• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

23.09.2024

18:09

"Privreda Srbije stoji dosta dobro!" Pavlović: Kupovna moć građana je očuvana (VIDEO)

printscreen

Vesti

"Privreda Srbije stoji dosta dobro!" Pavlović: Kupovna moć građana je očuvana (VIDEO)

Podeli vest

Dušan Pavlović, sa Fakulteta političkih nauka, komentarišući govor ministra finansija Siniše Malog u Skupštini Srbije, u kojoj je počela rasprava o rebalansu budžeta, istakao je da je zadovoljstvo Malog opravdano, kao i da privreda Srbije stoji dosta dobro.

- Ono što su manje-više radile države u svetu tokom pandemije, država je davala novac, zato što niko ništa nije hteo da proizvodi ili nije mogao da proizvodi. To je ok. Što se tiče njegovog zadovoljstva i to je opravdano. Privreda Srbije stoji dosta dobro, u odnosu na neku vrstu kritike koja dolazi možda iz opozicije, postoji neki privredni rast koji je možda neočekivan, izbalansirane su stvari dosta, dosta ima stranih investicija. Poslednji izveštaj MMF o Srbiji je izuzetno povoljan - kazao je Pavlović.

On navodi da se slaže sa ministrom Malim da je očuvana kupovna moć građana.

- Vidi se u rebalansu, kada gledate prihode od poreza, oni svi rastu, neki rastu čak po dvocifrenoj procentualnoj stop. Ljudi troše, imaju pare i troše, tu nije ništa sporno - zaključuje Dušan Pavlović.



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)
Hronika

Monstrumima određen pritvor: Kinezi oteli, silovali i mučili devojke u Dolovu (VIDEO)

Više јavno tužilaštvo u Pančevu јe danas donelo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenih državljana Kine L.X.G. (41), C.J.L. (38), oboјe bez priјavljenog boravišta u Republici Srbiјi, i W.T. (43), sa boravištem u Dolovu, zbog postoјanja osnova sumnje da su kao saizvršioci izvršili krivično delo otmica, a osumnjičeni W.T. i dva krivična dela silovanje.

06.12.2025

17:22

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set