Vesić mi je govorio o umešanosti velikih sila 5. oktobra! Vučić: Pisaće memoare, učestvovao je u tome
Podeli vest
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić gostovao je večeras u emisiji "Ćirilica" na Hepi televiziji u kojoj je govorio o aktuelnoj ostavci Gorana Vesića, kao i odnosima sa svojim stranačkim kolegom.
- Vesić mi je govorio o umešanosti velikih sila u 5. oktobar. Pisaće memoare, jer je učestvovao u tome, posebno od 24. septembra, kad su hteli s nekim drugima da igraju kartu, a onda kad im se Milošević nije pojavio jer nije hteo da napusti svoju zemlju, onda mu je stigla presuda "sa svih strana moraš da odeš". I Vesić kao sudionik vremena će o tome da piše i da govori. Ja nisam tada bio zainteresovan o tome, za te njihove demonstracije. Uopšte me nije interesovalo to, ja sam učio tada.
Večeras od 21 čas Informer TV uživo je prenosio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića za TV Hepi. Sa predsednikom je u emisiji “Ćirilica” razgovarao voditelj Milomir Marić.
Sa predsednikom Aleksandrom Vučićem u emisiji “Ćirilica” razgovarao je Milomir Marić, a jedna od tema bila je i odbegli ubica Alija Balijagić.
04.11.2024
23:08
Kako je naveo predsednik Vučić, Vesić obrazovan čovek koji zaslužuje lojalnost, i ističe da je srećan jer je on danas u SNS-u.
- Vesić je prilično fanatično bio zagrejan za napredak demokratske stranke u to vreme. Nisam siguran da je od Zorana dobijao ono što je zasluživao, on je obrazovan čovek i zaslužio je lojalnost. I srećan sam što je danas u SNS-u. Za mnoge je Albert Ajnštajn. U svakom slučaju verujem da će biti prilike i u budućnosti za njega.
Predsednik Aleksandar Vučić govorio je večeras u emisiji "Ćirilica" na Hepi televiziji o američkim izborima i rekao da su ovo možda najvažniji izbori u istoriji čovečanstva.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić gostujući u emisiji "Ćirilica" na Hepi televiziji, poručio je organizatorima sutrašnjeg protesta u Novom Sadu, da ako budu sprovodili nasilje da će zbog toga i odgovarati.
04.11.2024
22:18
Foto: Informer
- Sve svetske zemlje imaju svoj interes, svi oni hoće da budemo njihovi. Postoji razlika, izvinite, nije nas Rusija bombardovala i nije nam Rusija uzela Kosovo, moramo tu da napravimo razliku. Drugo je što ja govorim da li mi se više sviđa zapadni model, ali uvek moraš da uzmeš ono što jeste istina. Jesu nam Rusi uveli sankcije, mi njima nismo, pa šta. Jesmo li bili anđeli prema svima u regionu uvek, nismo, a neretko se pretvaramo da jesmo. Jesmo li uvek bili sasvim fer, ne sasvim, ali nisu ni oni bili fer prema nama ni najmanje, do dana današnjeg, ali ni po nekim drugim pitanjima na prostoru bivše Jugoslavije. Ne zaboravite da bi Milošević morao zbog Banjaluke da uđe u sukob, i da nije bilo tog zaustavljanja, Srbi bi otišli u potpuni raspad.
- Moramo da budemo fer i sagledavamo istorijske činjenice iz svih uglova. Moramo da ostanemo na našem evropskom putu, da čuvamo naše prijateljstvo sa Rusima, Kinezima, s Kinezima imamo odlične poslove. Važno je da držimo prijateljske odnose sa Rusima i Kinezima, ali i sa Amerikancima i Evropljanima, i ja ću to pokušati.
Šta je još predsednik Vučić govorio u emisiji "Ćirilica", pogledjte OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Vesićeva uloga u događajima 5. oktobra je ključna, a njegovi memoari mogu mnogo toga otkriti. Kao obrazovan političar, zaslužuje poštovanje i može doprineti jačanju SNS-a.
Večeras od 21 čas Informer TV uživo je prenosio intervju predsednika Srbije Aleksandra Vučića za TV Hepi. Sa predsednikom je u emisiji “Ćirilica” razgovarao voditelj Milomir Marić.
Isplivala je nova fotografija Nebojše Bojovića, ortaka tužioca za organizovani kriminal Mladena Nenadića i bivšeg izvršnog direktora kompanije Infrastrukture Železnice Srbije Milutina Miloševića, čije prijateljstvo datira još iz davnih dana.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Javno komunalno preduzeće "Beogradski vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će sutra bez vode ostati deo potrošača u gradskoj opštini Savski venac zbog planiranih radova na vodovodnoj mreži u toj opštini.
EU je potvrdila da puna primena novog sistema EES, planirana od 10. aprila može biti privremeno odložena ili delimično suspendovana tokom letnje sezone.
U ćeliji Gorana Gogića u njujorškom zatvoru MDC Bruklin pronađeni su dokazi zbog kojih američko tužilaštvo tvrdi da je iz pritvora pokušavao da zastrašuje svedoke u postupku za šverc više od 20 tona kokaina.
Ko su vojnici mafije, šta su njihovi motivi i zbog čega hladnokrvno povlače prst na obaraču, sve češći odgovor je - maloletnici, a zašto i kako dolazi do njihovog uvlačenja u kriminalne krugove za Informer otrkiva psiholog Snežana Repac.
Bivši vozač tramvaja u Pragu, koji je vređao ukrajinsku porodicu i nasilno je izbacio iz vozila, osuđen je na 200 sati društveno korisnog rada, prenosi češki portal IDNES. Sud je Danijelu Bejvlu naložio i obavezno pohađanje „programa socijalnog prevaspitavanja“ zbog incidenta koji se dogodio u februaru prošle godine.
General Sergej Surovikin postavljen je u samo središte ruskog bezbednosnog angažmana u Africi, smatraju ruski stručnjaci. To se dogodilo u trenutku kada pokušaj zauzimanja međunarodnog aerodroma u glavnom gradu Nigera razotkriva razmere sve oštrijeg geopolitičkog sukoba Moskve i Zapada na tom kontinentu.
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je da Moskva nije promenila svoj stav prema Ukrajini, ali da Zelenskom mir očigledno nije potreban.
Društvenim mrežama masovno se širi snimak oštrog i kontroverznog odgovora američkog predsednika Donalda Trampa na pitanje novinarke CNN-a tokom nedavne konferencije za medije, koje se odnosilo na žrtve Džefrija Epstina.
Glumac blokader Dragan Gagi Jovanović (60) ukrao je pesmu "Ružo rumena" od svog kolege Nebojše Ljubišića i predstavio je kao svoju zbog čega su njih dvojica završili na sudu.
Bivši britanski princ Endru Mauntbaten Vindzor iselio se iz Rojal Lodža, a za to vreme policija ispituje tvrdnje da je osuđeni seksualni prestupnik Džefri Epstin 2010. godine slao žene u njegovu rezidenciju.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Legendarna Meril Strip tumačiće lik čuvene kantautorke Džoni Mičel u biografskom filmu koji režira Kameron Krou, a vest je zvanično potvrdio muzički magnat Klajv Dejvis tokom žurke uoči dodele Gremija u Los Anđelesu.
Četbot Grok, proizvod kompanije xAI Ilona Maska, nastavlja da generiše seksualizovane slike ljudi, iako je bio upozoren na moguće štetne posledice takvog sadržaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar