Slovački predsednik Peter Pelegrini rekao je danas da vlada u Bratislavi planira preventivne mere vezane za javne proteste, ali da ne očekuje da će u zemlji biti uvedeno vanredno stanje.
Premijer te zemlje Robert Fico je, nakon sastanka Saveta bezbednosti ranije danas, izjavio da slovačka vlada neće preduzeti korake u vezi sa ustavnim pravom naroda da se okuplja i organizuje proteste, preneo je TASR.
Ranije ove nedelje, Fico je izjavio da grupa stranih "stručnjaka", koji su učestvovali u nemirima u Gruziji i na Majdanu, radi u Slovačkoj sa ciljem da se sruši aktuelna vlada.
On je dodao da su te opozicione grupe pod nadzorom, kao i da je finansiraju Sjedinjene Američke Države, prenosi slovački portal Pravda.
Prethodno Fico se sastao sa predsednikom Slovačke Peterom Pelegrinijem i šefom Slovačke informativne službe (SIS) Pavlom Gašparom i predstavnicima drugih državnih snaga povodom izveštaja SIS-a u kome je navedeno da ta služba ima informacije o organizovanom stranom uticaju kako bi se destabilizovala Slovačka.
Gosti "Info jutra" bili su urednik informative sajta Pink.rs Predrag Jeremić i Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba u Sloveniji, razgovarali su o potencijalnom "majdanu" u Slovačkoj.
Slovački premijer Robert Fico sazvao za četvrtak u 9 Savet bezbednosti i moguće je uvođenje vanrednih mera pošto se u petak očekuje pokušaj nasilnog preuzimanja vlasti.
Opozicija u slovačkom parlamentu odustala je od inicijative za pokretanje glasanja o nepoverenju vladi Roberta Fica, optužujući premijera da sve više uvlači zemlju u sferu uticaja Ruske Federacije.
Slovački premijer Robert Fico izjavio je da bi, pre svega, želeo da smanji evropsku pomoć Ukrajini, ali da je za takvu odluku potrebna jednoglasnost u Evropskom savetu, prenose danas slovački mediji.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Gosti "Info jutra" bili su urednik informative sajta Pink.rs Predrag Jeremić i Vladimir Kokanović, predsednik Saveza Srba u Sloveniji, razgovarali su o potencijalnom "majdanu" u Slovačkoj.
Aktivisti Srpske napredne stranke (SNS) širom Beograda pokrenuli su niz akcija usmerenih na uređenje javnih prostora, ali i razgovore sa građanima, slušajući njihove probleme i zajedno sa njima radeći na pronalaženju rešenja.
Predsednik Srpske napredne stranke i savetnik predsednika Republike za regionalna pitanja Miloš Vučević posetio je danas selo Medveđicu kod Žagubice, gde će obići kulturno-gastronomsku manifestaciju "Dani proje i sira" i Miholjski susreti sela.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić obišla je štandove SNS-a u Beogradu gde je razgovarala sa građanima i poručila da Ujedinjena Srbija pobeđuje.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Ministarstvo turizma i sporta i Hrvatska turistička zajednica potvrdili su da je u katastrofalnom požaru na omiškom području poginula državljanka Bosne i Hercegovine i izrazili su saučešće njenoj porodici. Reč je o Dragani Antešević (34) iz Kotor Varoši, koja je na omiškom području radila kao sezonska radnica i nestala 13. avgusta u Stanićima tokom bega od požara.
U saobraćajnoj nezgodi koja se danas dogodila u Bugarskoj, na auto-putu u smeru ka Sofiji kod isključenja za Panagjurište, učestvovao je dvospratni autobus koji je prevozio čak 84 putnika, državljana Srbije. Iz Ambasade Republike Srbije u Sofiji zvanično je saopšteno da u ovoj dramatičnoj nesreći nema povređenih.
Vuk Vučinić (35), koji je tokom protekle noći pronađen sa teškim ubodnim ranama u jednoj garaži na Novom Beogradu, progovorio je po prijemu u bolnicu i otkrio svoju verziju krvavog napada.
Trener fudbalera Partizana Saša Ilić izjavio je danas pred utakmicu 5. kola Superlige Srbije da njegova ekipa mora da bude maksimalno motivisana i agresivna kako bi došla do pobede protiv Radničkog.
Stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su korisnike Android uređaja na aplikacije koje mogu pratiti njihovo ponašanje i prikupljati lične podatke. Istraživanje je pokazalo je da Android aplikacije traže brojne dozvole, a Xiaomi Home čak 91.
Uživajte u ukusnom i zdravom satarašu pripremljenom na vodi, od svežih paprika, paradajza i tikvica. Ovo jednostavno i lagano jelo savršeno je za dane posta, ali i kao osvežavajući letnji obrok.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.