Zeleni u vladi posebno vole da zapale stvari na Balkanu! Žaklin Nastić: Glasanje u Generalnoj skupštini UN ogroman neuspeh Berlina
Podeli vest
Poslanica Saveza "Sara Vagenkneht" u nemačkom Bundestagu Žaklin Nastić u autorskom tekstu za dnevnik "Junge Velt" istakla je da je ishod glasanja u Generalnoj skupštini UN o Rezoluciji o Srebrenici pokazao je da je Berlin pretrpeo ogroman neuspeh.
Nastić dodaje da je ishod glasanja, istovremeno i simbol opadajuće reputacije Nemačke u svetu, čiji veći deo više nije spreman da bez prigovora prihvati politiku Zapada - politiku podela i eskalacije, a svakako ne i njegove dvostruke standarde.
Tema "Info večeri" bila je izglasavanje Rezolucije o Srebrenici. Na glasanju Zapad nije dobio ogromnu većinu kao što je očekivao, ali će svakako to koristiti kao sredstvo protiv Republike Srpske. Da li ova neobavezujuća rezolucija može postati obavezujuća? Na ovu temu govorili su: Željko Čurović, predsednik Saveza Srba u Crnoj Gori, advokat Aleksandar Cvejić i Zoran Buljugić, pisac i prevodilac.
- Zeleni u vladi posebno vole da zapale stvari na Balkanu. Do ovakvog zaključka mogu doći samo oni koji gledaju na politiku svojevremeno osnovane stranke kao zagovornika mira na ovim prostorima. Godine 1999. Jozef Fišer i njegovi sledbenici, koji su sada mutirali u pristalice vojnog nasilja, najavili su pravu prekretnicu prvom borbenom misijom Bundesvera protiv Savezne Republike Jugoslavije. U tu svrhu, u čuvenom poređenju Aušvica, nisu samo iskoristili najgori zločin protiv čovečnosti koji je počinila Nemačka. Uz učešće Bundesvera u NATO misiji Kfor, stvorili su i najdužu inostranu misiju u nemačkoj istoriji, koja je spektakularno podbacila u svom tobožnjem cilju stvaranja stabilnosti, demokratije i multietničnosti.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić gostuje na TV Prva u emisiji "Prva tema", a tom prilikom komentarisao je glasanje Severne Makedonije i Crne Gore u Ujedinjenim nacijama.
Ministar spoljnih poslova u Savetu ministara BiH Elmedin Konaković priznao je da je Srbija daleko ispred BiH zbog ozbiljne diplomatije predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
24.05.2024
22:02
Nemački, demokratski nelegitimni guverner u Bosni Kristijan Šmit i savezna ministarka spoljnih poslova Analena Berbok, koja želi da uspostavi "bokove" protiv Rusije na Balkanu, već su naneli veliku štetu u kampanji protiv svih protivnika njihove političke eskalacije protiv Rusije. Da bi podržala svoju geopolitičku agendu, koalicija semafora je vratila Bundesver u Bosnu i Hercegovinu 2022. godine nakon desetogodišnjeg odsustva. Prošlog decembra, članovi koalicionih frakcija otvoreno su podržali pokušaje nasilne promene režima u Srbiji. A rezolucija koju je Nemačka sada uveliko progurala u Ujedinjenim nacijama o uspostavljanju dana sećanja na žrtve Srebrenice ne čini pravdu mrtvima, jer je njen stvarni cilj - u skladu sa doktrinom zavadi pa vladaj – da ih iskoristiti za buduće generacije koje dele već problematični region.
Sramotno je da se Nemačka, od svih zemalja, koja želi da odvoji žrtve sopstvenog genocida u Namibiji među narodom Herero i Nama sa 1,1 milijardu evra - što namerno nije proglašeno kao reparacija – protiv njihove iskazane volje, ponovo ponaša kao moralni apostol. Ista Nemačka koja je, prema mišljenju velikog dela sveta, kriva za pomaganje i podržavanje najtežih ratnih zločina u Pojasu Gaze kroz isporuke oružja Izraelu.
Samo 84 države glasale su za u Generalnoj skupštini UN u četvrtak - 78 je bilo uzdržano, a 19 čak je glasalo protiv. S obzirom da se komemoracije u Ujedinjenim nacijama obično odlučuju jednoglasno, ovaj rezultat je izvanredan. To ne samo da pokazuje da je Berlin zaista propao. To takođe simbolizuje sve slabiju reputaciju Nemačke u svetu, čija većina više nije spremna da bez prigovora prihvati zapadnu politiku podela i eskalacije, a svakako ne dvostruke standarde "vrednosti Zapada".
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras na zasedanju Generalne skupštine UN nisu uspeli da dobiju ni prostu većinu prilikom glasanja o rezoluciji o Srebrenici.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tema "Info večeri" bila je izglasavanje Rezolucije o Srebrenici. Na glasanju Zapad nije dobio ogromnu većinu kao što je očekivao, ali će svakako to koristiti kao sredstvo protiv Republike Srpske. Da li ova neobavezujuća rezolucija može postati obavezujuća? Na ovu temu govorili su: Željko Čurović, predsednik Saveza Srba u Crnoj Gori, advokat Aleksandar Cvejić i Zoran Buljugić, pisac i prevodilac.
Ukrajinska vojska nalazi se u izrazito teškoj situaciji u oblasti Kurahova, gde su njene odbrambene linije značajno oslabljene, procenjuje britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris.
Tokom Specijalnog programa Informer televizije, politikolog i članica Predsedništva SNS - Sandra Božić i stručnjak za bezbednost - Ilija Životić detaljno su analizirali predstojeće američke izbore i globalni uticaj koji će promeniti tok savremene istorije.
Gosti Info jutra bili su advokat Pavle Staničić i direktor Borbe Andrija Jorgić, koji su govorili o brutalnom napadu dvojice huligana na političkog analitičara Veljka Jovanovića.
Ministar bez portfelja Đorđe Milićević gostovao je u Info jutru Informer televizije gde je odgovarao na pitanja voditeljke Jovane Radović i govorio o najvažnijim temama, ali i onoj najaktuelnijoj - to što potpredsednik SPS Branko Ružić za tajkunsku televiziju N1 kritikovao vlast, hvalio Dragana Đilasa ali im i čestitao rođendan sa željkom da još dugo traju.
U specijalnoj emisiji povodom izbora u Americi gostovali su politički filozof Dragan Kojčić i Darko Obradović iz Centra za društvenu stabilnost, koji su govorili o mehanizmima američke demokratije popu elektorskog koledža i glasačkim pravima.
Porodica ubijenih Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), koji su ubijeni u svojoj kući u petak, saopštila je da su danas uvidom u zapisnik načinjen pretresom kuće, koji su dobili od policije, utvrdili da im u njihovom domu nedostaju dva pametna telefona.
Elvis Nikolić (23) iz sela Jevremovci kod Pančeva, koji je nestao 19. oktobra zajedno sa svojom devojkom Tamarom Novakov (19) iz istog sela, osam dana nakon nestanka pronađen je mrtav u kanalu u selu Janošik, a za Tamarom se i dalje traga.
Alija Balijagić (65) uspešno izmiče poteri policije i pripadnika Vojske Crne Gore, a jedna rečenica koju je izgovorio pre 20 godina i danas se pamti u tamošnjoj javnosti!
Nišlija S. R. (34) uhapšen je zbog ubistva u pokušaju jer je danas u jednom kafiću na Trgu Kralja Milana u Nišu teško povredio četrdesetogodišnjaka. Tim povodom oglasila se policija.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavio je najnovija saznanja o hrvatskom tajkunu Emilu Tedeskom, koji je preuzeo "Donkafu", usled čega će doći do drastičnog povećanja cene kafe u Srbiji.
Od svih manastira Fruške gore, Manđelos je najmlađi. Odluka o njegovoj izgradnji doneta je 2008. a radovi su počeli 2011. Ktitori crkve bili su Milan i Senka Milanković, poreklom iz Brodca kod Bijeljine, koji žive i rade u Australiji, a koji su tragičnim spletom okolnosti ovde izgubili ćerku. Manastir je posvećen Svetom Vasiliju Ostroškom i osvećen je 2014. godine.
Mala srednjobanatska opština Nova Crnja poslednjih nekoliko godina bogatija je za veliki broj mladih stanovnika zahvaljujući konkursu Ministarstva za brigu o selu koje dodeljuje sredstva za kupovinu seoske kuće porodicama iz Srbije.
Jasno je da nas u januaru očekuje zanimljiv prelazni rok u Humskoj. Partizan je dobio novu upravu, odnosno privremeni organ, pa se očekuju velike promene kako u samom klubu, infrastrukturi, finansijama, tako i u igračkom kadru. Tako je sada izašla informacija, koja bi definitivno obradovala crno-bele navijače, da bi jedan od najboljih igrača Superlige Srbije , Adem Ljajić (33), mogao da obuče dres voljenog kluba.
Izgubili su i Partizan i Crvena zvezda u 6. kolu Evrolige, a kao veliki uzroci poraza oba srpska kluba su sudije. Očigledno načinjene greške na račun crveno i crno-belih izazvali su veliki bes kod navijača, naši klubovi izdvajaju ogromne novce da bi uopšte igrali Evroligu, a čini se da nisu svi klubovi ravnopravni. O suđenju nije želeo da priča Željko Obradović na konferenciji nakon poraza od Monaka, ali je dan nakon toga ipak imao kratak komentar.
NATO vojna vežba Lajtning strajk 24 u Finskoj, koja će uključivati upotrebu teške artiljereije, trajaće od 4. do 28. novembra i u njoj će učestvovati oko 3.600 vojnika iz Finske, Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije, Švedske, Estonije i Francuske.
Poslednji susreti na najvišem nivou između predstavnika Indije i Kine daju osnova za verovanje da ove dve zemlje traže izlaz iz zastoja na granici u Himalajima, kao i da nastoje da se distanciraju od Zapada i njegovog uticaja na međusobne odnose, prenosi indijsko izdanje The Print.
Grupa Vivos, koja je pretvorila 575 bunkera iz Drugog svetskog rata u Južnoj Dakoti i nuklearni bunker iz doba Hladnog rata u Indijani u skloništa za preživljavanje, prijavila je porast interesovanja i upita za 200 odsto ovog meseca u poređenju sa septembrom, piše Tajms.
Ukrajina je dobila samo deset odsto američke vojne pomoći koju je Kongres odobrio ranije ove godine, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski.
Glumac Zoran Rankić, poznat po ulozi Popare iz 2Srećnih ljudi" u penziju je otišao tako što je ostavio oproštajnu poruku kolegama iz Beogradskog dramskog pozorišta, skočio kroz prozor i pobegao.
Korina Kof je svojevremeno pričala koliko zarađuje, pa su čak i njenim najbližim prijateljima ti iznosi bili šokantni jer nikome nije bilo jasno šta je njena tajna.
Roze kostim, koji je Džeki Kenedi nosila 22. novembra 1963. godine, na dan Kenedijevog ubistva, biće izložen u javnosti tek 2103. godine, na zahtev porodice Kenedi.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.