"Politico" tvrdi: Novica Antić je ruski špijun! U Briselu se sastao sa poslanicima EP, među njima i Viola fon Kramon! Tajkunski urednik ga brani!
Podeli vest
Urednik tajkunskih novina "Nova" Ratko Femić je u svom autorskom tekstu o Novici Antiću pisao kao da je priveden prepošten nevini čovek. Briselski "Politico" navodi da je Antić zapravo - ruski špijun!
Veliki borac za zapadne vrednosti i demokratiju Evropske unije jutros je u autorskom članku za beogradski medij, branio Novicu Antića, predesednika Vojnog sindikata Srbije, koji je osumnjičen proneveru velike sume novca.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu obaveštava javnost da je donelo Naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih N.A., D.T. i P.J.
Novica Antić, predsednik Vojnog sindikata koji je uhapšen u utorak u akciji UKP sa saradnicima zbog finansijskih malverzacija, navodno je trošio sindikalni novac i na tzv. "dijamante" - video igrice preko Interneta, pišu portali.
28.02.2024
18:17
Briselski "Politiko" objavio je danas da su zapadne obaveštajne službe otkrile da Rusija koristi srpskog agenta kako bi se infiltrirala u tela Evropske unije i zbog širenja proruskog narativa o invaziji Ukrajine.
To je objavljeno u izveštaju sa brifinga zapadnih obaveštajaca, u koji je briselski portal imao uvid, a kako se navodi još u oktobru 2023, srpski državljanin Novica Antić, aktivni "agent uticaja" je svesno blisko sarađivao sa ruskom bezbednosnom agencijom FSB.
Prema dokumentima, održao je sastanke sa evropskim zvaničnicima u Briselu, a posebno sa poslanicima Evropskog parlamenta, među kojima su bili nemačka poslanica Zelenih Viola fon Kramon, poslanica italijanskih socijalista i demokrata Alesandra Moreti i slovački član Grupe konzervativne Evropske narodne partije Vladimir Bilčik.
Juče je Srbijom, a naročito u tajkunskim medijima Junajted Grupe, odjeknula vest o privođenju Novice Antića - navodnog sindikalnog vođe u Vojsci Srbije. Tu vest je prokomentarisao i Zdravko Ponoš - NATO general koji je uredno u Hrvatskoj podneo zahtev i dobio hrvatski pasoš tj. putovnicu sa grbom Hrvatske
Novica Antić, predsednik Vojnog sindikata je uhapšen.
27.02.2024
10:01
Antić, predsednik Srpskog vojnog sindikata, sastao se i sa predstavnicima sindikata Evropske organizacije vojnih udruženja i sindikata (EUROMIL) i Evropske federacije sindikata javnih službi (EPSU), koji predstavljaju pripadnike oružanih snaga i službenika javnih službi u Evropskoj uniji.
Foto: printscreen
Femić je, bez obzira na objavu portala "Politico" u svom članku stao u odbranu uhapšenog Antića.
Foto: printscreen
Podsetimo, prethodnih dana svedoci smo brojnih neistina koje su Novica Antić i Predrag Jevtić osumnjičeni i pritvoreni rukovodioci vojnog sindikata iznosili u javnosti protiv državnih organa koji, su profesionalno i detaljno dokumentovali njihove pronevere.
U svojim izjavama obmanjivali su javnost da se terete da su članovima dodeljivali sindikalne pozajmice, što ne odgovara istini već se radi o drugom vidu kriminala od strane osumnjičenih lica.
Kako saznaju mediji iz dobro obaveštenih i pouzdanih izvora iz samog vrha ''Vojnog sindikata Srbije'', samozvani predsednik navedenog sindikata i ražalovani podoficir Novica Antić, koji je poznat po izvršenju raznih nezakonitosti, iznosi tvrdnje u javnosti kojima se želi izmanipulisati članstvo navedenog sindikata, i šira javnost u Srbiji, što je prouzrokovalo veliko nezadovoljstvo i odliv članstva iz tog sindikata koje se nastavlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posebno odeljenje za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu obaveštava javnost da je donelo Naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih N.A., D.T. i P.J.
Vođa blokaderske liste u Boru, Marko Andrejević zvani Muta, daje izjavu u policiji, jer kako saznajemo, pobegao je sa mesta tragedije na Filozofskom fakultetu gde je devojka tragično stradala 26. marta 2026. godine.
Nemanja R. (30) poginuo je u Surčinu noćas oko 2 sata posle ponoći kada je, kako se sumnja, izleteo sa puta i udario u betonski krst, a policija upravo njega sumnjiči za ubistvo meštanina Uglješe T. (58).
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Na popularnoj Temu platformi pojavile su se zubne proteze koje se reklamiraju kao brzo i povoljno rešenje za zube, ali stručnjaci upozoravaju da one nikako nisu adekvatne i ne mogu zameniti proteze izrađene kod stomatologa.
Novi "super radari" koji pored brzine evidentiraju i druge saobraćajne prekršaje postavljeni su i na magistralnim putevima i ostalim "crnim tačkama" širom Srbije.
Doktor Milan Božina ceo svoj radni vek proveo je u Hitnoj medicinskoj službi Doma zdravlja "Dr Đorđe Lazić" u Somboru, a u penziju je tokom prethodnih godina ispraćan čak četiri puta, dok se peti oproštaj već uveliko sprema.
Danas je u Novom Pazaru došlo do teške saobraćajne nesreće kada je došlo do sudara motocikliste i automobila, a Informer je došao u posed snimka na kojem se vidi teško povređeni čovek.
Danas oko 14 sati u novopazarskom naselju Selaković, dogodila se teška saobraćajna nezgoda u kojoj su učestvovali putničko vozilo marke "audi" i motocikl marke "jamaha".
Viši sud u Novom Sadu odredio je pritvor do 30 dana M. T. iz tog grada, osumnjičenom da je 6. aprila izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je jedna osoba poginula, a druga povređena.
Pentagon proširuje spisak iranskih energetskih lokacija koje bi mogle da budu bombardovane ako se rat nastavi, uključujući i objekte koji snabdevaju gorivom i strujom i civile i vojsku, objavio je Politiko, pozivajući se na izvore upoznate sa planiranjem novih udara.
Portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov izjavio je da se problemi sa vezom i internetom u Rusiji nastavljaju, uz ocenu da mreža trenutno funkcioniše nestabilno i da su pogođeni različiti resursi.
Iranska ambasada u Indiji oštro je reagovala na izjavu američkog predsednika Donalda Trampa, koji je prethodno zapretio da će „uništiti iransku civilizaciju", poručivši mu da se „pokloni iranskoj civilizaciji".
Gledaoci serije "Katarina Velika" na Informer TV imaju priliku da prate intrigantne poteze Stepana Ivanoviča Šeškovskog, čoveka koji iz senke čuva tron moćne carice.
Glumac Nikola Pejaković kaže da mu ne pada na pamet da vozi 20 sati do Grčke da bi išao na odmor i smatra da su letovanja i zimovanja nakaradno postavljena.
Vlasnica psa Dženifer Navratil iz Ostina potrošila je 650 dolara na hitan odlazak kod veterinara nakon što je njena dvogodišnja zlatna retriverka Arlo počela čudno da se ponaša po povratku iz šetnje.
Na glamuroznoj premijeri serije Euforija u čuvenom "TCL Chinese Theatre" u Los Anđelesu, sve oči bile su uprte u jednu osobu, neponovljivu Zendaju koja je svojim pojavljivanjem podigla temperaturu.
Kineska kompanija Bigme predstavila je neobičan pametni telefon HiBreak Plus, koji koristi E Ink ekran u boji veličine 6,13 inča tehnologiju poznatu sa e-čitača koja je prijatnija za oči i bolje vidljiva na suncu.
Starleta Stanija Dobrojević razgovarala je sa Drvetom mudrosti o aktuelnim dešavanjima u rijalitiju, ali i o emocijama koje su je preplavile nakon svega što je doživela od ulaska u program.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar