Bajden doputovao na Floridu! Poseta nakon razornog uragana, a sa njim je došla i ona!
Podeli vest
Predsednik SAD Džozef Bajden doputovao je danas na Floridu da bi sagledao štetu od uragana Milton, druge oluje koja je pogodila ovu američku saveznu državu poslednjih nedelja, pošto su porast poplavnih voda, nestašica goriva i nestanak električne energije uticali na raščišćavanje ostataka.
Milton, u kome je poginulo najmanje 17 osoba, izazvao je porast ostataka nakon uragana Helene, a struja i gorivo još uvek nisu dostupni u mnogim oblastima, preneo je Rojters.
Podrška kandidatkinji demokrata na američkim predsedničkim izborima Kamali Haris među Latinoameričkim biračima je na opasno niskom nivou, dok je njen rival, bivši američki predsednik i kandidat republikanaca Donald Tramp, održao procenat onih koji ga podržavaju, pokazali su rezultati ankete Njujork tajmsa i koledža Sijena.
Ilon Mask lansirao najmoćniju raketu na svetu - Staršip. SpaceX uspešno prizemljio raketni nosač Super Heavy iz prvog pokušaja.
13.10.2024
16:07 >> 18:35
Bajden je sleteo u Tampu jutros da bi obišao pogođena područja iz vazduha na putu za Sent Pitersburg, gde će ga izvestiti o situciji federalni, državni i lokalni zvaničnici u Sent Pit Biču.
Gradonačelnici Tampe i Sent Pitersburga, zajedno sa drugim lokalnim zvaničnicima, pozdravili su Bajdena, koji će se takođe, sastati sa pripadnicima spasilačkih službi i lokalnim stanovništvom pre nego što se obrati.
Sa predsednikom SAD je doputovala i američka sekretarka za energetiku Dženifer Grenholm.
Više lokacija za distribuciju goriva trebalo bi danas da bude otvoreno, saopštio je državni operativni centar za hitne slučajeve.
Stenford univerzitet iz Sjedinjenih Američkih Država objavio je listu 2 odsto najuticajnijih naučnika na svetu. Među tih dva odsto, više od 80 naučnika je iz Srbije, dok je više od 60 procenata sa Univerziteta u Beogradu.
Da li će američka vojska napustiti bazu Bondstil na Kosovu i Metohiji i šta se zapravo nalazi ispod nje? Odgovore na ova pitanja davali su stručnjak za bezbednost Ivan Miletić i advokat Branko Pavlović iz pokreta "Mi, glas naroda" tokom gostovanja u Informerovom "Otvorenom studiju".
12.10.2024
20:30
Foto: Tanjug/AP
Očekuje se da će se poplave nastaviti oko zaliva Tampa i oblasti Sanford severoistočno od Orlanda, jer rečne vode nastavljaju da rastu, navodi se na sajtu Nacionalne meteorološke službe.
Gradonačelnica Sarasote Liz Alpert rekla je da se očekuje da će oporavak potrajati dugo, kao i obnavljanje električne mreže, ali da oko 80 odsto domaćinstava već ima struju.
Guverner Floride Ron DeSantis rekao je da nije sklon da sprečava ljude da obnavljaju svoju imovinu u ugroženim oblastima.
Foto: Tanjug/AP
Iako Milton nije bio toliko destruktivan kao što su zvaničnici prvobitno predviđali, analitičari su procenili osigurane gubitke na između 30 i 60 milijardi dolara.
Bajdenova administracija odobrila je saveznu pomoć da bi pomogla stanovnicima i lokalnim vlastima da pokriju troškove, ali je navela da će Federalnoj agenciji za vanredne situacije biti potrebna dodatna sredstva od američkog Kongresa.
Bela kuća je danas objavila medicinski izveštaj u kojem se zaključuje da Kamala Haris, sa 59 godina, ima "fizičku i mentalnu snagu neophodnu da ispuni dužnosti predsednika" SAD.
Nakon što je uragan Milton uzrokovao više od 20 tornada uz rekordnu količinu kiše, sada se u mnogim okruzima Floride stvaraju vrtače, prenosi FOX Weather.
Američka kompanija "Boing" smanjiće radnu snagu za deset odsto, što je oko 17.000 ljudi, dok se gubici kompanije povećavaju, a štrajk mašinista, zbog kojeg je obustavljen rad u ovoj fabrici aviona, ulazi u petu nedelju.
Amerikanac sa Floride Pedro Kasares postao je hit na internetu nakon što je pričvrstio kuću remenima pre uragana Milton koji je početkom nedelje protutnjao preko države.
Američki predsednik Džozef Bajden pozvao je iransku vladu da "prestane sa zaverom" protiv predsedničkog kandidata Donalda Trampa i bivših američkih zvaničnika.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Podrška kandidatkinji demokrata na američkim predsedničkim izborima Kamali Haris među Latinoameričkim biračima je na opasno niskom nivou, dok je njen rival, bivši američki predsednik i kandidat republikanaca Donald Tramp, održao procenat onih koji ga podržavaju, pokazali su rezultati ankete Njujork tajmsa i koledža Sijena.
Poznata filozofkinja Andrea Jovanović potpuno je raskrinkala blokadere i upozorila da je u toku obojena revolucija, odnosno hibridni rat, a potom je otkrila i ko stoji iza svega toga.
Skandalozni snimci ustaškog derneka u jednom od restorana u Splitu prepravili su internet i još jednom pokazali i dokazali da Hrvatska nije prošla proces denacifikacije i da su Hrvati zadojeni ustaštvom.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde će prisustvovati svečanom otvaranju Nedelje održivosti 2026.
Blokaderski siledžija Miša Bačulov, koji je više puta hapšen zbog nasilja, ali i ugrožavanja bezbednosti građana i ustavnog poretka Srbije, zatražio je od Amerikanaca da uhapse predsednika Aleksandra Vučića baš kao što su to učinili sa liderom Venecuele Nikolasom Madurom.
Miloš Jovanović, najgori od najgorih, ekstremista sa dna kace, grčevito se bori za censuz dok u javnosti priča priču o 15 odsto za takozvanu patriotsku desnicu.
Peta epizoda Exatlona Srbija bila je veoma napeta, kako na poligonu, tako i u redovima Plavih i Crvenih. Ipak, Plavi tim je odneo ubedljivu pobedu rezultatom 10:1.
U večerašnjim nominacijama u Exatlonu Srbija, borbu je izgubio Marko Milovanović, koji je ujedno prvi učesnik koji će napustiti najveći sportski rijaliti na svetu.
U petoj epizodi Exatlona Srbija, član Crvenih Jovan Radulović Jodžir, slomio se zbog nominacija momaka iz njegovog tima, te priznao da se oseća kao slina.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Meštani sela Prilike kod Ivanjice, koji su se našli na udaru snežnih padavina, ogorčeni su na svoje komšije koje sede u kućama i neće da očiste dvorišta i svoj deo seoskog puta od snega.
Potpredsednica Vlade i ministarka privrede Adrijana Mesarović izjavila je sinoć da je situacija sa redovnim snabdevanjem građana električnom energijom daleko stabilnija u odnosu na jutros.
Nedavna istraživanja otkrivaju da su ceratopsidi, rogatih i kljunatih dinosaurusa, koji su nekada naseljavali Severnu Ameriku i Aziju, zapravo bili prisutni i u Evropi, iako su njihovi fosili dugo vremena pogrešno klasifikovani.
Policija, UKP i Odeljenje za borbu protiv korupcije uhapsili su po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu Č.Đ. (39) iz okoline Novog Sada, zbog sumnje da je izvršio zloupotrebu položaja odgovornog lica.
I. M. (52) koja je uhapšena zbog sumnje da je zapalila vrata Župne crkve Imena Marijinog u Novom Sadu biće upućena na psihijatrijsko-psihološko veštačenje.
Duško Rajić (19) iz Novih Banovaca brutalno je ubijen na Božić, 7. januara 2019. godine, u beogradskom naselju Batajnica, u blizini Osnovne škole "Svetislav Golubović Mitraljeta".
Glumac Slobodan Boda Ninković dao je umrlicu svom nedavno preminulom bratu muzičaru Ljubomiru Ljubi Ninkoviću u kojoj se navodi da će biti sahranjen u utorak 13. januara.
Reper Snup Dog trebalo je da uruči nagadu za najbolji podkast na dodeli Zlatnih globusa ali je uživo prenos bio prekinut zvučnim signalom zbog govora koji je pripremio.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar