KUD SVI ČANCI, TU I MALI ČEDA! Lider LDP tvrdi da je ustoličenjem na Cetinju produbljena kriza u regionu!
Podeli vest
Predsednik Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović izjavio je danas da su događaji u Crnoj Gori poslednjih dana "ogoleli" situaciju na Balkanu i pokazali da proces pomirenja i suočavanje sa godinama rata, kako kaže, nije ni počeo, a kamoli da je završen
Jovanović smatra da je obaveza svih demokratskih snaga u Srbiji da reaguju na događaje u regionu navodeći da je "velika sramota" što su i vlast i opozicija u Srbiji složne u "odbrani nacionalnih interesa" u Crnoj Gori.
Arhimandrit Danilo Trpčevski, iguman manastira Đurđevi stupovi u Beranama, rekao je za TV Prva da nije umesno da se političari bave Crkvom, jer se Crkva okuplja oko Hrista, a Nenad Čanak, koji je takođe bio gost Jutarnjeg programa, se okupio oko svoga Hrista, a to je Milo Đukanović
07.09.2021
12:00 >> 12:26
On je u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima naveo da je Srpska pravoslavna crkva zloupotrebljena u političkom obračunu između "evropske Crne Gore" i onih koji nikada nisu priznali njenu nezavisnost, te da je insistiranjem da se verski obred obavi na Cetinju, SPC, kako kaže, svesno učestvovala u realizaciji produbljivanja krize u toj zemlji.
Srbija se, dodao je, otvoreno stavila na jednu stranu u tom političkom sukobu i da je uloga u događajima u Crnoj Gori potpuno promenjena slika Srbije u regionu i u Evropi.
- Srpski ministri učestvovali su u pomenutim događajima i zvaničnici u našoj zemlji to nazivaju odbranom "srpskog sveta" - naveo je Jovanović i dodao da "niko nema pravo da okreće glavu pred prepoznatljivim rukopisom stvaranja Velike Srbije".
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tandem ČČ. Sigurno je Č kupovao patike Č, koje ga dovedoše na vlast i kupi on i poneku fabriku za 1 dinar. Sad mu ovj Č vraća dug. a i jedan i drugi su najveći šljam Srbije, izdajnici. Pohapsiti Č i Č i propitati ih za poreklo imovine i rabote protiv interesa države Srbije. Dok se to ne uČini Srbija neće biti pravna država.
pa gospodine Jovanoviču vi koji ste sebe nazivali demokratama ste se pogubili jer za vas demokratija je znaćila samo da se domognete bogadstva a ne da uradite nešto za državu i narod
Sramota je da covek koga je direktno Šešelj optužio za organizovanje ubistva premijera Đinđića, drži predavanja šta je sramota, umesto da objašnjava Šešeljevi optužbu. Ili smo mi statisti i ovce a zakon zezanje.
E moj Čedo kad mi budeš objasnio kako je to provokacija gde u zemlji gde ima preko 35% Srba koji se izjaanjavaju kao vernici SPC, u svojem manastiru organizuju ustoličenje mitropolit crnogorskog, onda mozemo pucati dalje. To je isto kao kad bi moj komisija pravio ručak za svoje goste a ja kazem ne moze jer on ima tobože jagnjetinu za ručak a ja pasulj.. Eto toliko je logično to sto ti pričaš.. Srbi u CG nemaju pravo na konstitutucnost, nemaju prava na svoj jezik, pismo,.. Itd.. Kao Albanci sa 25% u S. Makedoniji.. Jos samo crkvu i pravo na crkvu da im oduzmu. Svrstao si se na stranu Drljevića.. Ali nije ni čudo, ipak si savetnik Komšiću
Čuj ti drogiranog kabadahiju, koji ide po Beogradu i premlaćuje ljude. Još uvek se nada da će da nađe novog gazdu i finansijera? Aman čoveče, ustoličenje episkopa Crnogorsko Primorske eparhije se u Cetinju obavlja VEKOVIMA, skoro pa celih hiljadu godina? Jel si ti pao sa Marsa ili Neptuna pa ovako lupetaš ili ti je kokain toliko nagrizao mozak da više ne znaš šta lupetaš? O kakvoj ti velikoj Srbiji trabunjaš? Kad su tamo obavljana ustoličenja u 13. veku (u vreme Nemanjića) država Crna Gora nije ni postojala niti su postojali Crnogorci - komunistička izmišljotina ... Jadan Njegoš, prevrće se u grobu gledajući šta se radi
Pa vidi ovako - ako čin ustoličenja produbljuje tenzije u regionu, onda region nije ni zaslužio ništa bolje. Opasuljite se, prestanite da lažete i sebe i druge, to što ste 10.000.000 puta ponovili laž ne znači da je istina da je Srbija krivac, da je SPC ne znam neka zločinačka organizacija itd.
Probudite se. Nema više krive Srbije. Interes je jedino i samo pravda i istina...što izađe na isto.
Neću se stavljati ni na čijoj strani,ali ste slušajući i jedne i druge toliko podeljeni da mogu stvarno reći:TEŠKO VAMA,A JOŠ TEŽE NAMA OSTALIMA!
VI NISTE NI ZA MALU,A KAMOLI ZA VELIKU SRBIJU!
Jovanović,Čanak i još neki,ne znam za šta su (kažu za Srbiju koja će biti mirna,jaka i šta ti ja znam još kakva- Nikakva)
Vučić,Dačić i još koji da Srbija bude najjača u regionu...
Ovi ostali da CRKNE i NESTANE!
Izlude smo!
Politicki otpad i poslednji trzaji bezboznika koji pokusavaju da izplivaju sa dna politicke scene skandalima misleci da ce podrskom stranih faktora postici nesto
Arhimandrit Danilo Trpčevski, iguman manastira Đurđevi stupovi u Beranama, rekao je za TV Prva da nije umesno da se političari bave Crkvom, jer se Crkva okuplja oko Hrista, a Nenad Čanak, koji je takođe bio gost Jutarnjeg programa, se okupio oko svoga Hrista, a to je Milo Đukanović
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Sasvim nesvakidašnja scena dogodila se juče ispred jedne prodavnice na Zlatiboru, gde j, usred decembra i snega, doletelo jato malenih ptica, poređanih u kolonu.
Uprkos jasnim pravilima, pojedini nesavesni građani nastavljaju da odlažu kabasti otpad na mestima koja nisu predviđena za tu namenu – pored kontejnera, na trotoarima, zelenim površinama i drugim javnim prostorima.
Pre više od 10 godina, japanska amigrumi tehnika pletenja, postala je hit na internetu. Tražene su bile igračke, od kojih su neke imale i terapeutsko dejstvo.
Nova ski sezona na Kopaoniku donosi i potpuno novo iskustvo za sve ljubitelje zimskih sportova, ali i kvalitetne nege. Lilly Drogerie po prvi put predstavlja Lilly make-up studio na snegu, jedinstvenu postavku koja će biti otvorena za sve posetioce planine do 1. aprila 2026. godine.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
Poseta ruskog predsednika Vladimira Putina Indiji jasno pokazuje toplu, stabilnu i prijateljsku dinamiku odnosa Moskve i Nju Delhija – potpuno drugačiju od one koju je doživeo britanski premijer Kir Starmer tokom svoje posete pre samo dva meseca.
Član finske nacionalno-konzervativne partije „Alijansa slobode“ Armando Mema kritikovao je evropske političke lidere zbog, kako kaže, potpuno pogrešnih prioriteta u odnosu na one koje imaju ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
Nova američka strategija nacionalne bezbednosti poziva na "negovanje otpora" u Evropi, upozoravajući da Stari kontinent podriva demokratiju, blokira mir u Ukrajini i suočava se sa "civilizacijskim brisanjem" zbog visoke migracije i pada stope nataliteta.
Glumica Gala Videnović slavu je stekla ulogom Nataše u filmovima o "Žikinoj dinastiji", a posle mnogo godina publika j eponovo može gledati na filmu i to u 11. nastavku ovog kultnog serijala.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar