Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ponovio je danas da će vitamini za penzionere biti nabavljeni od devet proizvođača, odbacujući tvrdnje da je u pitanju samo jedan proizvođač koji će na tome dobiti nekoliko miliona evra
- Doneli mi prvu kesu vitamina i hteo sam da obradujem ljude i pokažem da smo se izborili - prokomentarisao je Vučić reakcije na njegovu objavu na instagramu i poruku "ovo će svi da dobiju", što je zlonamerno protumačeno kao protežiranje jedne kompanije.
- Šta vam je podsvest, meni to ne bi na pamet palo, a njima odmah, kako da ukradu pare na vitaminima. Kažu jedan proizvođač će da dobije nekoliko miliona evra - rekao je Vučić na Rudnoj Glavi odgovarajući na pitanje novinara povodom "hajke" zbog nabavke vitamina.
Vučić je kazao da su u "tajkunskoj kompaniji", aludirajući na političke protivnike, pomislili da je Vučić dao nekom Orbanovom posao, a u stvari u pitanju je odličan biznis na severu Srbije koji vodi Mađar, ali ukazuje i da su svi proizvođači uključeni, jer u Srbiji ne može toliko vitamina da se proizvede.
- Mi smo sve proizvođače uključili, njih devet, ali oni su videli jednog i odmah pomislili da bi ukrali pare. Ali u svakoj su laži kratke noge i ovo je još jedna neistina i laž - poručio je Vučić.
Komentarišući naslov u jednom dnevnom listu da je psihijatrijski slučaj, kaže i da nema problem s tim i primetio da "kada i takav pobeđuje šta bi tek uradio da je pametan".
- To govori o njima, kada nemate programe i planove ispliva mržnja - poručio je.
Narednih dana informacije o ruskoj i kineskoj vakcini
Predsednik Aleksandar Vučić nije danas mogao da precizira kada će prva ruska vakcina biti proizvedena na “Torlaku”, ali je najavio da će narednih dana biti preciznih informacija o proizvodnjii ruske i kineske vakcine.
Vučić je, na pitanje kada će prva ruska vakcina proizvedena na “Torlaku” biti spremna, i ukojoj meri će to olakšati borbu za vakcine, odgovorio:
- Ne mogu tačno i precizno da saopštim. Voleo bih da postoji malo bolja koordinacija, o tome ću sa Anom Brnabić da razgovaram, da ne izlazi svaki ministar u javnost, tek da bi se pojavio, već da vidimo i da tačno znamo hodogram i sve drugo… Ali, narednih dana dobićete precizne informacije i oko ruske i oko kineske vakcine”.
Vučić je napomenuo da je važno ne samo da pakujemo vakcine, već i da možemo da ih proizvodimo, da sami proizvodimo supstancu, tečnost koja ide u bočice.
- To je od suštinskog značaja, ali i to je samo prvi korak, a onda idemo dalje, u ulaganje u biomedicinu i biotehnologije, to će da pogura našu ekonomiju napred, a nauku da digne u nebesa - primetio je Vučić.
U tom smislu, dodao je da Srbija mora da sarađuje pre svega sa kineskom stranom, jer je reč o neverovatnom razvoju veštačke inteligencije.
On je naveo i da je dobio podatak najvažnijih svetskih instituta da će od danas, u naredna 73 dana, biti više spoznaja i saznanja o medicini i biotehnologijama, nego sve što smo do danas stekli, zahvaljujući veštačkoj inteligenciji.
- Stvari u svetu se menjaju brzinom munje, u SAD i Kini, s tim što Kina za nijasnu prednjači i mi to moramo da pratimo, da uhvatimo korak, jer ko danas ima vakcine, ima ekonomsku moć - rekao je Vučić.
Ovo je istorijski događaj. Prvi predsednik Srbije koji je u prethodnih 80 godina došao na Kosančićev venac i obratio se naciji sa mesta na kome su nacisti pokušali da plamenom postignu trijumf zaborava, napisao je na Fejsbuku istoričar Dejan Ristić, nekadašnji upravnik Narodne biblioteke
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ovo je istorijski događaj. Prvi predsednik Srbije koji je u prethodnih 80 godina došao na Kosančićev venac i obratio se naciji sa mesta na kome su nacisti pokušali da plamenom postignu trijumf zaborava, napisao je na Fejsbuku istoričar Dejan Ristić, nekadašnji upravnik Narodne biblioteke
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Vodostaj Rajne pao je na rekordno nizak nivo, dok Evropu i dalje pogađa toplotni talas, pokazali su podaci nemačke Agencije za unutrašnju plovidbu (WSV).
U Varšavi je danas održana velika vojna parada povodom Dana poljskih oružanih snaga tokom koje je skoro dve hiljade vojnika prodefilovalo sa najnovijim naoružanjem, a više desetina moćnih borbenih vozila predstavljeno javnosti sa ciljem da se demonstrira snaga poljske vojske.
Premijer Mađarske Peter Mađar izjavio je danas da su radovi na izgradnji privremene podvodne brane na Dunavu koja bi trebalo da obezbedi nesmetan rad nuklearne elektrane Pakš "trka sa vremenom".
Ovaj jednostavan recept za posnu proju kombinuje kukuruzno i pšenično brašno, a rezultat je zlatno pečena, mirisna i ukusna proja koja se topi u ustima.
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
Skoro svaki čovek kaže da mu je porodica svetinja, ali svedoci smo da nekada postoje i komplikovani porodični odnosi gde nema komunikacije, a takvih primera, nažalost, ima i među poznatim ličnostima.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.