Katastrofa! Ukrajina neprijatno iznenadila Putina na rođendan! Ovakav udar nije očekivao, nakon toga poslata jeziva "čestitka"!
Podeli vest
Sajber specijalisti Glavne obaveštajne uprave Ministarstva odbrane Ukrajine zajedno sa aktivistima grupe "Vo tim" paralisali su danas rad pravosudnog sistema Rusije na dan kad ruski lider Vladimir Putin slavi 72. rođendan, preneo je Ukrinform, pozivajući se na neimenovani izvor iz GUR-a.
Napad je paralizovao rad sudova, e-mail sandučića odeljenja i zvaničnih sajtova.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovarao je danas telefonom sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o regionalnim pitanjima i bilateralnim odnosima, a posebno o razvoju situacije na Bliskom istoku, preneli su turski mediji.
Ruske snage napredovale su severozapadno od Ugljedara ka Bogojavljenki, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
07.10.2024
18:10
"Ruskom diktatoru Putinu upućena je čestitka za rođendan hakovanjem državnog automatizovanog sistema 'Pravosuđe', preko kojeg se odvija elektronski promet dokumenata", naveo je izvor.
Kao rezultat sajber napada, hakeri GUR-a su dobili lične podatke korisnika i internu dokumentaciju sistema.
Trenutno veliki broj građana Rusije prijavljuje smetnje u funkcionisanju platforme za podnošenje tužbi i informacije o zakazanim sudskim ročištima, pošto su sudske veb stranice hakovane.
Oleg Carjov, bivši poslanik ukrajinske Vrhovne rade, u intervjuu za novinsku agenciju RIA Novosti izneo je stav da Zapad polako priprema svoje javno mnjenje za prihvatanje činjenice da Ukrajina nije u stanju da vojno pobedi Rusiju.
Ukrajina sprema provokaciju u cilju optuživanja Rusije za primenu otrovnih materija tokom specijalne operacije, izjavio je načelnik snaga za radijacionu, hemijsku i biološku zaštitu ruske vojske, general Igor Kirilov.
07.10.2024
17:10
Prema vojnim obaveštajnim izvorima, sajber napad je bio moguć zbog "niske kvalifikacije ruskih stručnjaka za sajber bezbednost", kao i "rupe" u ruskim sistemima sajber bezbednosti iz Kasperski Lab-a, PJSC "Positive Technologies" i AD "IVK".
Preko elektronskog sistema "Pravosuđe" podnose se sudske prijave, a građani dobijaju obaveštenja o zakazivanju i izmenama sudskih ročišta, kao i informacije o sudskim predmetima.
Ukrajinski hakeri su prethodno "čestitali" Putinu rođendan, izvodeći veliki napad na rusku državnu televizijsku i radio-difuznu kompaniju Rusija 1, Rusija 24 i više od 20 drugih kanala.
Potez ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da ne povuče ukrajinske trupe iz Kurske oblasti izazvao je žestoke reakcije i ocene da je to politički manevar koji je prouzrokovao nepotrebne ljudske gubitke, izjavio je američki oficir u penziji, Metju Ho.
Svetski mediji javljaju da se SAD i Izrael spremaju za zajedničku vojnu operaciju protiv Irana. Prema izveštajima koji su se pojavljivali ovih dana, udari će biti izvedeni uz pomoć snaga američke mornarice i vazduhoplovstva, kao i izraelske avijacije i drugih sredstava.
Visoki predstavnik Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Žozep Borelj izjavio je danas da bi se rat u Ukrajini završio za 15 dana kada bi zapadni saveznici prestali da podržavaju tu zemlju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Danas je važan dan na putu ka miru, poručio je specijalni predstavnik predsednika Rusije Kiril Dmitrijev, nagoveštavajući mogući preokret u naporima za političko rešenje globalnih kriza.
Dok je ruski predsednik Vladimir Putin držao godišnje obraćanje javnosti, pažnju zapadnih medija nije privukla samo njegova poruka, već i detalj u pozadini – mapa Rusije koja, prema oceni britanskog Skaj njuza, šalje nedvosmislenu političku poruku o ciljevima Moskve.
Rusija ne odbacuje mogućnost mirovnih pregovora o Ukrajini, ali odgovornost za dalji razvoj situacije leži na Zapadu i Kijevu, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin odgovarajući na pitanje novinara NBC-a Kira Simonsa tokom godišnje konferencije za medije.
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan razgovarao je danas telefonom sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o regionalnim pitanjima i bilateralnim odnosima, a posebno o razvoju situacije na Bliskom istoku, preneli su turski mediji.
Skandalozan snimak iz studija jedne hrvatske televizije osvanuo je na društvenim mrežama. Na njemu se vidi kako se hrvatska poslanica "Stranke sa imenom i prezimenom", Dalija Orešković, raspravlja s voditeljem o proustaškom pokliču "Za dom spremni", a izgovara stravičnu rečenicu na račun Srbije.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da građani jasno razlikuju prazne reči od konkretnih rezultata i da upravo zato na izborima daju poverenje onima koji rade i bore se za bolji život svojih porodica.
Nakon što je krajem prošle godine, tokom protesta u Botunu u Crnoj Gori, priveden Milan Knežević, predsednik DNP i dosledni borac za prava Srba u Crnoj Gori, usledio je novi udarac na Srbe u Crnoj Gori nakon što je gradonačelnik Podgorice Saša Mujović pokrenuo disciplinski postupak i doneo rešenje o suspenziji lidera Slobodne Crne Gore i rukovodioca gradske Službe za građane Vladislava Dajkovića, još jednog borca za prava Srba, a sve zbog pružanja podrške građanima na prostestu u Botunu!
Večeras od 21 čas samo na Informer televiziji očekuje vas šesta epizoda Exatlona, koja donosi brutalne borbe, okršaje, svađe, ali i jednu novinu - odabir kapitena ekipa.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Srpska pravoslavna crkva, ali i druge crkve koje poštuju julijanski kalendar, obeležavaju sutra u ponoć početak nove 2026. godine, a širom Srbije organizuje se doček.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je danas da će u petak, 13. januara bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Barajevo.
Na lokalitetu Begluk, u blizini sela Rudna Glava kod Majdanpeka, sinoć oko 21.00 čas došlo je do požara u kojem je u potpunosti izgoreo objekat u vlasništvu Z. S. iz Majdanpeka.
Austrijske vlasti zatražile su od Ekvadora izručenje Srđana Jezdimira, poznatog po nadimku srpski Eskobar, koji je u novembru prošle godine osuđen na 10 godina zatvora zbog pranja para, zbog sumnje da je 2020. u Beču učestvovao u pokušaju ubistva navodnog pripadnika "kavačkog" klana Dejana Kašćelana zvanog Komarac!
Jedna saobraćajna nesreća dovoljna je da se sruši fasada i ogoli mračna strana ljudske prirode, a upravo je to tema domaćeg trilera "Saučesnici" koji od 14. januara stiže na velika platna.
Stiven Grejem, jedan od autora hvaljene Netfliksove serije "Adolescencija" ("Adolescence"), potvrdio je da je nastavak serije u razmatranju, iako je projekat prvobitno zamišljen kao mini-serija.
Agata Kristi je pravila otrove i smrtonosne koktele kako bi njene priče zvučale zastrašujuće uverljivo, upravo ta neobična kombinacija književnog dara i farmaceutskog znanja vinula ju je u večnost svetske književnosti.
Turski glumac Džan Jaman oglasio se povodom hapšenja zbog sumnje na povezanost s drogom tokom policijske racije u Istanbulu, ističući da su navodi medija netačni.
Floridski "beauty-tech" brend "iPolish" predstavio je inovaciju koja bi mogla da promeni industriju nege noktiju — pametne veštačke nokte koji mogu trenutno da menjaju boju.
Ilon Mask je najavio da će kompanija X učiniti javno dostupnim (open source) svoj novi algoritam koji određuje koje objave, i organske i plaćene,korisnici vide na platformi.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar