• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

06.09.2024

06:00

Šok! Ukrajina odbila predlog Rusije! U medijima rekli jedno, a u stvarnosti rade drugo: Zar je moguće da ni ovo ne dopuštaju?!

Reuters/Wikipedia

Vesti

Šok! Ukrajina odbila predlog Rusije! U medijima rekli jedno, a u stvarnosti rade drugo: Zar je moguće da ni ovo ne dopuštaju?!

Ukrajina odbija da razmeni civilno stanovništvo, uključujući zatočene proruske aktiviste, izjavio je šef ruske administracije Harkovske oblasti Vitalij Gančev u intervjuu za Sputnjik.

- U ukrajinskim medijima kažu da su spremni za razmenu. Ali u stvarnosti vidimo da postoji potpuna blokada ovih procesa. To jest, niko ne uspostavlja nikakve kontakte... ne svaki naš civil, može da zahteva ovu razmenu - rekao je sagovornik agencije.

Ukrajinska strana, prema njegovim rečima, pokušava da diktira svoje uslove u svim pregovorima o razmeni.

Gančev je izrazio nadu da će Harkovska oblast biti oslobođena.

- I tada će se moći razgovarati pod našim uslovima - dodao je šef administracije.

- Nikada ne dajem lažna obećanja i ne mogu to da uradim, tako da neću dati vremenski okvir, ali sam skoro siguran da će naša zemlja uskoro biti oslobođena od ukronacista - istakao je sagovornik agencije.

Svi procesi koji se odvijaju na teritoriji Harkovske oblasti imaju za cilj stvaranje sanitarne zone kako bi se osigurala bezbednost ruskih regiona koji se graniče sa teritorijom Ukrajine, istakao je Gančev.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

MUP se oglasio: Najoštrije odbacili laži u vezi slučaja "Senjak" iz sinoćnjeg "Utiska nedelje"
Politika

MUP se oglasio: Najoštrije odbacili laži u vezi slučaja "Senjak" iz sinoćnjeg "Utiska nedelje"

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije najoštrije odbacuje tendenciozne, politički motivisane i krajnje neodgovorne pokušaje pojedinih medija, kao i učesnika emisije "Utisak nedelje", da diskredituju rad policije, tužilaštva, Ministarstva unutrašnjih poslova i državnih organa Republike Srbije, gde su iznete brojne spekulacije, insinuacije i političke konstrukcije u vezi sa slučajem „Senjak“, kao i sa postupanjem policije tokom okupljanja na Slaviji održanog 23. maja.

25.05.2026

16:13

Društvo

Plate nastavljaju da rastu: Evo koji je prosek bio u martu
Društvo

Plate nastavljaju da rastu: Evo koji je prosek bio u martu

Prema podacima iz Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata za mart na nivou Srbije iznosila je 121.650 dinara, odnosno 1.036 evra i u odnosu na isti mesec prethodne godine bila je nominalno veća za 12,6 odsto, a realno za 9,5 odsto, rezultati su.

25.05.2026

13:27

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set