• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

29.09.2024

12:40

(VIDEO) Šta se ovo sprema kod Hersona?! Rusi napravili čitav grad pod zemljom, Ukrajina u strahu nakon objavljivanja dosad neviđenih snimaka!

Printscreen

Vesti

(VIDEO) Šta se ovo sprema kod Hersona?! Rusi napravili čitav grad pod zemljom, Ukrajina u strahu nakon objavljivanja dosad neviđenih snimaka!

Podeli vest

Ruski vojnici su na hersonskom pravcu realizovali projekat jedinstvenog „podzemnog grada“ za boravak i odmor vojnika. Struktura obuhvata sve što je neophodno, a ukupna dužina podzemnih prolaza je više od četiri kilometra.

„Ruska vojska je na hersonskom pravcu napravila 'podzemni grad' za smeštaj vojnika grupe trupa 'Dnjepar'. 'Podzemni grad' ima prostorije za boravak, kuhinju, trpezariju, kupatilo, perionicu veša, teretanu, radionicu za popravku odeće, kao i frizerski salon“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

Kako je precizirano, podzemne prostorije su prostrane i imaju savremenu opremu. U svakoj od njih se nalaze peći za grejanje, organizovan je sistem za spoljašnju i unutrašnju komunikaciju, uvedena je struja i deluje centralni sistem za upozorenje. Pored toga, sprovedena je i voda.

Takođe, u „podzemnom gradu“ se drže predavanja o vojnim disciplinama što omogućava održavanje borbene gotovosti i učenje i u terenskim uslovima.

Ukupna dužina prolaza i rovova „podzemnog grada“ je veća od četiri kilometra, a komunikacije su postavljene na dubini od preko četiri metra. To omogućava da se stvore ugodni uslovi za boravak vojnika.

Nakon odmora, jedinice se šalju na kontakt liniju kako bi izvršavali postavljene zadatke.

Još u februaru je saopšteno da se na hersonskom pravcu prave „podzemni gradovi“. Kako je tada rekao predstavnik grupe „Dnjepar“ za Sputnjik, prostorije „grada“ su pokrivene pločama od teškog betona i zaštićene zemljanim nasipima kako bi se rizici po vojsku sveli na minimum.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?
Politika

Udarno: Šta mediji u Kazahstanu pišu o poseti Vučića?

Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.

26.02.2026

13:19

Exatlon

TV

Ameriku čekaju crni dani
Live TV

Ameriku čekaju crni dani

Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.

26.02.2026

12:00

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set