Srbima i Srbiji je potreban kompromis sa Albancima! Vučević: Politika Vlade o KiM je identična politici predsednika i podržava je
Podeli vest
Predsednik Vlade Srbije Miloš Vučević izjavio je danas da je politika Vlade Srbije o Kosovu i Metohiji identična politici koju vodi predsednik Aleksandar Vučić i da je podržava.
Na pitanje da prokomentariše pisanje sarajevskog portala Slobodna Bosna o tome da on daje umerenije izjave od predsednika Srbije Aleksandra Vučića, poput one da je za kompromis Srba i Albanaca, Vučević je istakao da Aleksandar Vučić priča to već 10 godina.
Vlasti u Prištini, na čelu sa Aljbinom Kurtijem, zabranile su direktoru Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petru Petkoviću da za Vidovdan bude na KiM, saopštila je Kancelarija za KiM.
Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak istakao je, sumirajući utiske od prethodne nedelje kada je boravio u poseti Srbiji i Kosovu, da je sve spremno za današnju novu rundu dijaloga na visokom nivou u Briselu i izrazio nadu da će dvojica lidera doći sa vizijom i političkom hrabrošću koja je potrebna da se dve strane približe njihovoj evropskoj budućnosti.
26.06.2024
09:44
On je dodao da bi kompromis Srba i Albanaca bio potreban i da bi bio veliki uspeh, ali da to ne znači priznavanje nezavisnosti tzv. Kosova.
- Kompromis nije poraz ni predaja. Kompromis ne znači da će neko ikada priznati de facto ili de jure tzv. kosovsku nezavisnost. Ali je nama, Srbima i Srbiji, potreban kompromis sa Albancima. Mislim da bi to bio uspeh za Srbiju - poručio je Vučević.
Dodao je da je, pri tome, vrlo precizno rekao da kompromis znači da i obe strane moraju da budu jednako zadovoljne, odnosno nezadovoljne, a ne da jedna strana treba da dobije sve.
Bivši diplomata, Zoran Milivojević, izjavio je da je ohrabrujuće što će se dijalog, prvi put od 14. septembra, danas održati na najvišem nivou u Briselu.
Gosti "Info dana" bili su urednik portala Kosovo onlajn Miloš Garić i direktor Srpskog telegrafa Saša Milovanović. Oni su za Informer govorili o novoj rundi dijaloga između Beograda i Prištine, odnosno o sastanku koji će se sutra održati u Briselu.
25.06.2024
16:31
- Kad kažem sve, ne pričam o teritoriji, odmah da ljudi ne misle da se priča o podelama, nego sam pričao o odnosima Srba i Albanaca po pitanju o KiM. Ali daleko smo mi još od nivoa mogućeg dogovora između Srba i Albanaca. Suštinski sam rekao politiku vlade koja je apsolutno identična i podupire politiku predsednika Republike - zaključio je premijer.
Dodao je da nije važno kako su to pojedini mediji u Sarajevu, Prištini ili Tirani izvukli iz konteksta. Kako je rekao, najvažnije je da mi znamo šta radimo.
- Rekao sam da veliki narodi, velike države nisu velike zbog teritorije, već što su u stanju da traže mir i kada ona druga strana radi sve suprotno od održavanja ili postizanja mira. Mi time pokazujemo odgovornost kao narod i država. Nije vreme za junačenje, vreme je za mudrost - poručio je Vučević. Kako smatra, Srbiji treba politika Miloša Obrenovića.
- Treba nam da smo strpljivi, da razumemo geopolitičke okolnosti, da nismo pokolebani, da nismo slabi, da nismo obeshrabreni, ali da smo mudri, racionalni, da dobro promišljamo i da imamo jasnu strategiju o zaštiti državnih, nacionalnih i narodnih interesa. I upravo takvu politiku isprovodi predsednik Republike i isprovodi i Vlada Srbije. Tako da mi smo sinhronizovani i imamo isti cilj - naglasio je Vučević.
Ponovio je da bi kompromis s Albancima bio veliki uspeh za Srbiju i Srbe kao narod, jer bi time, kako je rekao, zatvorili jednu otvorenu ranu koja postoji.
Direktor kancelarije za KiM Petar Petković sastao se danas sa Fabricijom Sađom diplomatskim savetnikom predsednice Vlade Republike Italije Đorđe Meloni
Predsednik skupštinskog Odbora za odbranu i unutrašnje poslove Milovan Drecun izjavio je danas da ne veruje da je moguće postići bilo kakav konkretan dogovor na sutrašnjem sastanku u Briselu predsednika Srbije Aleksanda Vučića i Aljbina Kurtija.
O sastanku Kurtija i predsednika Vučića i novoj rundi dijaloga u Briselu, ali i antisprkoj politici koju sprovode Albanci, govorio je gost Info jutra, Milovan Drecun, narodni poslanik.
Slađana Stanković je postala poznata kao hrabra Nišlijka koja je dobrovoljno otišla u rat na KiM 1999.godine, gde je nažalost izgubila svoj život. Njena odluka da se pridruži borbi je iznenadila mnoge, ali je pokazala njenu hrabrost i odlučnost.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vlasti u Prištini, na čelu sa Aljbinom Kurtijem, zabranile su direktoru Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petru Petkoviću da za Vidovdan bude na KiM, saopštila je Kancelarija za KiM.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je zajedno sa svojim kolegama iz vrha vlasti učinio za lečenje naših najmlađih stanovnika više nego što su blokaderi pre 2012. godine mogli samo da sanjaju da je moguće.
Predsednik Odbora za pravosuđe, državnu upravu i lokalnu samoupravu Narodne skupštine Republike Srbije i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić tvrdi da su državna tužiteljka Zagorka Dolovac i tužilac Mladen Nenadić naredili da se odbaci krivična prijava protiv Nebojše Bojovića i Milutina Miloševića.
Večeras je u žestokoj borbi Crvenih i Plavih u Exatlonu došlo do neverovatnih preokreta, svađa, znoja i suza, a krajnju pobedu odneo je Crveni tim i to na posebnom poligonu "Štafeta".
U Exatlonu Srbija došlo je do otvorenog sukoba između članova Plavog i Crvenog tima, a najžešća razmena teških reči dogodila se između Radojice Lazića i Marka Nikolića.
Televizija Informer večeras emituje specijalni program posvećen najnovijim dešavanjima u Loznici, sa fokusom na strašnu i do sada neviđenu zloupotrebu elementarne nepogode u političke svrhe.
Peter Sijarto, šef mađarske diplomatije, istakao je da postoji realna šansa da MOL za jedan do tri dana postigne ključni dogovor sa kompanijom "Gaspromnjeft" o kupovini većinskog udela u NIS-u.
Emulgovani proizvodi na bazi biljnih masti često svojim izgledom podsećaju na sireve, pa potrošači pogreše pri kupovini, bez da pročitaju šta piše na ambalaži.
Čak 45 odsto dece u Srbiji uzrasta između devet i 11 godina kaže da koristi društvene mreže svaki dan, pokazalo je istraživanje "Deca Evrope na internetu", sprovedeno u 19 evropskih zemalja.
Ministar kulture u Vladi Republike Srbije Nikola Selaković istakao je da problem našeg kulturnog nasleđa nisu svetinje, već već službe koje su trebale da ih štite.
Pripadnici Vatrogasno-spasilačke jedinice uključeni su večeras u potragu za osobom koja je, prema prijavi policije, peške ušla u železnički tunel ispod Pančevačkog mosta.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine. Arkan je ubijen sa tri hica u glavu u beogradskom hotelu "Interkontinental". Žarko Popović, bivši načelnik Odeljenja za krvne delikte, otkrio je u razgovoru za Blic TV manje poznate detalje likvidacije Arkana.
Dejana Ć. (22) žrtva je brutalnog nasilja koje se dogodilo 25. oktobra prošle godine u jednom ugostiteljskom objektu u Beranama u kom je radila. Suđenje u toku, a Dejana se sa svojom sestrom oglasila za emisiju Crna hronika i ispričala je sa čime se suočava nakon što je gost kafića pretukao.
Željko Ražnatović Arkan (48) ubijen je pre 26 godina, 15. januara 2000. godine, u beogradskom hotelu "Interkontinental", kada je pogođen sa tri hica u glavu. Tog dana, zajedno sa njim, ubijeni su i pukovnik Dragan Garić, bivši radnik Saveznog SUP-a, kao i major Milenko Mandić, pripadnik Srpske dobrovoljačke garde.
Agenti španske Građanske garde (Guardia Civil), u zajedničkoj akciji sa Nacionalnom policijom i Poreskom upravom, sproveli su složenu istragu koja je rezultirala razbijanjem tri kriminalne organizacije koje su delovale koordinisano, razbijajući kompletnu infrastrukturu koju su koristili za unos velikih količina kokaina iz Kolumbije u Španiju putem napada na kontejnerske brodove.
Republikanci u Senatu SAD odbacili su rezoluciju o ratnim ovlašćenjima koja bi ograničila predsedniku Donaldu Trampu mogućnost daljih napada na Venecuelu.
Venecuelanska opoziciona liderka i dobitnica Nobelove nagrade za mir Marija Korina Mačado sastala se danas sa američkim predsednikom Donaldom Trampom u Beloj kući, gde mu je, kako mediji navode, uručila pomenuto priznanje.
Najmanje 18 osoba hospitalizovano je nakon eksplozije granate u centru za stručnu obuku Ministarstva unutrašnjih poslova u Siktivkaru, u ruskoj Republici Komi, saopštio je pomoćnik ministra zdravlja Aleksej Kuznjecov.
Reditelj filma "Đeneral", Miloslav Samardžić kaže za Informer da poslednjih godina Draža Mihailović u mnogim anketama pobeđuje Josipa Broza Tita po popularnosti i siguran je da će jednog dana biti u rangu vojvode Živojina Mišića.
Američki glumac Kifer Saterlend uhapšen je nakon sukoba sa vozačem službe taksi prevoza preko aplikacije, saopštila je Policijska uprava Los Anđelesa (LAPD).
Filipini i druge zemlje istražuju ili blokiraju AI četa Grok zbog rizika od seksualizovanog sadržaja i zaštite dece. X je uveo nove mere i ograničenja kako bi sprečio generisanje neprimerenih slika i uskladio se sa zakonima.
Pevačica Mina Kostić oglasila se povodom brojnih komentara koji poslednjih dana kruže na društvenim mrežama u vezi sa njenom emotivnom vezom sa Manetom Ćuruvijom Kasperom.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar