• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

23.09.2024

14:10

Na pomolu preokret?! Kremlj odgovorio na neočekivanu izjavu Makrona o Rusiji! Francuski lider novim potezom iznenadio sve!

reuters/tanjug

Vesti

Na pomolu preokret?! Kremlj odgovorio na neočekivanu izjavu Makrona o Rusiji! Francuski lider novim potezom iznenadio sve!

Podeli vest

Evropa će morati da izgradi "novu bezbednosnu arhitekturu", a za to će biti potrebno mnogo napora u kontekstu promena u svetu, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući izjavu francuskog predsednika Emanuela Makrona o preispitivanju odnosa Evrope i Rusije u vezi sa potrebom da se razmišlja o novom obliku uređenja Evrope.

Podsetimo, Makron je juče rekao da će Evropa u jednom trenutku morati da razmisli o novom obliku svoje organizacije i da preispita veze sa Rusijom. Prema Makronovim rečima, zemlje u Evropi i svetu treba da se fokusiraju na izgradnju novog svetskog poretka.

- Očigledno, zbog činjenice da se bezbednosna arhitektura Evrope brzo menja, neophodno je izgraditi novu bezbednosnu arhitekturu za Evropu, pa će to zahtevati mnogo truda u budućnosti -rekao je Peskov novinarima na pitanje o Makronovoj izjavi, prenosi agencija RIA Novosti.

Kako je ukazao, ceo sistem međunarodnih odnosa se menja.

Peskov je napomenuo da će obnavljanje evropske bezbednosne arhitekture za Rusiju postati "predmet brige" jer, kako je naveo, ona treba da obezbedi svoje interese u toj oblasti i usvajanje odgovarajućeg sistema bezbednosnih garancija, prenosi Izvestija.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Dolovac preti i pritiska: Traži tužiocima kragujevačke apelacije da sastavljaju antidatirane beleške o navodnim kontaktima sa BIA
Politika

Dolovac preti i pritiska: Traži tužiocima kragujevačke apelacije da sastavljaju antidatirane beleške o navodnim kontaktima sa BIA

Iako je godinama unazad žarila i palila javnim tužilaštvom Vrhovna javna tužiteljka Zagorka Dolovac sada kada njeni kandidati gube izbore za Visoki savet tužilaštva, a ona garantovanu fotelju za još šest godina vladavine, sada hoće da ospori legitimnost tužilačkih izbora praveći nepostojeću aferu sa BIA i ugrožavajući integritet i dostojanstvo javnih tužilaca.

28.02.2026

10:38

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Budite ljudi, iako ste blokaderi
Kolumne

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Budite ljudi, iako ste blokaderi

Blaženopočivši patrijarh Pavle ostao je u našem narodu upamćen po poruci sažetoj u samo dve reči: Budimo ljudi. Često se tome dodaje i ono ''…iako smo Srbi'', iako je činjenica da patrijarh to nikada tako zapravo nije rekao. No, sasvim svejedno, sa tim ''srpskim'' dodatkom ili bez njega, poruka patrijarha Pavla ostaje da lebdi nad ovim prostorima kao večita pouka svima. Svima koji ljudi jesu. Mada, na našu veliku žalost, ima ovde među nama i dobar broj onih koji su se ispisali iz ljudi, onih koje ne obavezuje nijedan, pa ni Božiji zakon.

28.02.2026

10:00

Exatlon

TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h
Live TV

Nema zaštićenih, sve smo snimili! Pratite "Na merama" u subotu od 20h

Prošle sedmice u Informerovoj popularnoj emisiji "Na merama" otkrili smo vam sa kim sedi okoreli blokader Jovo Bakić, šta kupuje voditeljka Marija Veljković, kakve su reakcije prolaznika na fudbalera Marka Arnautovića, kako glumica blokaderka Svetlana Bojković glumata u privatnom životu, na koji način se opušta advokat Toma Fila...

27.02.2026

10:16

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set