećine građana.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
U Čečeniji su pripremljene rezerve od nekoliko desetina hiljada boraca za specijalnu operaciju, rekao je lider republike Ramzan Kadirov tokom sastanka sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Groznom.
Glavni urednik Informera poručio je da su Savo Manojlović, njegov pokret Kreni-promeni i blokaderi direktno odgovorni za samoubistvo policajca Vasilija Lalovića iz Priboja.
Moskva neće dozvoliti raspoređivanje vojnih kontingenata država Evropske unije i NATO-a na teritoriji Ukrajine, poručio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući pripreme za velike jesenje vojne vežbe u Poljskoj.
Povodom smrti pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova Vasilija Lalovića, oglasio se Krsto Janjušević, član Predsedništva Srpske napredne stranke, objavom na Instagramu.
Predsednik Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević čestitao je svim odbornicima SO Pljevlja koji su danas glasali za odluku o poništavanju priznanja tzv. države Kosovo.
Vukola Tomović, vlasnik jedne od vikendica na jezeru Gazivode, čije je rušenje danas počelo po nalogu preduzeća Ibar - Lepenac, izjavio je da je rešenje o rušenju objekta dobio 3. jula i da on drugi dom nema.
U najnovijoj epizodi emisije „Na merama“ videćete šta je to rastužilo perjanicu Đilasove stranke Borka Stefanovića, gde voli da boravi propali političar Srđan Milivojević, kuda se to zaputio samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kako vreme provodi bivša ministarka zdravlja Danica Grujičić...
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" videli ste gde najviše voli da “dokoniše” blokaderski profesor Jovo Bakić, kako penzionerske dane provode blokaderi Dušan Petričić i Žarko Korać, o čemu “pripoveda” blokaderski analitičar Cvijetin Milivojević, zašto je samozvani revolucionar Predrag Voštinić teški licemer, sa kime je to u društvu bila glumica blokaderka Anđelka Prpić...
Snežana Paunović, ministarka državne uprave i lokalne samouprave gostujući u Info jutru objasnila je zašto se našla na udaru različitih struktura na Kosovu i Metohiji, ali i u centralnom delu Srbije.
Mladi i Srbiji masovno na "crnom tržištu" kupuju peptide, koje potom ubrizgavaju u kožu. Reč je o supstanci za koju naša omladina veruje da će im pomoći da mršave ili dobiju veći mišićni tonus ukoliko vežbaju u teretani.
Na padinama Suvobora, u zaštićenom području održana je 57. Kosidba na Rajcu! Duže od pola veka neguje se ova tradicija, a mladi Čačanin sa svoje 23 godine peti put zaredom je najbolji kosac!
Strateški dijalog sa Sjedinjenim Državama, zvanično pokrenut prošle nedelje, predstavlja ogromnu šansu za dodatni ekonomski rast Srbije, da postanemo zemlja koja se u celoj Evropi najbrže razvija, poručio je danas generalni direktor kompanije Telekom Srbija Vladimir Lučić po povratku iz radne posete Vašingtonu.
Adnan Lokvančić, koji je osumnjičen za nezapamćen zločin u naselju Hrasnica kada je lopatom usmrtio majku i brata, a potom majci odrubio glavu, prebačen je u Pritvorsku jedinicu KPZ Igman gde se nalazi pod strogim nadzorom.
Dino Ibrahimović, navodni član "škaljarskog klana", pravnosnažno je osuđen na kaznu od 16 godina zatvora zbog ubistva pripadnika istog klana Edmonda Mustafe, kao i zbog nedozvoljenog držanja oružja.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici policije danas su uhapsili Z. S. zbog sumnje da je pozivao na nacionalnu, rasnu i versku mržnju.
Pripadnici poicije, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv droga, zaplenili su oko 10 kilograma kokaina i tri kilograma heroina i uhapsili osumnjičenog za prodaju droge.
Na graničnom prelazu Bajakovo carinici su sprečili pokušaj šverca 240.000 cigareta, a Srbin koji je upravljao teretnim vozilom imao je deklaraciju na prevoz majoneza, senfa i umaka.
Vilem Defo otkrio je da mu je uloga Isusa Hrista u filmu "Poslednje Hristovo iskušenje" bila fizički najzahtevnija u karijeri, a da je zbog nje privremeno i oslepeo.
Ako želite jednostavan i prirodan način da posvetite pažnju svojoj koži, moguće je da se rešenje već krije u vašoj kuhinji. Ova domaća "botoks krema" priprema se od lako dostupnih sastojaka koje mnogi već imaju kod kuće.
Veštačka inteligencija koja pamti korisnike donosi više pogodnosti, ali otvara i potpuno novu vrstu rizika. Umesto da pokušaju da probiju zaštitu sistema, hakeri sada traže način da promene ono što AI smatra istinom.
Njujorški profesor ekonomije Nurijel Rubini, poznat kao Dr. Propast zbog svojih često mračnih projekcija, izneo je neuobičajeno optimističnu prognozu o uticaju veštačke inteligencije koja bi, prema njegovom mišljenju, mogla da donese globalni ekonomski rast od čak 10 odsto.
Žene s pegicama na licu dele se u dve grupe, one koje ih mrze i one koje ih obožavaju. Dok jedne biraju da ih prihvate i smatraju ih šarmantnim znakom lepote, pa čak žele da ih istaknu, druge bi želele da nestanu što pre.
Folk pevač Darko Lazić našao se u centru nezapamćenog skandala nakon što je isplivala fotografija na kojoj pozira sa Albankom i šalje pozdrave takozvanoj "Velikoj Albaniji".
Folker Darko Lazić oglasio se nakon što je isplivala njegova skandalozna fotografija na kojoj je pozirao sa jednom Albankom uz pozdrav tzv. "Velikoj Albaniji".
Bivša prijateljica Stanije Dobrojević Tamara Radoman došla je sinoć u Šimanovce kako bi podržala Anitu Stanojlović, pa progovorila i o svom odnosu sa starletom i Asminom Durdžićem.
Pojedine estradne ličnosti iza sebe nose priče ispunjene velikom tugom, kao što je gubitak deteta. Među njima su Mirko Kodić, Milić Vukašinović, Žika Todorović kao i Eva Ras.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.