PITANJE KOSOVA I METOHIJE PODIGNUTO NA NAJVIŠI MOGUĆI NIVO! Dosta zemalja menja stav, to pokazuje da se međunarodne okolnosti menjaju!
Podeli vest
Generalna skupština Ujedinjenih nacija je još uvek najznačajniji forum na kome počiva međunarodni poredak, rekao je bivši diplomata Zoran Milivojević i dodao da se tu brane principi međunarodnog prava, i ono na čemu počiva i naša argumentacija u vezi sa KiM
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas će se kao deveti govornik obratiti na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija u Njujorku. Najavljuje konkretan govor kako bi mnogi bolje razumeli poziciju Srbije.
To što Aljbin Kurtiju "ne može da isključi sukobe u regionu", govori samo o njegovoj nameri da izazivanjem tenzija i kriza na Kosovu i Metohiji zapali prostor Zapadnog Balkana, ocenio je danas direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju dr Petar Petković
21.09.2022
11:51
- Međunarodna situacija je zaoštrena, a naše glavno pitanje, pitanje Kosova i Metohije je podignuto na najviši mogući nivo aktuelnosti - istakao je Zoran Milivojević.
Postoji pritisak, kaže Milvojević, da se to pitanje brzo reši i to na način koji ne odgovara interesima Srbije.
- Na ovom forumu, na kome se brane principi međunarodnog prava, ono na čemu počiva i naša argumentacija u vezi sa statusom Kosova i Metohije, biće centralna tema iz prostog razloga zato što dominira sukob u Evropi u vezi sa Ukrajinom, gde su na dnevnom redu principi međunarodnog prava - kaže Milivojević.
Pitanje suvereniteta i teritorijalnog integriteta država, to će biti deo osnova govora predsednika Aleksandra Vučića, smatra Milivojević.
- Videli smo nemačkog kancelara Šolca koji se poziva na međunarodno pravo u tom slučaju. To je, ja bih rekao, argument koji ide u prilog naše teze i naše odbrane principa međunarodnog prava kada je reč o Kosovu i Metohiji - navodi bivši diplomata.
Još jedna zemlja povukla priznanje
Drugi element koji je važan, ističe Milivojević, jeste najava da je još jedna zemlja povukla priznanje tzv. Kosova.
- To je sada već jedan blok, sa onih 18 ranije, dakle 25 država. To je sada već ozbiljan argument koji obara tezu zapadnih centara moći da je Kosovo poseban slučaj. To je nešto što vraća priču na teren međunarodnog prava - naveo je Milivojević.
- Dosta zemalja menja stav i to je pokazatelj da se međunarodne okolnosti menjaju - kaže Milivojević.
Dodaje da se, ipak, međunarodno pravo vraća na globalnu scenu i da u tom kontekstu argumentacija Beograda dobija na težini.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
To što Aljbin Kurtiju "ne može da isključi sukobe u regionu", govori samo o njegovoj nameri da izazivanjem tenzija i kriza na Kosovu i Metohiji zapali prostor Zapadnog Balkana, ocenio je danas direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju dr Petar Petković
Uskoro počinju pripremni radovi na izgradnji brze saobraćajnice "Vožd Karađorđe", koja spada u jedan od najznačajnijih infrastrukturnih poduhvata u modernoj istoriji.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Biznis za koji malo ko zna, a veoma je isplativ u ovom periodu godine jeste čišćenje automobila na adresi, jer se za samo mesec dana rada može zaraditi i do 1.500 evra, dok su ulaganja minimalna.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je država poslala na lečenje u inostranstvu 5.873 ljudi u prethodnih 12 godina i istakao da se puno sredstava izdvaja za inovatine lekove za decu, kao i da će se ta praksa nastaviti.
Predsednik Aleksandar Vučić najavio je danas da će država pomoći dva nova investiciona ciklusa u fabrici "Milan Blagojević - Namenska" u Lučanima koja su, kako je rekao, od velikog značaja za namensku industriju.
Učiteljica dečaka-ubice Koste K, Vesna B. (68), koja je ranije svedočila pred Višim sudom u Beogradu, rekla je da je on do petog razreda bio primereno dete i da ništa nije ukazivalo da može da napravi bilo kakav zločin.
Incident sa splavom koji se otkačio zbog popuštanja vezova, kao i požar u kome je drugi splav izgoreo u potpunosti, posledica je ljudskog faktora, navode stručnjaci.
Uprkos izraelskim napadima na postrojenja za gorivo u našoj zemlji, trenutno nema nestašice goriva u provinciji Teheran, izjavio je za Sputnjik šef provincije Muhamed Sadeg Matmadijan.
Novi vrhovni vođa Irana, ajatolah Modžtaba Hamnei, za dlaku je izbegao smrt tokom američko-izraelskog vazdušnog napada na njegovu rezidenciju u Teheranu.
Propagandna kampanja koja poziva na proglašenje takozvane ruske „Narodne Republike Narva" počela je poslednjih nedelja da se širi društvenim mrežama, izazivajući zabrinutost u Estoniji.
Poljski princ i kasniji kralj Stanislav II Avgust Ponjatovski ostao je u istoriji upamćen ne samo kao poslednji monarh Poljsko-litvanske države već i kao čovek čija je ljubavna veza sa ruskom vladarkom Katarinom Velikom imala duboke političke i lične posledice.
Čuveni američki voditelj Konan O'Brajen potkačio je vlast u SAD zbog Epstinovih dokumenata rekavši da Velika Britanija bar hapsi svoje pedofile, aludirajući na hapšenje princa Endrua.
U jeku borbe za svetsku dominaciju, Akademija je za najbolji dokumentarni film proglasila "Gospodin Niko protiv Putina" koji je izazvao lavinu komentara širom planete.
Fudbaler Dragi Gudelj ponovo je privukao veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je objavio fotografiju sa svojom bivšom devojkom i čestitao joj rođendan.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar