• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

12.02.2025

17:40

Au, bomba iz SAD! Tramp Putinu šalje krupnu zverku: Ovaj čovek stiže u Moskvu (FOTO)

Reuters/shutterstock

Vesti

Au, bomba iz SAD! Tramp Putinu šalje krupnu zverku: Ovaj čovek stiže u Moskvu (FOTO)

Podeli vest

Sjedinjene Američke Države će osloboditi ruskog zatvorenika Aleksandra Vinika, osumnjičenog za sajber kriminal, u okviru razmene zatvorenika sa Rusijom, koja je oslobodila američkog državljanina Marka Fogela, objavio je danas Njujork tajms.

Vinik je upravljao BTC-om, nekada jednom od najvećih berzi kriptovaluta na svetu, preneo je Rojters.

 

On je uhapšen 2017. godine na grčkoj plaži, po američkom nalogu za hapšenje, i zadržan je u pritvoru na zahtev Vašingtona, zbog sumnje da je oprao četiri milijarde dolara (3,86 milijarde evra).

U maju prošle godine se izjasnio krivim za zaveru pranja novca, i suočio se sa kaznom od 20 godina zatvora.
 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set