(VIDEO) Rusija će biti neuništiva?! Najnoviji PVO sistemi Pancir -S1M stežu obruč oko krimskog mosta!
Podeli vest
NA ostrvu Tuzla Rusi postavljaju metalne tornjeve sa platformama na kojima će postaviti sisteme protivvazdušne odbrane za zaštitu Krimskog mosta od mogućih ukrajinskih napada dronovima.
Zapadne i ukrajinske službe predstavljaju preko svojih medija dve takve kule sa raketnim sistemima zemlja-vazduh Pancir-S1M, a takođe tvrde da vrše inspekciju mesta na kome se nalaze.
Kremlj će proučiti plan ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog ako ga bude bilo u zvaničnim izvorima, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Globalni nuklearni rat će navodno početi iste noći kada Vašington dozvoli Ukrajini da ispaljuje zapadno oružje na rusku teritoriju, rekao je bivši američki obaveštajni oficir i bivši inspektor UN za oružje u Iraku Skot Riter na Jutjub kanalu Dialogue Works.
23.09.2024
19:00
Prema snimcima koje je objavila ukrajinska verzija sajta “Centar za novinarska istraživanja”, Rusi su tokom protekle sedmice postavili dva metalna tornja sa obe strane mosta, na deonici na ostrvu Tuzla. Vizuelno, njihova visina im deluje da je oko 30-35 metara nadmorske visine.
Na vrhu svake kule, Rusi su postavili možda PVO sistem Pancir-S1M ili bolje rečeno raketne lansere. Ovaj PVO sistem se može postaviti na šasiju na guseničarima i točkovima, kao i trajno instalirati, stvarajući „kupolu“ nad objektom koji je predviđen za zaštitu u radijusu od 20 km, u skladu sa taktičko-tehničkim karakteristikama ovog sistema.
Pored toga, sistem Pancir je u mogućnosti da bude deo mreže drugih sistema, povećavajući radijus zaštite.
Prema proceni Moskve, postoji visoka verovatnoća da aktuelni sukob Izraela i Libana preraste u rat velikih razmera, izjavio je za Sputnjik ruski ambasador u Tel Avivu Anatolij Viktorov.
Ukrajinska 95. zasebna polisijska vazdušno-jurišna brigada saopštila je danas da je probila još jedan deo ruske granice.
23.09.2024
18:25
Prvi put sistem Pancir-S1M primećen je na Kerčkom mostu početkom septembra. Pancir-S1M je unapređena verzija PVO sistema kratkog dometa Pancir-S1.
Treba napomenuti da je ovo izvozna verzija ruskog PVO sistema, jer ima oklopnu kabinu postavljenu na šasiju KAMAZ-53958 i ofarbana je u pustinjsku kamuflažu. Ova varijanta ima povećan domet i visinu za uništavanje vazdušnih ciljeva.
Čini se da će Rusi nastaviti da postavljaju ovakve kule duž mosta, pošto je na gradilištu kod Kerčijevog mosta primećeno dosta drugih sličnih metalnih konstrukcija, piše isti izvor.
Ruski nosač aviona Admiral Kuznjecov, jedini te vrste u ruskoj mornarici, van upotrebe je već osam godina, a šanse da ponovo isplovi postaju sve manje. To je verovatno razlog zbog kojeg je Kremlj poslednjih meseci prebacio mornare s tog broda u vojsku, šaljući ih da se bore u Ukrajini, piše Forbs.
Vazdušno-kosmičke snage Rusije intenzivirale su podršku napredovanju ruskih trupa na pravcu Ugljedara, uništavajući ključne položaje neprijatelja preciznim udarima. Avijacija je izvela niz tačnih napada kako bi podržala ofanzivu jedinica grupacije „Istok“ koje probijaju bokove odbrane ukrajinskih snaga u Ugljedaru i pripremaju se za juriš na sam grad.
Evropa će morati da izgradi "novu bezbednosnu arhitekturu", a za to će biti potrebno mnogo napora u kontekstu promena u svetu, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući izjavu francuskog predsednika Emanuela Makrona o preispitivanju odnosa Evrope i Rusije u vezi sa potrebom da se razmišlja o novom obliku uređenja Evrope.
Ministar odbrane BiH Zukan Helez je potvrdio da Ministarstvo odbrane Bosne i Hercegovine pregovara o kupovini šest bespilotnih letelica "bajraktar"od Turske, ali nije naveo više detalja o planiranom sporazumu, piše sarajevski "Avaz".
Vojni portal BulgarianMilitary.com objavio je snimak koji su postavile trupe Ramzana Kadirova, a koji navodno prikazuje dva Tesla "Sajbertrak" vozila opremljena teškim mitraljezima kako patroliraju u zoni sukoba u Ukrajini, kao deo četvoročlanog tima.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mađarski premijer Viktor Orban sastao se sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom u Moskvi, samo nekoliko dana nakon regionalne turneje tokom koje je pokušao da obezbedi kupovinu ruskih naftnih rafinerija pod američkim sankcijama.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Kremlj će proučiti plan ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog ako ga bude bilo u zvaničnim izvorima, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Zamenica tužioca Međunarodnog krivičnog suda (MKS) u Hagu Nažat Šamim Kan izjavila je danas da istraga o ruskoj "invaziji" na Ukrajinu ne može biti obustavljena zbog mirovnih pregovora.
Istoričar i univerzitetski profesor Čedomir Antić u potpunosti je razotkrio na koji način su blokaderi planirali Majdan, ali je govorio i o nasilju koje svakodnevno sprovode kako njihovi lideri tako i same pristalice blokaderske opozicije.
Poslanik Srpske napredne stranke Nebojša Bakarec komentarisao je najavljene izbore u Srbiji i poručio da će "borba biti teška i neizvesna zbog toga što blokaderi i opozicija imaju ogromnu finansijsku pomoć iz inostranstva".
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je da je u Raški danas održao sastanak sa predstavnicima Srpske liste i čestitao gradonačelnicima na preuzimanju dužnosti.
Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Prema najnovijim prognozama, jak ciklon čiji se centar trenutno nalazi iznad Grčke i dalje utiče na vreme u regionu. Zbog njegovog delovanja u Srbiji preovlađuje oblačno vreme, a mestimično se očekuju i padavine.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Nova 2026. godina se bliži, a evropske metropole već spremaju spektakl kakav se pamti. Ovo je lista gradova koji su uvek rasprodati i poznati po dočeku o kom se priča mesecima.
Dženifer Lopez (56) je živi dokaz da su godine samo broj. Podigla je temperaturu kada je na Instagramu objavila snimak sa nastupa u minijaturnom kostimu.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar