Rusija na nogama! Amerika otkrila sledeći pakleni korak! Više ništa ne mogu da urade, povlače potez iz očaja...
Podeli vest
Sjedinjene Američke Države planiraju uvođenje novih sankcija protiv Rusije, izjavio je savetnik predsednika SAD za nacionalnu bezbednost, Džejk Salivan.
Salivan je istakao da je američki predsednik Džo Bajden naložio jačanje ukrajinske odbrane kroz „seriju dodatnih koraka“, koji uključuju predstojeće antiruske sankcije i odobrenje za korišćenje dalekometnih američkih raketa za napade na rusku teritoriju.
Ruski ideolog i publicista Aleksandar Dugin, koga zapadni mediji nazivaju "Putinovim Raspućinom", ponovo je izazvao kontroverze nizom provokativnih izjava, o pripajanju Rumunije Rusiji, koje su izazvale reakciju Ministarstva spoljnih poslova Rumunije.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski odbacio je tvrdnje zapadnih medija da je tokom rata sa Rusijom poginulo 80.000 ukrajinskih vojnika.
03.12.2024
13:10
Pored sankcija, Salivan je najavio da će SAD do sredine januara Ukrajini isporučiti stotine hiljada artiljerijskih granata, hiljade raketa i drugu ključnu vojnu opremu. U pitanju su projektili poput GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bombs), koji imaju domet do 150 kilometara, čime će ukrajinskim snagama biti omogućeno gađanje ciljeva duboko unutar teritorije pod kontrolom Rusije.
Najavljene mere uključuju ekonomske i finansijske sankcije usmerene na ključne sektore ruske ekonomije. Prema rečima američkih zvaničnika, biće obuhvaćene velike ruske banke, energetske kompanije i pojedinci bliski Kremlju. Cilj ovih sankcija je dodatno slabljenje ruskih finansijskih kapaciteta za vođenje rata u Ukrajini.
U prethodnim paketima sankcija, SAD su već uvele ograničenja na ruski izvoz tehnologije, uključujući poluprovodnike i drugu kritičnu elektroniku. Takođe, ruski sektor energetike pogođen je sankcijama koje ograničavaju prodaju nafte i gasa, pri čemu su prihodi od energije u prva tri kvartala 2024. godine pali za više od 40%.
Broj ukrajinskih vojnika koji su samovoljno napustili svoje položaje značajno je porastao tokom 2024. godine, prenosi američki Njuzvik. Od februara 2022. godine više od 100.000 vojnika optuženo je za dezerterstvo, ali su tužbe podnete samo protiv onih koji se nisu vratili na svoje pozicije.
Prema nezvaničnim izveštajima, američki paket pomoći takođe će uključivati napredne protivvazdušne sisteme Patriot, koji će dodatno osnažiti ukrajinsku odbranu od ruskih raketnih i dron napada.
Salivan je istakao da su nove mere deo strategije Vašingtona da poveća vojni pritisak na Rusiju i istovremeno pruži Ukrajini što više sredstava za odbranu, posebno u svetlu dolaska nove administracije Donalda Trampa, čija politika prema ratu ostaje nejasna.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Sjedinjene Američke Države i njihovi saveznici pojačali su kampanju za potiskivanje ruskih energenata sa svetskog tržišta, sa jasnim fokusom na izvoz nafte i gasa, ali i na ruske energetske kompanije koje se nalaze pod sve tvrđim sankcijama.
Rusija je reagovala na tužbu podnetu u Sjedinjenim Američkim Državama zbog takozvanih carskih dugova jasnim stavom i rokovima, odbacujući zahteve fonda koji traži naplatu obaveza još iz vremena Ruske imperije.
Rusija nema nikakve teritorijalne pretenzije prema Grenlandu i ne planira agresivne poteze u Arktiku, izjavio je ambasador Rusije u Danskoj Vladimir Barbin.
Ruski ideolog i publicista Aleksandar Dugin, koga zapadni mediji nazivaju "Putinovim Raspućinom", ponovo je izazvao kontroverze nizom provokativnih izjava, o pripajanju Rumunije Rusiji, koje su izazvale reakciju Ministarstva spoljnih poslova Rumunije.
Kako naša GOSI služba javlja, blokaderi-kapuljaši zajedno sa ekipom antisrpske "N1", odlučili su da posete Orašac i okolinu kako bi pričali sa narodоm. Ipak, realnost ih je brutalno demantovala.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić reagovala je zbog sramnog performansa koji su blokaderi večeras izveli u Čačku gađajući jajima karikaturu lidera Srbije Aleksandra Vučića nacrtanu na kartonu.
Lider Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika za regionalna pitanja, Miloš Vučević, osudio je novi napad i dehumanizaciju Aleksandra Vučića koja se odigrala u Čačku, kada su blokaderi gađali jajima sramotnu karikaturu srpskog predsednika.
Blokaderi zgubidani iz Šapca pompezno su preko društvenih mreža pozivali na "masovnu blokadu" raskrisnice u tom gradu kod Gimnazije, ali nisu očekivali da će danas, na Krstovdan, doživeti debakl kakav je teško opisati.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić objavio je svojevrstan izazov blokaderima koji su duže od godinu dana na najstrašniji način rušili Srbiju, a potom na jednom od svojih poslednjih skupova u Novom Sadu na sva usta počeli da govore o zakonima o lustraciji i poreklu imovine.
Večeras u 21 čas očekuje vas spektakl na Informer televiziji kada će biti emitovana druga epizoda "Druge strane Exatlona", koja prati takmičare iza kamera rijalitija!
Pevačica Jelena Karleuša otkrila je kako je njene ćerke Atina i Nika pomno prate Exatlon, kao i da bi se Atina sjajno snašla u najvećem sportskom rijalitiju na svetu.
Srpsko izdanje najpoznatijeg sportskog rijalitija Exatlog oduševilo je Srbiju, a sada je pravo vreme da proverite koliko dobro poznajete skorašnje događaje, ali i same takmičare.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici sutra obeležavaju veliki hrišćanski praznik - Bogojavljenja, a mnogi ne znaju da se sutra govori "Bog se javi".
U najnovijoj epizodi "Političkog kviza" na Informer televiziji sjajna pitanja voditelja Branislava Lečića držala su gledaoce kraj malih ekrana do samog kraja!
U Opštu bolnicu Novi Pazar primljen je A. I. (52) iz Tutina sa teškim povredama šake, pri čemu su mu amputirana dva prsta, nezvanično saznaje Informer.
Muškarac M.S. (59) iz Gradiške poginuo je jutros prilikom ulaska lovaca u lovište u zaseoku Damjanovići, saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka.
Džejms Kameron, danas 71-godišnji reditelj poznat po hitovima poput "Terminatora" i "Avatara" frustrirano je reagovao na ponovljeno pitanje o kraju filma "Titanik".
Svi smo barem jednom razlišljali kako da operemo perjanu jaknu kod kuće, a da zadržati joj savršeni pufnasti oblik. Sada postoji trik koji je posato viralan.
Bivša rijaliti učesnica Jovana Novakov Šmizla otkrila je da je u drugom stanju i da nosi devojčicu. Ipak, kako je istakla, više nije u emotivnoj vezi sa ocem deteta.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar