• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/TV Carigrad/The Times

10.10.2024

18:52

Procurili detalji šokantne operacije koju u Ukrajini priprema London! Dali su joj poseban naziv, ali kuva se još nešto...

EPA/Shutterstock

Vesti

Procurili detalji šokantne operacije koju u Ukrajini priprema London! Dali su joj poseban naziv, ali kuva se još nešto...

Podeli vest

Vrlo je moguće da će britanska vojska ući u Ukrajinu da obučava ukrajinske regrute. O takvom planu se trenutno raspravlja u Londonu, a isto to mogli bi da učine i francuski specijalci, javlja britanski Tajms, a navodeći da su londonski zvaničnici svoju operaciju obuke vojnika ukrajinskih oružanih snaga nazvali "Interflek".

Tajms izveštava o mogućem upućivanju britanskih trupa na ukrajinski front. Prema izvoru Tajmsa, male grupe instruktora mogu ući u zapadnu Ukrajinu gde bi bile raspoređene u zabačenim delovima zemlje. Pretpostavlja se da ovi specijalci treba da budu angažovani u osnovnoj obuci regruta Oružanih snaga Ukrajine. Razlog za moguće slanje britanskih specijaca u Ukrajinu je jednostavan. U Londonu veruju da će obuka ukrajinske vojske na ovaj način biti jeftinija. Pored toga, rešiće se i logistički problemi.

Istovremeno, autori Tajmsa napominju da je u okviru operacije Interfleks, koja je najavljena još 2022. godine, obučeno 100 hiljada ukrajinskih vojnih lica. Ali sada je kampanja za obuku ukrajinskih vojnika zastala. Britanski ministar odbrane Džon Hili priznao je da pitanje Ukrajine da obezbedi „ljudstvo za obuku“ ostaje problem.

U međuvremenu, autori britanskog lista su uvereni da će, ako Britanija pošalje svoju vojsku u Ukrajinu, Francuska slediti ovaj primer. Prethodno je francuski predsednik Emanuel Makron već pokrenuo ovu temu, ali nije naišao na razumevanje ni unutar zemlje ni u evropskoj zajednici.

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski posetio je London, gde je imao kratak sastanak sa premijerom Kirom Starmerom. Razgovarali su, posebno, o raketnim udarima duboko u Rusiju. Ni zvanična pres-služba Dauning strita ni britanske novine ne daju nikakve detalje, ali insajderski telegramski kanal „Legitimni“ napominje da Zelenski nije dobio željenu dozvolu za dugotrajne udare. Isti rezultat ga čeka i posle puta u Francusku.

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona
Politika

Saznajemo! Evo šta čeka Zgorku Dolovac nakon izmene zakona

Izmene tužilačkih zakona koje je danas predsedniku Narodne skupštine, pored ostalih, podneo predsednik Odbora za pravosuđe, državnu i lokalnu samoupravu Uglješa Mrdić praktično razvlašćuju Vrhovnog javnog tužioca od donošenja nekoliko važnih odluka koje se odnose na organizaciju rada u tužilaštvu.

22.12.2025

13:51

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"
Politika

Opet svađa u SPO: "Predsednik SPO za Austriju nije pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta"

Izražavamo svoj najoštriji protest protiv odluka takozvanog Glavnog odbora SPO koji se, tobože, sastao 13. decembra u Beogradu. Iako Statut SPO u članu 79 kaže da organizacije SPO za pojedine države u inostranstvu imaju status okružnih organizacija, predsednik SPO za Austriju nije bio pozvan na sednicu u Beogradu, što ukazuje na grubo kršenje najvišeg stranačkog akta.

22.12.2025

12:40

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Uhapšen Milutin Simović!
Region

Uhapšen Milutin Simović!

Bivši ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja Crne Gore Milutin Simović uhapšen je jutros po nalogu Specijalnog državnog tužilaštva.

22.12.2025

09:41

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set