Srbija i Republika Srpska danas ponosno obeležavaju Prvi svesrpski sabor, a za to vreme hejterska opoziciona ološ ne prestaje da pokazuje koliko mrzi svoju zemlju i svoj narod!
Hejteri na društvenim mrežama nisu časili ni časa, te su od jutra našli vremena da omaložavaju sve srpsko! Tako je jedan od korisnika svoju gnev ispoljio na sve one koji se raduju i sa ponosom prisustvuju Prvom svesprskom saboru!
- Svesrpski sabor je jedna tužna predstava za mentalnu sirotinju koja bi trebalo da udahne malo duha u ispumpanu lešinu ove nacije - napisao je ovaj hejter.
Svesrpski sabor je jedna tužna predstava za mentalnu sirotinju koja bi trebalo da udahne malo duha u ispumpanu lešinu ove nacije
— ML (@mirkolazarevicM) June 8, 2024
Jedan od ne toliko kreativnih opozicionih hejtera, u svom bezuspešnom pokušaju da bude duhovit, našao je za shodno da vređa sve one koji su odlučili da prisustvuju saboru i tako pokažu ljubav prema svom narodu.
- Svesrpski sabor kao da zivimo u 15-om veku samo saboruje mafija umesto vitezova - napisao je hrabri hejter koji se krije iza lažnog imena.
brate svesrpski sabor kao da zivimo u 15-om veku samo saboruje mafija umesto vitezova
— Individualac ♑♍ (@Individualac) June 8, 2024
U ovom naletu besa i mržnje prema srpskom narodu nije izostao i Marinikin pajtos Saša Magazinović. On je nastavio sa svojim dokazivanjem da je jedan od najvećih srbomrzaca, pa nakon iskazivanja želje za priznavanjem nezavisnog tkz. Kosova, udario je direktno na predsednika Srbije Aleksandra Vučića i predsednika Republike Srpske Milorada Dodika.
-Danas će na "svesrpskom saboru" (jer bi samo "srpski sabor" valjda bio nedovoljno srpski) Aleksandar Vučić i Milorad Dodik govoriti o ugroženosti, nužnom jedinstvu, otporu, negirati genocid u Srebrenici, osporavati prijem Kosova u Vijeće Evrope, ponavljati da je Kosovo Srbija. I tako u krug. Isti je to Dodik koji je 1996. govoreći o Haškom Tribunalu i Karadžiću i Mladiću izjavio: "Neka sud utvrdi da li su krivi ili ne, a ne da svoju odgovornost svaljuju na leđa cijelog srpskog naroda. Krivica je individualna stvar, pa neka svako ispašta zbog zločina koje je počinio." Isti je to Dodik koji je 2007. govorio "Bio je genocid u Srebrenici. To je presudio sud u Hagu i to je nesporna pravna činjenica." Isti je to Vučić koji je u maju prošle godine dogovorio Ohridski sporazum u kojem jasno stoji da se Srbija "neće protiviti članstvu Kosova ni u jednoj međunarodnoj organizaciji". Isti Dodik i Vučić će (sve)srpski sabor zatvoriti (svesrpskim)vatrometom, osjećati zadovoljstvo jer su još jednom bar na kratko svoje poraze maskirali u pobjede, a onda se u mraku vratiti u realnost koju čine činjenice i istine koje postoje bez obzira šta oni o tome imaju reći. - napisao je Magazinović.
SVESRPSKI SABOR, „SVESRPSKE“ MANIPULACIJE I POVRATAK U REALNOST
Danas će na "svesrpskom saboru" (jer bi samo "srpski sabor" valjda bio nedovoljno srpski) Aleksandar Vučić i Milorad Dodik govoriti o ugroženosti, nužnom jedinstvu, otporu, negirati genocid u Srebrenici, osporavati… pic.twitter.com/Nc63uT8k98
— Sasa Magazinovic (@SasaMagazinovic) June 8, 2024
Bilo je i onih koji ne zna ni šta je Prvi svesrpski sabor, ali to ih ne sprečava da govore pogrdno o njemu.
- Šta je to svesrpski sabor? Evo ja kao srbin, i da me zovu, neću doći. Neće ni moji prijatelji. Kako to može da bude svesrpski sabor? Sabor šljama i lešinara, onih koji su nas doveli u ovo zlo koje živimo! - napisao je ovaj opozicioni hejter koji je vidno "dobro informisan".
Šta je to svesrpski sabor?
Evo ja kao srbin, i da me zovu, neću doći.
Neće ni moji prijatelji.
Kako to može da bude svesrpski sabor?
Sabor šljama i lešinara, onih koji su nas doveli u ovo zlo koje živimo!
— Zcevo (@zcevo) June 8, 2024
Naravno, na omiljenoj platformi opozicije, na društvenoj mreži "X" ima i onih kojima su uvek i za sve krivi oni koji su deo vladajuće stranke.
- Svesrpski sabor na kome prisustvuju samo ONI! - glasi objava ovog opozicionog hejtera.
Svesrpski sabor na kome prisustvuju samo ONI!🤮🤮
— dr Cale Pavlović (@CalePavlovic) June 8, 2024
Jedan od ovakvih, nije se ustručavao da direktno udari na srpski narod i žigoše nas kao onaj narod koji mrži sve druge.
- Svesrpski sabor,srpski svet (velika srbija) ili svi Srbi u jednoj državi temelji se na marznji. Mržnja prema svima drugima koji nisu Srbi(manjine) i povremeno prema svojima(Srbi) koji ne misle kao oni. Verujem da danas manjinske zajednice u Srbiji imaju poseban osećaj. - napisao je ovaj srbomrzac.
Svesrpski sabor,srpski svet (velika srbija) ili svi srbi u jednoj državi temelji se na marznji. Mrznja prema svima drugima koji nisu srbi(manjine) i povremeno prema svojima(srbi) koji ne misle kao oni. Verujem da danas manjinske zajednice u srbiji imaju poseban osecaj. pic.twitter.com/IH07dEYA45
— toplica (@toplica_) June 8, 2024
Potpredsednica "Stranke slobode i pravde" i Đilasova miljenica Marinika Tepić poručila je novinarima da lažu javnost, a tom prilikom ocrnila je i lidera pokreta Kreni-Promeni Sava Manojlovića.
Opštinska izborna komisija Novi Beograd postupajući po zahtevu koalicije Biramo Novi Beograd od dana 04.06. 2024. za uvid u celokupan izborni materijal za 64 biračka mesta obavestila je unapred navedenu koaliciju da će uvid biti omogućen na današnji dan u periodu od 17h do 00. Međutim, pripadnici opozicije su još jednom pokazali svoje pravo lice.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da je na lokalnim izborima u Nišu opozicija imala 10 puta više članova biračkih odbora nego stranke vladajuće koalcije - 3.940 naspram 394.
Govoreći o odnosu opozicije i studentskog pokreta, članica ZLF-a Biljana Đorđević istakla je da zahtev za napuštanje poslaničkih mandata nikada nije stigao od studenata, već da se komunikacija odvijala kroz različite naloge i neformalne kanale.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Potpredsednica "Stranke slobode i pravde" i Đilasova miljenica Marinika Tepić poručila je novinarima da lažu javnost, a tom prilikom ocrnila je i lidera pokreta Kreni-Promeni Sava Manojlovića.
Organizatori festivala Belgrade Music Week oglasili su se saopštenjem u kojem su demantovali da je sinoć tokom završne večeri festivala došlo do incidenta.
Reakcije nakon subotnjeg veličanstvenog skupa održanog u Beogradu, gde se, prema procanama MUP-a okupilo neverovatnih 207.000 građana Srbije, poštovalaca politike predsednika Aleksandra Vučića, ne prestaju da se nižu.
Najtopliji grad u 13 časova je Kikinda, gde je izmereno 38 stepeni, a najsvežije je na Kopaoniku 23 stepena, rekli su iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Biljana Tanasijević Vuksanović (60), profesorka Valjevske gimnazije, koja je obolela od kancera, namerava da dokaže na sudu da je bombardovanje 1999. godine uzrok njene bolesti.
Postoje mesta koja kao da priroda ljubomorno čuva vekovima. Jedno od njih nalazi se na obroncima Fruške gore, među gustim šumama i pitomim pejzažima Srema, okruženo brojnim srpskim svetinjama - nadaleko čuvenim manastirima.
Tog 29. juna, iako je prethodnog dana glavna tema bio Balkanski savez Turske, Grčke i Jugoslavije, što se direktno odnosilo na njihov život, a naročito u svetlu činjenice da je zemlja još uvek bila u grču od sukoba sa Staljinom i Sovjetskim savezom koji je trajao neprekidno već šest godina, zbog čega je svaka vest koja se odnosila na političko pozicioniranje Jugoslavije u međunarodnim odnosima bila od izuzetne važnosti, čitaoce "Večernjih Novosti" ponovo je sačekala stara tema koja je već danima dominirala - Gvatemala.
Naizgled bezazleni predmeti u prtljagu, na graničnim prelazima mogu biti zaplenjeni, ili da u najboljem slučaju, zbog njih dobijete visoku novčanu kaznu.
Jednoipogodišnji dečak koji je 23. juna teško povređen u stravičnoj nesreći u Begaljici kod Grocke, kada ga je deda pregazio traktorom, nažalost preminuo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova.
Viši sud u Negotinu danas je Apelacionom sudu u Nišu uputio na odlučivanje spise predmeta protiv Dejana Dragijevića i Srđana Jankovića, optuženih za ubistvo dvogodišnje devojčice Danke Ilić 26. marta 2024. godine, radi odlučivanja o podnetoj žalbi.
Žestoka tuča dogodila se noćas, sat vremena nakon ponoći, na uglu Sarajevske i Durmitorske ulice u Beogradu, nakon bezazlene rasprave dvojice muškaraca. Jedan od njih zadobio je teške telesne povrede.
Policija i hitne službe sprovode veliku akciju u Štadeu, dok dva helikoptera nadleću centar grada, a portparol policije potvrdio je da je u napadu život izgubilo pet ljudi.
Ministarstvo spoljnih poslova Azerbejdžana osudilo je danas odluku Izraela da prvi put zvanično prizna genocid nad Jermenima iz 1915. godine, ocenivši da je reč o "iskrivljavanju istorijskih činjenica" i pozvalo izraelsku vladu da preispita tu odluku.
Predsednik Irana Masud Pezeškijan izjavio je danas da će, u skladu sa nedavno postignutim sporazumom sa Sjedinjenim Američkim Državama, Iranu biti vraćeno šest milijardi dolara od ukupno 12 milijardi dolara zamrznutih sredstava koja se nalaze u Kataru, kao i da će Teheran nastaviti napore za povratak preostalog novca.
Predsednik Rusije Vladimir Putin odbacio je ukrajinski predlog da se borbena dejstva ograniče na četiri regiona, poručivši da Moskva neće prihvatiti dogovor koji bi Oružanim snagama Ukrajine dao predah i omogućio im da prebace trupe na najteže delove fronta.
Glumac Predrag Miki Manojlović odbio je reditelja Stivena Spilberga, a francuskom predsedniku Emanuelu Makronu je u lice rekao istinu o Kosovu i Metohiji.
Vozači primećuju da im se baterija telefona prazni drastično brže dok su na putu. Stručnjaci otkrivaju da su za to kriva podešavanja koja se sama aktiviraju i troše resurse u trenucima kada se menja geografska lokacija.
Istraživači su proučavali uticaj takozvane "zapadnjačke ishrane" na sistem serotonina, neurotransmitera koji ima važnu ulogu u regulaciji emocija, ponašanja, sna i drugih funkcija organizma.
Pevač Emir Habibović čeka čeka svoje šesto dete sa 15 godina mlađom suprugom Tamarom, a sada je objavio još jednu vest o prinovi u porodici - dobiće i unuče.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.