• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

01.09.2024

18:32

Tramp bez dlake na jeziku! Moramo sarađivati sa Rusijom, dobro je po nas!

EPA

Vesti

Tramp bez dlake na jeziku! Moramo sarađivati sa Rusijom, dobro je po nas!

Angažovanje sa Rusijom i Severnom Korejom, i „slaganje“ sa njima, bilo bi „dobra stvar“, tvrdi bivši američki predsednik Donald Tramp.

Govoreći na predizbornom skupu u Pensilvaniji u petak, republikanski kandidat je pohvalio svoje diplomatske napore da popravi veze Vašingtona sa Pjongjangom, misleći na njegov sastanak 2019. sa severnokorejskim liderom Kim Džong-unom u demilitarizovanoj zoni koja razdvaja dve Koreje

- Slagao sam se sa Kim Džong Unom iz Severne Koreje. Setite se da sam prešao... prva osoba koja je ikada prešla iz ove zemlje - rekao je Tramp.

„Slagati se“ sa Moskvom takođe nije „loša stvar“, rekao je Tramp.

Nastavio je da je oštro kritikovao sadašnju administraciju, tvrdeći da predsednik Džo Bajden ima veoma nizak koeficijent inteligencije „a možda ga sada i nema“, jer je „potpuno izgubio razum“.

Republikanski kandidat ponovio je tvrdnju da se „ono što se sada dešava u odnosima sa Rusijom ne bi dogodilo“ da je i dalje na funkciji.

Trampove izjave usledile su kao odgovor na optužbe njegove izborne rivalke, potpredsednice Kamale Haris.

U svom govoru o prihvatanju demokratske nominacije u Čikagu prošle nedelje, ona je kritikovala bivšeg predsednika zbog njegovih odnosa sa severnokorejskim liderom – tvrdeći da se ne bi „prijala tiranima i diktatorima poput Kim Džong-una koji navijaju za Trampa“.


 




Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Izvinjenje Andree Veskov
Live TV

Izvinjenje Andree Veskov

Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.

07.06.2026

11:11

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda
Live TV

"U sredu sa Bojanom Bilbijom" - Novi radijski format koji može i da se gleda

Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.

05.06.2026

16:31

JOŠ TV VESTI

Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih
Društvo

SJAJNE VESTI! Krov nad glavom za oko 12.000 mladih

Više od 7.000 mladih već je rešilo stambeno pitanje uz subvencionisane kredite za kupovinu prve nekretnine, a nakon proširenja garantne šeme za dodatnih 300 miliona evra, biće odobreno još najmanje 5.000 kredita, poručili su iz Ministarstva finansija.

09.06.2026

17:00

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set