RAMPA ZA LAŽNU DRŽAVU! GRČKA, RUMUNIJA, SLOVAČKA I ŠPANIJA POTVRDILE! Ne priznajemo tzv. Kosovo, ne može u NATO i SE!
Podeli vest
Predstavnici četiri prijateljske države na prolećnom zasedanju Parlamentarne skupštine NATO u Vilnjusu istakli punu podršku Srbije u međunarodnim institucijama
Predstavnici Grčke, Rumunije, Slovačke i Španije poručili su juče na prolećnom zasedanju Parlamentarne skupštine NATO u Vilnjusu da nipošto neće priznati lažnu državu Kosovo i da u potpunosti podržavaju teritorijalni integritet Srbije!
Pre tačno 23 godine, u noći između 8. i 9. aprila 1999. godine, u 03:00 časa počela je masovna artiljeriska vatra sa albanske strane u pravcu karaule Košare. Time je otpočela krvava bitka na Košarama
16.05.2022
13:35
Članovi delegacije Skupštine Srbije dobili su i čvrsta uveravanja da ove četiri države neće menjati politiku prema južnoj srpskoj pokrajini, ali i da će Beograd imati njihovu podršku u međunarodnim institucijama. To se, pre svega, odnosi na NATO i Savet Evrope (SE), budući da je Priština nedavno predala zahtev za članstvo u SE i da, prema najavama, sprema aplikaciju za ulazak u zapadnu vojnu alijansu.
Principijelni stavovi
Šef grčke delegacije Spilios Livanos, koji je ujedno i potpredsednik Parlamentarne skupštine NATO, rekao je da je stav Atine o nepriznavanju nezavisnosti lažne države dosledna politička pozicija koja se neće menjati, a slično je poruka i šefa slovačke delegacije Ljudovita Goge.
- Slovačka neće odstupiti od pune podrške teritorijalnom integritetu Srbije - poručio je Goga.
Identične stavove imali su i šefovi rumunske i španske delegacije Angel Tilvari i Zaida Kantera.
Poslanik SNS Dragan Šormaz, sa kojim su u našoj delegaciji bili i Snežana Paunović i Zoran Dragišić, kaže za Informer da je zadovoljan postignutim rezultatima naše delegacije.
- Sastanci su bili konstruktivni. Delegacije Rumunije, Španije, Slovačke i Grčke potvrdile su stav svojih država po pitanju suvereniteta Srbije. Obećale su pomoć i da će glasati protiv članstva 'Kosova' u Savetu Evrope. Neke delegacije izrazile su nezadovoljstvo i čuđenje što još nismo uveli sankcije Rusiji zbog rata u Ukrajini - ističe Šormaz.
Na strani prava
Vladislav Jovanović, bivši šef diplomatije, kaže da principijelnost Grčke, Slovačke, Rumunije i Španije, koje odbijaju da priznaju lažnu državu Kosovo, zaslužuje veliko poštovanje.
- Ove države potvrdile su ovako da su dosledno na strani međunarodnog prava. Ove države, uz Kipar, jedine su članice Evropske unije koje nisu priznale lažnu državu Kosovo i, po svemu sudeći, neće menjati stav. Za razliku od ostalih zemalja, one ne sprovode političku samovolju, već se principijelno drže međunarodnopravnih normi. Sa druge strane, ostale evropske države krše međunarodno pravo kad god im se to prohte. Zato podrška Rumunije, Slovačke, Grčke i Španije zaslužuje naše poštovanje. Verujem da se njihovi stavovi neće promeniti i da će ostati pri svojim gledištima sve dok istina ne pobedi laž, odnosno sve dok Kosovo konačno ne bude prihvaćeno kao neodvojivi deo Srbije - zaključuje Jovanović.
VLADIMIR VULETIĆ - SOCIOLOG
Ove četiri države svesne su da u ovim turbulentnim vremenima svi koji su nečim nezadovoljni žele da iskoriste globalnu konfuziju i nestabilnost kako bi ostvarili ciljeve. Svaka popustljivost u tom pogledu mogla bi da otvori priliku za separatističke pokrete.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
BOGDAN
pre 2 godine
ZA SRPSKI NAROD SRPSKE ZRTVE SU VISE VAZNE NEGO JEBANA NIONACISTICKA TVOREVINA TAKOZVANO EU TRECI HITLEROV RAJH.
Ovaj nešto zamišlja kao malo dete....ti ćeš da ovo ostvariš isto kao i ja kad kupim NOV auto.....dal je čovek normalan....pazi savet evrope...pa ti nisi ni za savet kućnog saveta....ps.valjda se tako piše....
Pre tačno 23 godine, u noći između 8. i 9. aprila 1999. godine, u 03:00 časa počela je masovna artiljeriska vatra sa albanske strane u pravcu karaule Košare. Time je otpočela krvava bitka na Košarama
Ruske trupe izvele su masovni raketni napad na most preko ušća reke Dnjestar u Crno More u Odeskoj oblasti, saopštilo je ukrajinsko Ratno vazduhoplovstvo.
Švedski državljanin, koji je ratovao na strani Ukrajine, poginuo je u borbi krajem prošle nedelje, saopštili su brojni izvori za televizijski kanal SVT Njeter.
Alija Balijagić (65) uspešno izmiče poteri policije i pripadnika Vojske Crne Gore, a jedna rečenica koju je izgovorio pre 20 godina i danas se pamti u tamošnjoj javnosti!
Urošu Pašajliću koji je bio osuđen na sedam godina i osam meseci zatvora za nasilje u porodici i zlostavljanje i mučenje, Apelacioni sud u Beogradu povećao je kaznu za godinu dana i on će u zatvoru provesti osam godina i osam meseci.
Pretraga je u Bijelom Polju proširena i na mjesto Kukulje i Sutivan, gde su snaja i svekrva videle Balijagića u njihovom voćnjaku. Na terenu su i pripadnici vojske Crne Gore, a imaju pomoć i iz vazduha.
Kafa će biti duplo skuplja u narednih šest meseci, jer je Srbin omogućio hrvatskom tajkunu da se širi i jača monopol na našem tržištu, otkrio je na Kolegijumu naš glavni urednik Dragan J. Vučićević.
Mala srednjobanatska opština Nova Crnja poslednjih nekoliko godina bogatija je za veliki broj mladih stanovnika zahvaljujući konkursu Ministarstva za brigu o selu koje dodeljuje sredstva za kupovinu seoske kuće porodicama iz Srbije.
Danas je Sveti Luka praznik koji mnoge porodice proslavljaju kao svoju slavu a ujedno i vašar u Topoli poslednji u ovoj godini. A na vašaru uvek za svakoga po nešto, za svačiji ukus i dzep. Ipak najviše se kupuje sezonska roba poput luča bez kojeg nema ni dobrog žara.
Skoro sve neradne dane koje smo imali u 2024. godini smo iskoristili. Do kraja ove godine ostao nam je još jedan neradni dan i to u mesecu novembru. Tog dana obeležava se Dan primirja u Prvom svetskom ratu i praznuje se neradno.
Predsednik Košarkaškog saveza Srbije, Nebojša Čović, u razgovoru za Informer je izrazio nezadovoljstvo zbog tretmana koji imaju Crvena zvezda i Partizan u Evroligi i kaže da su ovi klubovi već u postupku komunikacije sa takmičenjem zbog oštrih sudijskih grešaka na njihovu štetu.
Ministar spoljnih poslova Belorusije Maksim Riženkov izjavio je da pitanje obezbeđivanja mira u evropskom regionu zavisi isključivo od političke volje kolektivnoog Zapada.
Na socijalnim platformama sve je više videa iza Valensije u kojima se vide pljačkaši koji provaljuju u poslovne prostore, i odnose sve što im se čini vrednim. Bez milosti!
Politika administracije američkog predsednika Džozefa Bajdena prema Ukrajini, uključujući pozivanje Ukrajine u NATO i dozvolu za udare dalekometnim zapadnim oružjem na teritoriju Rusije, može da se promeni nakon američkih izbora 5. novembra, kaže bivši američki ambasador u Ukrajini, direktor Evroazijskog centra Atlantskog saveta Džon Herbst.
Specijalni izaslanici SAD doputovali u Jerusalim kako bi razgovarali o prekidu vatre u ratu Izraela s libanskom Hezbolahom, a primirje pre svega mora garantovati bezbednost Izraela, istakao je premijer Izraela - Benjamin Netanjahu.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz 2Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Glumica Salma Hajek zablistala je na dodeli WSJ Magazine Innovators Awards 2024., zajedno s koleginicom Penelope Kruz. Obe dame izgledale su fenomenalno, svaka na svoj upečatljiv način.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.