(FOTO) OVO SU MINISTRI U NOVOJ VLADI SRBIJE! Evo zbog čega su ZASLUŽILI da vode državu!
Podeli vest
Javnost je danas saznala gotovo sva imena ministara u novoj Vladi Srbije, članove novog kabineta premijerke Ane Brnabić, u kojoj će biti gotovo polovina novih imena
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i mandatarka Ana Brnabić saopštili su posle sednice Predsedništva SNS sastav nove Vlade Srbi i odgovarali na pitanja novinara
25.10.2020
12:25
Nepoznanica je resor prosvete, koji će voditi kadar SPS, jedan ministar bez portfelja, kao i potpredsednici, a što se tiče ostalih ministara, to su:
Pre nego što je postao ministar finansija, Mali je bio gradonačelnik Beograda od 2014. do 2018. godine, a za vreme njegovog mandata u gradu je pokrenut i sproveden program finansijske konsolidacije, čime je prepolovljen dug grada i značajno smanjen budžetski deficit.
Za vreme njegovog mandata Beograd je po prvi put dobio kreditni rejting, koji prema izveštaju rejting agencije Mudis iznosi BA3. Pre nego što je postao gradonačelnik, bio je specijalni savetnik za privredu i finansije u vladi tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića.
Prethodno je bio finansijski savetnik u privatnom sektoru, gde je radio u nekoliko privatnih preduzeća koja su se bavila savetovanjem u oblasti finansijskih usluga.
Najbolji menadžer jugoistoične Evrope za 2017. godinu biće na čelu Ministarstva privrede.
Atanasković je direktorka "Prve petoletke - namenska" iz Trstenika, za koju je predsednik Aleksandar Vučić rekao da je "žena zmaj" jer je oživela tu fabriku koja je za dve godine ostvarila prihod od 137 miliona evra.
Ona je u Sarajevu 2017. primila nagradu za najboljeg menadžera jugoistocne Evrope, prema mišljenju Asocijacije komora.
Na novoj funkciji zameniće dosadašnjeg ministra privrede Gorana Kneževića.
Nedimović, od avgusta 2016. godine obavljao je dužnost ministra poljoprivrede i zaštite životne sredine, a od juna 2017. godine ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u Vladi Srbije.
Pre toga je bio gradonacelnik Sremske Mitrovice i tu funkciju obavljao je u dva mandata- od 2008. do 2016. godine.
Bio je prvi na izbornoj listi "Aleksandar Vučić - Za našu decu" na izborima 21. juna ove godine, a spekulisalo se i da je kandidat za mesto premijera, kao i jedan od tri kandidata za novog gradonacelnika Sremske Mitrovice.
Na početku pandemije koronavirusa postavljen je na čelo kriznog Štaba za nišavski i toplički okrug.
Nedimović je među srpskim seljacima zadobio simpatije već na početku ministarskog mandata 2016. godine, kada im je izdiktirao svoj broj telefona i pozvao ih da mu se jave kad god imaju neki problem.
Tokom dosadašnjeg mandata zalagao se za nove mere agrarne politike, među kojima su komasacija, veliki državni projekat u okviru Programa Srbija 2025, gradnju sistema za navodnjavanje, kupovinu novih traktora.
4. Ministar za zaštitu životne sredine - Irena Vujović
Dosadašnja predsednica opštine Savski venac zameniće na ministarskom mestu Gorana Trivana iz SPS.
Bila je poslanica u Skupštini Srbije, a nakon izbora 2014. godine, u maju tadašnji gradonačelnik Beograda Siniša Mali imenovao je za pomoćnicu gradonačelnika zaduženu za oblast društvenih delatnosti.
Od 2015. godine je na čelu Saveta za rodnu ravnopravnost. Zamenica je predsednika Saveta za prava deteta i politički je predstavnik Beograda u mreži velikih evropskih gradova (Eurocities).
Mihajlović je od 2014. bila potpredsednica vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, a pre toga od 2012. ministarka energetike, razvoja i zaštite životne sredine.
U resoru kojim je rukovodila od 2014. izgrađeno je više od 200 km novih autoputeva, rekonstruisano više od 200 km pruga, započete su reforme javnih preduzeća i napravljen veliki iskorak u usklađivanju domaćeg zakonodavstva u oblasti saobraćaja i građevinarstva sa pravilima koja važe u EU.
Posebno dostignuće predstavljaju sprovedene sveobuhvatne reforme u oblasti građevinarstva, koje su rezultirale napretkom Srbije sa 186. na 10. mesto na svetu po izdavanju građevinskih dozvola na Duing biznis listi Svetske banke i poboljšanjem ukupnog rejtinga zemlje na listi sa 91. na 43. mesto za tri godine.
Autorka je i koautorka četiri knjige iz oblasti energetike i održivog razvoja. Objavila je više od dve stotine radova o problemima i mogućnostima razvoja srpskog energetskog sektora.
6. Ministar trgovine, turizma i telekomunikacije - Tatjana Matić
Na novu funkciju dolazi sa mesta državnog sekretara u Ministarstvu trgovine, turizma i telekomunikacija na koje je postavljena jula 2012. godine.
Na ministarskom mestu zameniće svog šefa Rasima Ljajića, predsednika Socijaldemokratske stranke Srbije, ministra u više Vlada od 2000. godine, a koji je nekoliko puta najavljivao povlačenje.
7. Ministar pravde - Maja Popović
Među ženama koje će činiti polovinu kabineta Ane Brnabić biće i pravnica, bivši sudija, koja će na ministarsku funkciju doći sa mesta savetnika direktora BIA Bratislava Gašića.
Popović je bila i šefica kabineta prvog čeoveka agencije Aleksandra Ðorđevića.
Na novoj funkciji zameniće dosadašnju ministarku Nelu Kuburović.
8. Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog - Gordana Čomić
Novo Ministarstvo za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog, vodiće Gordana Čomić, bivša dugogodišnja funkcionerka i poslanica DS.
U sukob sa rukovodstvom demokrata ušla je nakon što je prekršila odluku stranke o bojkotu rada parlamenta, čijim je sednicama nastavila da prisustvuje.
Uoči izbora, koje je DS bojkotovala, Čomić je predložila da na svakoj izbornoj listi mora biti zastupljeno bar 40 odsto žena, što je skupština i usvojila. Na izbore 21. juna izašla je na listi Ujedinjene demokratske Srbije, koja nije prešla cenzus.
Čomić je rođena 1958. godine u Novom Sadu, a po zanimanju je diplomirani fizičar. U skupštinskom sazivu od 2008. bila je potpredsednica Narodne skupštine, kao i u sazivima 2012-2014. i 2014-2016. godine.
Udata je, majka četvoro dece, govori engleski, nemački i francuski jezik.
Za direktora Kancelarije za KiM izabran je u avgustu 2012. Tu funkciju je obavljao do septembra 2013, kada je imenovan za ministra bez portfelja zaduženog za KiM. Na toj funkciji je ostao do aprila 2014. godine.
U aprilu 2014. imenovan je za ministra za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. U junu 2015. imenovan je za predsednika Radne grupe za rešavanje problema mešovitih migracionih tokova, koju je formirala Vlada Srbije. U avgustu 2016. godine dobio je novi mandat na čelu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.
Na dužnosti ministra odbrane je od juna 2017. godine.
Stefanović je od jula 2012. do aprila 2014. godine obavljao funkciju predsednika Narodne skupštine Republike Srbije i predsednika Odbora za prava deteta.
Za ministra unutrašnjih poslova izabran je aprila 2014. godine, a od avgusta 2016. godine ujedno je i potpredsednik Vlade Republike Srbije.
Novembra 2017. godine imenovan je za sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost, a istovremeno obavlja i funkciju šefa Biroa za koordinaciju službi bezbednosti.
Dosadašnji ministar zdravlja, nastaviće da vodi taj resor i u narednom mandatu, u sred krize izazvane pandemijom virusa korona, koja je obeležila poslednju godinu njegovog mandata.
Zaposlen je na Klinici za Urgentnu hirurgiju, Urgentnog centra KCS, od 2010. godine obavljao je funkciju načelnika Intezivne nege, na odeljenju Hirurgije I, a funkciju direktora Urgentnog centra i pomoćnika direktora KCS za medicinska pitanja, vrŠio je od avgusta 2012. godine.
Na mesto nacelnika Odeljenja za transplantaciju postavljen je 2013. godine.
Govori engleski jezik. Oženjen je, otac jednog deteta.
Darija Kisić Tepavčević je široj javnosti postala poznata od marta ove godine kao član republičkog Kriznog štaba za suzbijanje zarazne bolesti COVID-19. Na to mesto došla je kao epidemolog i zamenik direktora Instituta "Batut".
Kisić je diplomirala, doktorirala i magistrirala na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Nedugo nakon sticanja diplome, postala je 2002. godine saradnik u nastavi na tom fakultetu, a 2007. godine izabrana u zvanje asistenta.
Krajem 2010. godine izabrana je u zvanje docenta, a 2017. godine postala je vanredna profesorka na Katedri epidemiologije Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Jedna od vodećih uloga joj je poverena tokom epidemije malih boginja koja je Srbiju pogodila tokom 2017. i 2018. godine.
U dosadašnjoj karijeri je objavila više od 120 naučnih radova.
14. Ministar za brigu o porodici, deci i demografiji - Ratko Dmitrović
Dugogodišnji novinar, posle 5. oktobra 2000. postao je savetnik potpredsednika Vlade Srbije Nebojše Covica.
Profesionalnu karijeru počeo je 1981. godine. Od 2008. godine je redovni kolumnista lista Pečat na temu srpsko-hrvatskih odnosa.
Bio je i generalni direktor i glavni urednik kompanije "Novosti", a pre toga i glavni i odgovorni urednih u Frankfurtskim vestima.
Na parlamentranim izborima 21. juna 2020. godine izabran je za narodnog poslanika u Skupštini Srbije, kao kandidat Srpskog patriotskog saveza čiji je predsednik Aleksandar Šapić.
Jedan do osnivača Partije ujedinjenih penzionera Srbije i njen predsednik, do sada je obavljao funkciju ministra bez portfelja zaduženog za regionalni razvoj i koorinaciju rada javnih preduzeća.
Sin političara Jovana Krkobabića, bio je i zamenik gradonačelnika Beograda do 2008. godine, od 2012. do 2016. godine generalni direktor javnog preduzeća "Pošte Srbije", a poslednjih godina se posebno bavio seoskim zadrugama.
Resor omladine i sporta i u narednom mandati vodiće jedan od najboljih vaterpolista sveta - bio je kapiten vaterpolo reprezentacije Srbije od 2009. do septembra 2013, kada stupa na funkciju ministra.
Više puta je proglašavan za jednog od najboljih vaterpolista sveta, a za reprezentaciju je odigrao 284 utakmice i postigao 330 golova, višestruki osvajač brojnih medalja sa velikih evropskih i svetskih takmičenja.
Govori engleski i italijanski jezik, a hobiji su mu nautika, čitanje i plivanje.
18. Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture - Tomislav Momirović
Momirović je predsednik kompanije Mona Hotel Management d.o.o. i naslednik čuvenog brenda “Mona”, modne kuće koju su osnovali njegovi roditelji Nada i Ðorđe Momirović, 1989. godine.
Momirović je javnosti postao poznat kada se usprotivio povećanju minimalne cene rada.
Rođen je 17. oktobra 1983. godine u Beogradu, diplomirani je pravnik.
Aktivni je učesnik u poslovnom udruženju HORES, gde se od 2013. godine nalazi na poziciji predsednika skupštine HORES (Udruženje hotelijera i restoratera - Poslovno udruženje hotelsko ugostiteljske privrede), a od 2009. do 2013. obavljao je funkciju predsednik UO HORES.
19. Ministar državne uprave i lokalne samouprave - Marija Obradović
Buduća ministarka za državnu upravu i lokalnu samoupravu od 2016. godine je potpredsednica SNS, poslanica u republičkom parlamentu, a u prošlom skupštinskom sazivu bila je predsednica Odbora za odbranu i unutrašnje poslove i koordinatorka Ženske parlamentarne mreže.
Rođena je 1974. godine, a profesionalnu karijeru započela je 1991. godine kao novinar Radio-televizije Kruševac, na kojoj je radila do 1994. godine.
Na parlamentarnim izborima održanim 21. juna 2020. godine našla se na 14. poziciji na listi “Aleksandar Vučić - Za našu decu” i ponovo dobila mandat narodne poslanice.
Svojevremeno student generacije FPN-a, stipendista Kraljevine Noirveške i Fonda za talente Vlade Srbije, Joksimović je političku karijeru započela kao jedan je od potpisnika-osnivača SNS 2008. godine, a sada je internacionalni sekretar stranke.
Bila je učesnik EUVP (European Visitors Programme) - programa za upoznavanje sa institucijama Evropske unije, Brisel/Strazbur 2009. godine.
U maju 2012. godine izabrana je za narodnog poslanika u Narodnoj skupštini Republike Srbije sa liste Srpske napredne stranke. U Skupštini Srbije obavljala je dužnost predsednika Odbora za kontrolu službi bezbednosti. Tokom njenog predsedavanja značajno su unapređeni kontrolni mehanizmi rada ovog Odbora nad službama bezbednosti.
Bila je i član Odbora za evropske integracije, član Zajedničkog odbora za stabilizaciju i pridruživanje, član Stalne delegacije pri parlamentarnoj skupštini Saveta Evrope, šef delegacije Centralnoevropske inicijative, kao i predsednik Grupe prijateljstva sa Turskom.
Za ministra bez portfelja zaduženog za evropske integracije u Vladi Republike Srbije prvi put je izabrana 27. aprila 2014. godine. Nakon vanrednih parlamentarnih izbora, 11. avgusta 2016. godine, reizabrana je za ministra bez portfelja zaduženog za evropske integracije.
2017. godine, formiranjem Ministarstva za evropske integracije, Jadranka Joksimović je izabrana na funkciju ministra za evropske integracije u Vladi Republike Srbije.
Dobitnik je nagrade „Najevropljanin“ za 2015. godinu koju za oblast politike i još pet kategorija dodeljuje organizacija Prva evropska kuća. Društvo lobista Srbije je 2015. godine uručilo Jadranki Joksimović „Plaketu za razvoj teorije i prakse transparentnog lobiranja i zastupanja“.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Od nove Vlade očekujem dobre rezultate, neki su se već dokazali kao profesionalci u obavljanju svojih funkcija. Očekuju ih veliki izazovi a na njima je da opravdaju dato poverenje.
Siguran sam da ce ministri uspesno voditi svoje resore ali isto tako verujem da ce nova Vlada Srbije odgovoriti na sve zadatke predvidjene za naredni period.
Hahahahahhahah idemoooooo blavori. Govna se namnozila. Mada je mogao i vaš urednik da bude ministar koliko se uvlačite Vučiću u anus. Jebo vas radikalski sljam.
Verujem da će ciljevi vlade biti ispunjeni i da će rezultati biti više od očekivanog. Velika borba čeka novonastalu vladu,koja će uspešno ispuniti sve zadate ciljeve.
Kad državu vodite kao svoju kuću,temeljno,odgovorno,brinete o svakom dinaru,napredak je vidljiv,tako i ovde,tim koji dobija ne treba menjati,pozicije nisu bitne dok dobro rade svoj posao.Zato je predsednik glava kuće ove naše lepe Srbije i idemo sa ovako kvalitetnim izborom u nove pobede,da ojačamo još više našu državu,našu kuću i da taj napredak bude još bolji!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić i mandatarka Ana Brnabić saopštili su posle sednice Predsedništva SNS sastav nove Vlade Srbi i odgovarali na pitanja novinara
Politika administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena prema Ukrajini, uključujući pozivanje Ukrajine u NATO i dozvolu za udare dalekometnim zapadnim oružjem na teritoriju Rusije, može da se promeni nakon američkih izbora 5. novembra, kaže bivši američki ambasador u Ukrajini, direktor Evroazijskog centra Atlantskog saveta Džon Herbst.
Predstavnici vladajućih koalicija u Berlinu, primili su utorak, predstavnike industrijskih i trgovačkih komora, kako bi se razgovaralo o gorućim problemima nemačke ekonomije.
Tokom Specijalnog programa Informer televizije, politikolog i članica Predsedništva SNS - Sandra Božić i stručnjak za bezbednost - Ilija Životić detaljno su analizirali predstojeće američke izbore i globalni uticaj koji će promeniti tok savremene istorije.
Gosti Info jutra bili su advokat Pavle Staničić i direktor Borbe Andrija Jorgić, koji su govorili o brutalnom napadu dvojice huligana na političkog analitičara Veljka Jovanovića.
Ministar bez portfelja Đorđe Milićević gostovao je u Info jutru Informer televizije gde je odgovarao na pitanja voditeljke Jovane Radović i govorio o najvažnijim temama, ali i onoj najaktuelnijoj - to što potpredsednik SPS Branko Ružić za tajkunsku televiziju N1 kritikovao vlast, hvalio Dragana Đilasa ali im i čestitao rođendan sa željkom da još dugo traju.
U specijalnoj emisiji povodom izbora u Americi gostovali su politički filozof Dragan Kojčić i Darko Obradović iz Centra za društvenu stabilnost, koji su govorili o mehanizmima američke demokratije popu elektorskog koledža i glasačkim pravima.
Elvis Nikolić (23) iz sela Jevremovci kod Pančeva, koji je nestao 19. oktobra zajedno sa svojom devojkom Tamarom Novakov (19) iz istog sela, osam dana nakon nestanka pronađen je mrtav u kanalu u selu Janošik, a za Tamarom se i dalje traga.
Alija Balijagić (65) uspešno izmiče poteri policije i pripadnika Vojske Crne Gore, a jedna rečenica koju je izgovorio pre 20 godina i danas se pamti u tamošnjoj javnosti!
Nišlija S. R. (34) uhapšen je zbog ubistva u pokušaju jer je danas u jednom kafiću na Trgu Kralja Milana u Nišu teško povredio četrdesetogodišnjaka. Tim povodom oglasila se policija.
Urošu Pašajliću koji je bio osuđen na sedam godina i osam meseci zatvora za nasilje u porodici i zlostavljanje i mučenje, Apelacioni sud u Beogradu povećao je kaznu za godinu dana i on će u zatvoru provesti osam godina i osam meseci.
Kafa će biti duplo skuplja u narednih šest meseci, jer je Srbin omogućio hrvatskom tajkunu da se širi i jača monopol na našem tržištu, otkrio je na Kolegijumu naš glavni urednik Dragan J. Vučićević.
Od svih manastira Fruške gore, Manđelos je najmlađi. Odluka o njegovoj izgradnji doneta je 2008. a radovi su počeli 2011. Ktitori crkve bili su Milan i Senka Milanković, poreklom iz Brodca kod Bijeljine, koji žive i rade u Australiji, a koji su tragičnim spletom okolnosti ovde izgubili ćerku. Manastir je posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom i osvećen je 2014. godine.
Mala srednjobanatska opština Nova Crnja poslednjih nekoliko godina bogatija je za veliki broj mladih stanovnika zahvaljujući konkursu Ministarstva za brigu o selu koje dodeljuje sredstva za kupovinu seoske kuće porodicama iz Srbije.
Jasno je da nas u januaru očekuje zanimljiv prelazni rok u Humskoj. Partizan je dobio novu upravu, odnosno privremeni organ, pa se očekuju velike promene kako u samom klubu, infrastrukturi, finansijama, tako i u igračkom kadru. Tako je sada izašla informacija, koja bi definitivno obradovala crno-bele navijače, da bi jedan od najboljih igrača Superlige Srbije , Adem Ljajić (33), mogao da obuče dres voljenog kluba.
Izgubili su i Partizan i Crvena zvezda u 6. kolu Evrolige, a kao veliki uzroci poraza oba srpska kluba su sudije. Očigledno načinjene greške na račun crveno i crno-belih izazvali su veliki bes kod navijača, naši klubovi izdvajaju ogromne novce da bi uopšte igrali Evroligu, a čini se da nisu svi klubovi ravnopravni. O suđenju nije želeo da priča Željko Obradović na konferenciji nakon poraza od Monaka, ali je dan nakon toga ipak imao kratak komentar.
Evropska unija je osudila Severnu Koreju zbog današnjeg lansiranja interkontinentalne balističke rakete i rekla da je to "flagrantno kršenje više rezolucija Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija".
Ministarstvo spoljnih poslova Nemačke odlučilo je da zatvori sve iranske generalne konzulate na svojoj teritoriji nakon pogubljenja nemačkog državljanina u Islamskoj Republici, javila je u četvrtak novinska agencija DPA.
Kandidat za kongresmena Džeremi Šafer je za Informer TV izjavio da je upravo Pensilvanija ključna država za oba kandidata, jer se smatra "ljubičastom zonom" u kojoj ni jedan ni drugi kandidat nemaju vidljivu prednost.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz 2Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Roze kostim, koji je Džeki Kenedi nosila 22. novembra 1963. godine, na dan Kenedijevog ubistva, biće izložen u javnosti tek 2103. godine, na zahtev porodice Kenedi.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.