(VIDEO) Rusija rešila da završi sve! Počelo tepih bombardovanje, čitav grad nestaje sa mape! Simbol otpora Ukrajine prelazi u Putinove ruke!
Podeli vest
Ukrajinski grad Ugljedar, koji je mesecima bio simbol otpora, sada je pred padom. Ruske snage neprekidno bombarduju ključne tačke grada, a ukrajinski branioci, koji su se dve godine držali, sve teže odolevaju pod snažnim udarima.
Prema poslednjim izveštajima, situacija je kritična, a preostale odbrambene linije su pred pucanjem pod naletima ruske artiljerije koja nemilosrdno uništava grad.
Mnogi ukrajinski ranjenici dolaze u bolnice bez jednog bubrega, izjavio je za RIA Novosti koordinator proruskog podzemlja u Nikolajevu, Sergej Lebedev. Lebedev je dostavio fotografiju vojnog sanitetskog vozila, snimljenu na ulicama Nikolajeva.
Spoljna obaveštajna služba Rusije (SVR) dobija nove informacije koje potvrđuju umešanost Anglosaksonaca u eksplozije na „Severnim tokovima“.
26.09.2024
14:10
⚠️#Donbass - Front SW Donetsk : Ugledar -1/3-
▶️Ce matin, une attaque🇷🇺 majeure a été lancée sur la ville fortifiée dans le but de mettre un terme définitif à la bataille qui dure depuis deux ans
Ruske trupe preuzele su kontrolu nad gradom Ukrainsk u samoproglašenoj Donjeckoj Narodnoj Republici (DNR), saopštilo je danas rusko Ministarstvo odbrane.
Ukrajina je blizu tačke bez povratka. Različite procene govore da je zemlja izgubila od 50 do 80 odsto svojih kapaciteta za proizvodnju električne energije, što znači da se suočava sa velikim izazovima da se adekvatno pripremi za dolazak "generala zime", koji neće štedeti ni ukrajinske civile, niti njihove vojne snage.
Ruska ofanziva u punom jeku: „Grad je skoro opkoljen“
Ruska vojska sprovodi taktiku potpunog okruženja Ugljedara, čime su prekinute sve glavne komunikacije i putevi ka ostatku Ukrajine. Strateški važne tačke su pod neprestanim udarima, a vojni izvori izveštavaju da su ruske snage nadomak preuzimanja kontrole nad ključnim objektima.
Civili su zarobljeni u gradu, bez mogućnosti evakuacije i pod stalnim napadima. Oni koji su ostali, skrivaju se po podrumima i improvizovanim skloništima, boreći se za opstanak u teškim uslovima. Nedostatak vode, hrane i medicinske pomoći dodatno pogoršava već očajnu situaciju. Grad je pod stalnom paljbom, dok ljudi pokušavaju da prežive uz minimalne resurse.
Očevici opisuju stravične scene: srušene zgrade, razorene ulice i grad koji je pretvoren u ruševinu. „Ovo su poslednji trenuci“, kaže jedan od branilaca dok zvuci eksplozija odzvanjaju. Rusi koriste artiljeriju i vazdušne napade kako bi slomili preostali otpor i zauzeli grad.
Ukrajinski otpor na izmaku snaga
Ukrajinski branioci i dalje pružaju otpor, ali postaje jasno da je grad pred padom. Bez značajnije podrške sa strane, poslednje odbrambene linije se povlače prema poslednjim uporištima, dok ruske snage pojačavaju ofanzivu. Svaka nova eksplozija dodatno uništava nadu da će grad uspeti da izdrži.
U ovim danima piše se sudbina grada koji je izdržao mnoge napade, ali sada je suočen sa skoro sigurnim padom pred sve brutalnijim napadima neprijatelja. U trenutku kada sve gori, poslednji branioci i civili hrabro se bore, znajući da je kraj blizu.
Ukrajinska vojska objavila je video za koji tvrdi da prikazuje njihove inženjere kako prave prolaze kroz minska polja i barijere na ruskoj granici u Kurskoj oblasti.
Odluka predsednika Rusije Vladimira Putina da unese izmene u uslove za upotrebu nuklearnog oružja ima za cilj da primora zemlje NATO-a da preispitaju svoj stav prema sukobu u Ukrajini, izjavio je penzionisani potpukovnik Oružanih snaga SAD, Danijel Dejvis, u svom YouTube kanalu Daniel Davis / Deep Dive.
Zapadni mediji će uskoro početi da govore o tome da za Oružane snage Ukrajine više nije neophodno da drže grad Ugljedar u Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je irski novinar Čej Bouz na društvenoj mreži Iks.
Portparol Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova upitala je da li logika šefa diplomatije EU Žozepa Borelja o "narušavanju integriteta Ukrajine" važi i za Srbiju u slučaju Kosova i Metohije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Sjedinjene Američke Države morale prve da pokrenu napad na Iran, tvrdeći da bi u suprotnom Teheran napao Izrael.
Ruski predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata Mohamedom bin Zajedom el Nahjanom, emirom Katara Muhamedom ibn Tanijem i kraljem Bahreina Hamadom bin Isom al Kalifom o dramatičnoj eskalaciji sukoba na Bliskom istoku, saopštio je Kremlj.
Mnogi ukrajinski ranjenici dolaze u bolnice bez jednog bubrega, izjavio je za RIA Novosti koordinator proruskog podzemlja u Nikolajevu, Sergej Lebedev. Lebedev je dostavio fotografiju vojnog sanitetskog vozila, snimljenu na ulicama Nikolajeva.
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Blokaderska glumica Svetlana Ceca Bojkovića je do pre samo četiri, pet godina, dok joj je muž bio ambasador, sa oduševljenjem dočekivala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, hvalila je vlast i sve joj je bilo bajno i krasno, da bi sada kada on više nije na toj funkciji počela najstrašnije da napada svoju zemlju, ali i narod.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" naglasio je da živimo u vremenu velikih sukoba, i da nije verovao svojim instinktima, već činjenicama.
U opozicionoj emisiji "Utisak nedelje", koja promoviše blokadersku politiku, gostuje sin Predraga Markovića, potpredsednika SPS-a, i brat glumice Mione Marković, glavne blokaderke - Vukan Marković.
Lokalni izbori u Kuli i drugim mestima u Srbiji održavaju se u nedelju, 29. marta. Ekipa N1 izašla je na teren i pitala prolaznike kakva je situacija i da li su zadovoljni.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Jutro u Srbiji biće hladno sa slabim mrazem, dok se tokom dana očekuje pretežno sunčano i relativno toplo vreme za prvu dekadu marta. Temperature od minis 2 do 20 stepeni.
Na pijacama, društvenim mrežama i specijalizovanim grupama za zdravu hranu poslednjih meseci vlada prava pomama za belim lukom u medu, koji donosi debelu zaradu!
Na deonici puta od Sahat kule do manastira Mileševa, uveliko se izvode radovi, a kako građani kažu, reč je o jednom od najvećih infrastrukturnih projekata u Prijepolju u poslednjih nekoliko decenija.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Belmuž, starinsko jelo iz pirotskog kraja, pravi se od svega nekoliko sastojaka, ali zahteva strpljenje i stalno mešanje, zbog čega su ga spremali muškarci.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar