Porošenko se oglasio sa zastrašujućim vestima! Ukrajinci, spremite se za najgore: Posle ovog, opstanak je u pitanju...
Podeli vest
Sukob između Sjedinjenih Američkih Država i Evropske unije, koji je došao do izražaja tokom Minhenske bezbednosne konferencije, predstavlja egzistencijalnu pretnju za Ukrajinu, ocenio je bivši predsednik Ukrajine Petro Porošenko.
„Probudio sam se u drugoj realnosti… Ovde je reč o opstanku Ukrajine“, napisao je Porošenko na društvenim mrežama, komentarišući događaje iz Minhena.
Dok u glavnom gradu Saudijske Arabije, Rijadu, traju pregovori delegacija Sjedinjenih Američkih Država i Rusije, koje predvode državni sekretar Marko Rubio i ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, sa ciljem mogućeg okončanja rata u Ukrajini, geopolitičke tenzije rastu i u drugim delovima sveta.
Naoružane grupe Hajat Tahrir al Šam, koje kontrolišu delove Sirije, izvele su napad na rusku vazdušnu bazu Hmeimim, što otvara niz pitanja o trenutnoj situaciji u regionu i mogućim motivima iza ovog napada.
19.02.2025
10:10
Oštro je kritikovao strategiju predsednika Zelenskog, nazivajući je praznim planovima koji Ukrajini donose samo dodatne probleme.
„Već smo shvatili da ‘strategija nesalomivosti’, ‘formule pobede’ i ‘mirovni samiti’ samo lome Ukrajinu“, naveo je bivši predsednik.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da Ukrajina mora da održi izbore pre nego što dođe do potpisivanja mirovnog sporazuma, ističući da je trenutna situacija u toj zemlji „efektivno vanredno stanje“.
Ruske snage izvele su tokom noći veliki napad na Odesu, zbog čega je značajan deo ovog ukrajinskog grada ostao bez struje, vode i grejanja.
19.02.2025
08:08
Minhenska bezbednosna konferencija održana je od 14. do 16. februara, a visoki zvaničnici iz celog sveta diskutovali su o aktuelnim spoljnopolitičkim izazovima, uključujući rat u Ukrajini i Bliski istok.
Potpredsednik SAD Džej Di Vens kritikovao je evropske lidere zbog ignorisanja volje svojih građana, rekavši da ih tretiraju „kao dresirane životinje“. Njegov govor propraćen je tišinom i gotovo bez aplauza. Predsednik SAD Donald Tramp kasnije je izjavio da je slušao Vensovo obraćanje i ocenio ga kao „odlično upozorenje Evropi da bude oprezna“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Još jedan signal emitovan je u utorak sa ruske radio-stanice UVB-76, poznate i kao „Radio-stanica Sudnjeg dana“, javili su kanali koji prate aktivnost ove misteriozne frekvencije. Nova poruka zabeležena je u 14.48 po moskovskom vremenu, a preneti signal glasio je „Bortograf“.
Sjedinjene Američke Države ponovo su aktivirale sankcije protiv ruske nafte pošto administracija predsednika Donalda Trampa nije produžila privremenu odloženu meru koja je ranije uvedena usred poremećaja na energetskom tržištu izazvanih sukobom sa Iranom.
Dok u glavnom gradu Saudijske Arabije, Rijadu, traju pregovori delegacija Sjedinjenih Američkih Država i Rusije, koje predvode državni sekretar Marko Rubio i ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, sa ciljem mogućeg okončanja rata u Ukrajini, geopolitičke tenzije rastu i u drugim delovima sveta.
Pravi haos u režiji najostrašćenijih blokadera dogodio se sinoć na Medicinskom fakultetu u srcu Beograda, kada je razularena grupica zgubidana upala u prostorije ove visokoobrazovne institucije besna zbog rezultata izbora za studentski parlament.
Lider partije Tisa Peter Mađar, koji je pobedio na mađarskim parlamentarnim izborima, prodao se liberalima, ali je prvobitno bio nacionalista što sada prikriva, tvrdi ruski politikolog Nikolaj Sorokin.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Skupštine Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić ističe da sve što pripadnici kriminalno-tužilačke grupe iz JTOK kažu jedni o drugima je tačno i svi će da odgovaraju za kršenje zakona!
Gi Parmelin, predsednik Švajcarske posetiće 28. aprila Beograd, a švajcarski mediji mediji navode da je ova poseta istovremeno i osetljiva i simbolična, budući da je Švajcarska bila jedna od prvih zemalja koja je 2008. godine priznala tzv. Kosovo.
Dragan Bursać, blokader sa dna kace i jedan od najvećih mrzitelja svega srpskog, na najstrašniji način je na crnogorskoj televiziji Mila Đukanovića napao pravolsavnu crkvu, svetosavlje, ali i Srbe.
Kompanija "Ford" povlači oko 1,4 miliona vozila u Sjedinjenim Američkim Državama zbog problema sa softverom koji može izazvati neočekivano prebacivanje menjača u niži stepen prenosa, saopštila je u petak američka Nacionalna uprava za bezbednost saobraćaja na putevima (NHTSA).
Nacionalna avio kompanija Er Srbija saopštila je danas da će od 15. septembra uvesti direktnu avio liniju od Beograda do ostrva Tenerife, umesto prvobitno planiranog 27. oktobra i to zbog velikog interesovanja putnika.
Prema podacima Narodne banke Srbije i Centralne banke Bugarske, Republika Srbija je u 2025. godini ostvarila veći izvoz usluga u oblasti informaciono‑komunikacionih tehnologija (IКT) u odnosu na Republiku Bugarsku.
Dokaz da se kvalitetan rad i te kako ceni su jutrošnji redovi ispred Srednje poljoprivredne škole u Šapcu, gde su desetine građana od rane zore čekale na otvaranje prodaje rasada.
U širem centru Vranja, nedaleko od pijace Bujkovski most, eksplodirao je automobil jutros oko 8 časova. Kako je saopštilo Više javno tužilaštvo u Vranju, pod automobil je postavljena eksplozivna naprava, a kako smo saznali, vozilo je u vlasništvu vranjanskog MMA borca Miloša Kostića.
Više javno tužilaštvo u Beogradu konačno je podiglo optužnicu protiv Nikole Đ. (25), koji se tereti da je u oktobru 2025. godine, u žestokoj saobraćajnoj nesreći usmrtio porodicu Živković.
Policija u Požarevcu uhapsila je S. J. (24) i V. J. (57) iz Kostolca koji se terete da su fizički napali službenike policije tokom obavljanja dužnosti.
Radio-televizija Srbije odlučila je da se sa programa skinu tri popularna formata: kulinarski šou "Na večeri kod", kao i kvizovi "Ja volim Srbiju" i "Stigni me ako znaš".
Američki reper Dejvid Entoni Burke, javnosti poznatiji pod umetničkim imenom D4vd, uhapšen je u četvrtak pod sumnjom da je brutalno usmrtio četrnaestogodišnju devojčicu.
Njoke u grčkom jogurtu su brzo i kremasto jelo koje se sprema u jednom tiganju i gotovo je za oko 30 minuta, idealno za porodični ručak bez puno prljavog suđa.
Korisnici koji gledaju Jutjub putem pametnih televizora počeli su da primećuju neobičnu pojavu, reklame koje traju i do minut i po, a pritom ne mogu da se preskoče.
Proleće je konačno stiglo, sunce sve češće mami napolje, a miris roštilja i slobodnih dana već se oseća u vazduhu, što znači samo jedno, prvomajski praznici su pred vratima.
Blizak prijatelj političara Čede Jovanovića Aca Kos pohvalio se na Instagramu skupocenim poklonom - satom marke "Rolex" čija je cena nekoliko hiljada evra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar