SRBIJU NE INTERESUJE DA SE MEŠA U SUKOBE VELIKIH SILA! Vučić će izdržati da ne uvede sankcije Rusiji!
Podeli vest
Da na čelu Srbije nije Aleksandar Vučić ne bih imao ni najmanju nadu da će Srbija izdržati da ne uvede sankcije Rusiji, jer on pokazuje snagu koja prevazilazi položaj predsednika jedne male države i verujem da će izdržati, izjavio je ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin
Vulin je u intervjuu za Novosti rekao da je u istoriji srpskog naroda svaka generacija Srba iskoristila priliku da Rusima kaže "ne", ali da se posle nekoliko godina, kako je rekao, ispostavilo da opstanak države zavisi od ruskog "da".
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin položio je danas u Beogradu venac na spomen-obeležje u znak sećanja na pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova koji su žrtvovali svoje živote vršeći službenu dužnost, zarad mira i bezbednosti Srbije
12.06.2022
09:46
- Kroz istoriju, od 19. veka pa do danas, Srbi nisu mogli da reše ni jedno ključno nacionalno pitanje bez aktivnog i često po Rusiju vrlo skupog učešća, ali je bilo i onih koji su pokušavali da rešavanje srpskih nacionalnih pitanja traže u odricanju od Rusa i svaki put su morali da priznaju krah takve politike - kazao je Vulin.
Vulin je naveo da bi se eventualni poraz Rusije u ratu sa Ukrajinom osetio na svim pozicijama Srbije, te da našu državu zapadna civilizacija doživljava kao "nesretno uklinjenu rusku braću u antiruskom frontu" i da šta god da uradimo nećemo postati deo njih.
Dodao je da je istorijski uspeh što je Vučić uspeo da stvori prijateljske odnose sa Kinom i upitao šta bi bilo kada bi oni koji traže od nas da uvedemo sankcije Rusiji to zatražili i za Kinu?
- Sumnja li neko da bi poraz i polsedični raspad Rusije o kom maštaju generacije zapadnih državnika i generala ojačao Šiptare i sve one koji osnaženu Srbiju Aleksandra Vučića vide kao pretnju i predmet mržnje. Vučić nije mali Rus, on je veliki Srbin. Zbog takvih primera čuvanja časti obraza, date reči i nezaboravljanja svega što nas vezuje sa Rusima, Srbi su narod koji na istorijskoj mapi zauzima više mesta nego na geografskoj karti sveta - kazao je Vulin.
Zahtev nemačkog kancelara Olafa Šolca
Komentarišući zahtev nemačkog kancelara Olafa Šolca da priznamo nezavisnost Kosova ako želimo da uđemo u EU, Vulin je ironično upitao da ako nam nije interes da se odbranimo na Kosovu i Metohiji, onda da Srbija prizna Kosovo i tako pomogne stvaranje "velike Albanije"?
- Ako nam nije interes da sačuvamo 800.000 Srba koji žive za Srbiju i čija snaga može da obnovi Srrbiju , onda da popustimo. Mi nemamo kuda osim da opstanemo - zaključio je Vulin.
Na pitanje da li je onemogućavanje dolaska ministra spoljnih poslova Rusije Sergeja Lavrova u stvari bila pokazna vežba i "bolno" podsećanje da je Srbija, ipak, izolovano ostrvo, Vulin kaže da se ne traži da na Pasuljanama desantira vazdušno-desantna vojska Rusije, već da Rusija i Srbija sarađuju po pitanju gasa.
Vulin je istakao da nije interes Srbije da se meša u sukobe velikih sila, kao ni da umanji bliskost i saradnju sa Rusijom i njenim rukovodstvom.
Rezolucija EP o Srbiji
Komentarišući rezoluciju EP o Srbiji u kojoj se kaže da nećemo otvoriti nijedan klaster dok ne uvedeno sankcije Rusiji i da li je došlo vreme da se napuste evrointegracije, Vulin kaže da je EU odustala od Srbije i od drugih zemalja sa Balkana, a ne obratno.
- Severna Makedonija je promenila ime, poništila referendum, podelila zemlju, dala pola vlasti Šiptarima, iako oni čine 25 odsto stanovništva, učlanila se u NATO i opet nije dovoljno ni da počnu da ih maltretiraju pitanjima i promenjivim politikama ni za narednih pedesetak godina - kazao je Vulin.
Sa druge strane, kaže Vulin, Srbija je kako bi postala deo Evropske unije, 5. oktobra srušila svoj ustavni poredak, izručila Hagu sve svoje državnike, vojnike i policajce..
- Da bi EU komesari bili malo bolje raspoloženi, Srbija je prećutala umanjivanje RS, dopustila da se razbije državna zajednica SCG i nije rekla ni reči dok su Srbi u Crnoj Gori trpeli progon - naveo je Vulin.
Istraga
Na pitanje kako teče istraga o svim krivičnim delima koje je počinila kriminalna grupa Veljka Belivuka i Marka Miljkovića, Vulin kaže da je broj ljudi koje su ubili pripadnici klana daleko veći od poznatog, te da će se daljim istragama utvrditi precizno.
Uptan da li Zvicerov klan i dalje ugrožava bezbednost predsednika Vučića, Vulin kaže da je Vučić prva meta "kavačkog klana" i jednog od njegovih predvodnika Radoja Zvicera, te da oni koji su stvorili Zvicera i dalje imaju moć i vlast i da neće oprostiti Vučiću što im je uzeo tržište države, novac i regrutnu bazu.
- Ako i uhapsimo Zvicera, pre nego što ga likvidaraju njegovi šefovi, opasnost po život predsednika Vučića neće prestati - naveo je Vulin.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Njanja
pre 3 godine
Srbija treba da se drži sopstvenog mira stabilnosti i da očuva integritet svoje zemlje . Mi smo mala zemlja al imam pravog vođu sigurna sam da će naš predsednik Aleksandar Vučić naći način da izbalansira.
Dok su '99 svi ucestvovali i dozvolili da se Srbija napadne, bez ikakvog razloga svi su se u tome umesali, naravno sem Rusije. Srbija danas vodi mirnu politiku, Rusija nije zasluzila da joj okrenemo ledja i necemo to dozvoliti. Samo cemo se drzati po strani i voditi svoju politiku, bez obzira na pritiske.
Ministar unutrašnjih poslova Aleksandar Vulin položio je danas u Beogradu venac na spomen-obeležje u znak sećanja na pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova koji su žrtvovali svoje živote vršeći službenu dužnost, zarad mira i bezbednosti Srbije
Rusija dostavlja Iranu informacije o ciljevima napada na američke snage na Bliskom istoku, što je prvi pokazatelj da još jedan veliki američki protivnik učestvuje, indirektno, u ratu, ocenjuje Vašington post.
Blokaderska glumica Svetlana Ceca Bojkovića je do pre samo četiri, pet godina, dok joj je muž bio ambasador, sa oduševljenjem dočekivala predsednika Srbije Aleksandra Vučića, hvalila je vlast i sve joj je bilo bajno i krasno, da bi sada kada on više nije na toj funkciji počela najstrašnije da napada svoju zemlju, ali i narod.
Sportski rijaliti Exatlon Srbija koji je emitovan na našoj televiziji sa Dominikanske Republike, toliko se dopao nekima da su odlučili da organizuju nastavak i to u Srbiji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Profesorka doktorka Radmila Tonković, akademik, Sreten Egerić, pukovnik u penziji i Žarko Rakić, spoljnopolitički komentator gostujući u Info jutru komentarisali su napad Amerike i Izraela na Iran.
Aleksandar Šešelj, zamenik predsednika SRS i Borko Kašanski, glavni urednik Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru komentarisali su situaciju na političkoj sceni Srbije.
Danas se na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" u Palati Srbije govorilo i o platama i penzijama, kao drugim ekonomskim aspektima važnim za našu zemlju.
Danas se na predstavljanju nacionalne strategije "Srbija 2030" u Palati Srbije obratila i ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović i tom prilikom istakla da neće biti nestašice nafte, kao i da je neophodno rekonstruisati čak 1.000 kilometara dalekovoda.
U Gradskoj opštini Obrenovac danas je organizovana podela besplatnih dečijih auto-sedišta za roditelje sa teritorije opštine, kojoj su prisustvovali i predstavnici Ministarstva unutrašnjih poslova, kao i Agencije za bezbednost saobraćaja.
Er Srbija je danas saopštila da je naredni evakuacioni let koji nacionalna avio-kompanija organizuje u saradnji sa Ministarstvom spoljnih poslova i Vladom Republike Srbije predviđen za sutra, 8. mart, iz Dubaija sa međunarodnog aerodroma Al Maktoum (DWC), avionom erbas A330-200, koji prima 260 putnika.
G. D. zadobila je stravične povrede kada su je napali vlasnički psi u dvorištu kuće na Voždovcu, a sada je prvi put za medije pričala njena ćerka Milica D. i otkrila sve detalje.
Sedam osoba je poginulo, a više od 10 je povređeno, uključujući decu, nakon što je ruski balistički projektil pogodio stambenu zgradu u Harkovu, saopštio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski
Cene energije štete Evropi i dovode u pitanje njenu konkurentnost, izjavio je Kiril Dmitrijev, specijalni izaslanik predsednika Ruske Federacije za investicije i ekonomsku saradnju sa inostranstvom.
Danas će protiv Irana biti izveden veoma snažan udar, najavio je predsednik SAD Donald Trump, nagoveštavajući da će u napadima biti pogođeni ciljevi koji do sada nisu bili razmatrani.
Fridrih II Veliki koji se često pominje u seriji "Katarina Velika" bio je treći kralj Pruske. Otac ga je u detinjstvu terao da gleda pogubljenje svog prijatelja.
Nothing Phone 4a stiže sa impresivnim 1,5K OLED ekranom, moćnim kamerama i prepoznatljivim transparentnim dizajnom. Osnovni model sa 8 GB RAM-a i 128 GB memorije koštaće oko 380 €, dok će 4a Pro startovati od 475 €.
Bivša rijaliti učesnica Miljana Kulić javno je iznela detalje ugovora Maje Marinković i otkrila da je starleta imala poseban uslov za ulazak "Elitu 9".
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar