Velike poplave zabeležene su danas u Toskani zbog izlivanja reke Čečine, uzrokovanog pucanjem nasipa u severnom delu regije nakon što su obilne kiše pogodile ovo područje.
Italijansku provinciju Savona danas su pogodile poplave nakon obilnih padavina, a neki putevi su zatvoreni, prenose italijanski mediji.
16.10.2024
18:52
S maksimalnim brzinama vetra od 95 km/h, oluja se kreće prema zapadu, preko planinske severne regije Kordiljera prema Južnom kineskom moru, objavila je državna meteorološka agencija.
Zaljubljeni par na stepeništu okrivljen je za izazivanje poplave na petlji gradske železnice u Melburnu prošle nedelje, zbog čega su dve stanice morale da se evakuišu, izjavio je australijski ministar saobraćaja Deni Pirson.
Državna meterološka agencija, takođe je upozorila na obilne i intenzivne padavine, poplave, klizišta i olujne udare za neke severne pokrajine.
Zatvorene škole i firme
Većina smrtnih slučajeva u oluji posledica je utapanja i klizišta u središnjoj regiji Bikol, uključujući grad Nagu gde je jutros prijavljeno 14 mrtvih.
Tropical Storm Trami made landfall in the northeastern portion of the #Philippines' main Luzon island early on Thursday, forcing schools and government offices to shut for a second straight day as disaster agencies brace for more rains and floods.https://t.co/mgcjzrmoys
— China Daily Asia (@ChinaDailyAsia) October 24, 2024
Vlada je naredila zatvaranje firmi i i škola na putu oluje u iščekivanju jakih kiša i poplava.
LOOK | Several people have seeked shelter in high areas as intense floods ripped through an area in Lemery, #Batangas, #Philippines during Tropical Storm #Trami (#KristinePH ).
Više od 163.000 ljudi se sklonilo u evakuacione centre, saopšteno je iz kancelarije za zaštitu civila, od kojih je većina bila u Bikolu, dok su stanovnici napuštali svoje domove nakon što je poplavna voda dosegla krovove. Regulatorno telo za civilno vazduhoplovsto saopštilo je u četvrtak da je desetak letova delom zemlje otkazano zbog oluje.
Iako su vlasti prethodnih dana ozbiljno upozoravale stanovnike Floride da se evakuišu pre udara "čudovišnog" uragana Milton, mnogi su ignorisali ta upozorenja.
U Donjoj Jablanici danas je pronađeno još jedno telo stradale osobe u nedavnim katastrofalnim poplavama i odronima, koji su pogodili pet opština u Federaciji BiH.
Katastraofalne poplave zadesile su Bosnu i Hercegovinu. Situacija je uzbudila ceo region.U poplavama i klizištima poginule su 22 osobe. Još se traga za nestalima, a njihov tačan broj se još uvek ne zna. Veliki broj volontera se javlja da pomogne, a najveći problem su hrana i odeća. Na ovu temu u "Info jutru" govorio je Petar Popović, ispred Informer TV, a uživo u program javio se Nikola Maksimović, inspektor sektora za vanredne situacije.
Hitna evakuacija stanovništva počela je u utorak kasno uveče sa područja koja su proteklog vikenda stradala u poplavama i odronima kamenja u severnom delu Hercegovine, nakon najavljenih obilnih padavina.
Srpski fudbaler Lazar Marković (30) još jednom je napravio gest vredan divljenja pošto je donirao novac za pomoć ljudima koja su pogodile poplave u Bosni i Hercegovini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Velike poplave zabeležene su danas u Toskani zbog izlivanja reke Čečine, uzrokovanog pucanjem nasipa u severnom delu regije nakon što su obilne kiše pogodile ovo područje.
Blokaderski glumac i reditelj Dragan Bjelogrlić otrčao je u Hrvatsku da se dodvorava i pokupi pare za to, istovremeno plasirajući ozbiljne laži o svom radu u Srbiji.
Isplivala je šokantna fotografija na kojoj se pored štićenika odreženih istitucija Nebojše Bojovića i bivšeg ministra Tomislava Momirovića, nalazi prepoznatljiva njuška - rektor Beogradskog univerziteta Vladan Đokić.
Predsednik Udruženja prognanih Srba iz Hrvatske Mile Bosnić ocenio je danas da je odluka hrvatskih vlasti da Tompson nastupi na dočeku rukometne reprezentacije Hrvatske pokazatelj da iza svih ustaških događanja u toj zemlji stoji Vlada Hrvatske.
Analitičar Dragoslav Bokan gostovao je u emisiji "Da se ne lažemo" na Informer TV. Bokan je tom prilikom govorio o ustaškom pevaču Marku Perkoviću Tompsonu, mržnji prema Srbima i srpskom autošovinizmu.
Rabin jevrejske zajednice u Srbiji Isak Asiel kaže da su još stari Jevreji govorili da je otimanje Kosova opasan presedan koji će se jednog dana vratiti kao bumerang onima koji su to odlučili da rade.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Američki proizvođač automobila Ford nedavno je vodio razgovore sa kineskim proizvođačem električnih vozila Xiaomi o mogućem partnerstvu koje bi kineskim kompanijama omogućilo ulazak na tržište SAD.
Treneru džudo kluba "Partizan" iz Beograda produžena je mera kućnog pritvora i protiv njega je pokrenuta optužnica zbog saobraćajne nesreće u kojoj je stradao mladi sportista Lazar P.
Na poslednjem ročištu koje se održalo pred Osnovnim udom u Beranama zbog brutalnog prebijanja Dejane Ć. (22), saslušano je nekoliko svedoka, a prikazan je i snimak jezivog nasilja koje je pretplata Srpkinja od osumnjičenog Vasa R.
Kako je Informer prvi pisao, u velikoj akciji UKP danas je u poznatom beogradskom restoranu uhapšeno nekoliko osoba zbog reketiranja, a među njima i Aleksandar A. pripadnik ''vračarskog klana".
Glumac Nikola Kojo (58) nije želeo da prošeta crvenim tepihom na premijeri filma "Povratak Žikine dinastije" u Beogradu, ali je to bez problema učinio na premijeri u Beču.
Američka reperka Niki Minaž objavila je šokantan status na društvenoj mreži Iks u kojem se osvrnula na imena mnogih holivudskih zvezda koja se spominju u kontroverznim dokumentima Džefrija Epstina.
Oca našeg poznatog novinara i scenariste Novaka Novakovića, streljali su komunisti i ta tragedija mu je obeležila život. Uprkos teškom detinjstvu, Novak je napisao scenario za seriju "Pozorište u kući" koja se smatra za jednu od najboljih domaćih komedija.
Arapski parfemi su prepoznatljivi po izuzetnoj dugotrajnosti, snažnom intenzitetu i raskošnom bogatstvu mirisnih nota, a evo kojih pet važe za najlepše.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar