Istina o boravku u Hagu! Šešelj otkrio nepoznate detalje: Miloševiću i meni je bilo zabranjeno da komuniciramo!
Podeli vest
Predsednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj bio je gost emisije "Poverljivo sa Latinovićem" na Informer televiziji gde je govorio o danima koje je proveo u zatvoru u Hagu.
Govoreći o hrani, Šešelj kaže da je hrana u zatvoru bila korektna.
Gosti "Info jutra" bili su lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj, predsednik Srpskog pokreta obnove Aleksandar Cvetković i novinar Tomislav Lovreković.
28.12.2024
13:58
- Davali su nam jedan topli obrok, to je ručak koji se sprema u zatvoru i bio je solidan, dobar je bio. Retko bi bilo nešto da ne može da se pojede. Za doručak i za večeru su nam delili po jedno pakovanje neke salame ili nekog žutog sira koji se stavljao u toster. I dobijali smo hleb za toster. U početku su tu bile razne vrste hleba, ja sam najviše voleo crni hleb sa semenkama, a na kraju su sve seli na jednu vrstu - rekao je luider radikala i dodao da ručak nije mogao da se bira već da su svi zatvorenici dobijali iste obroke.
- Svi su dobijali isto osim muslimana koji bi tamo potpisivali da neće svinjetinu. U dnevnom boravku bio je šporet, bili su frižideri i ko je znao da kuva on se zabavio kuvanjem. Ja nisam nikad ništa kuvao, osim povremeno sa Tutom (Mladen Naletilić Tuta), sutliju bismo pravili. Dobijali smo poprilično kuvanog pirinča i dobijali smo mleko u prahu, pa smo istresali te kesice mleka u prahu, sipali pirinač, šećer.
Kako kaže, posetitelji od hrane nisu mogli ništa da unesu.
Pokušaj obojene revolucije u Moldaviji i stanje na ukrajinskom frontu, komentarisali su gosti emisije "Rat uživo", ekonomista Bojan Dimitrijević i predsednik SRS-a Vojislav Šešelj.
Predsednik SRS dr Vojislav Šešelj u emisiji "Info jutro" izjavio je da nije očekivao ovako brz pad Damaska.
08.12.2024
13:00
- Nisu mogli da donesu od hrane, mogli su doneti samo novac pa da mi onda kupujemo na kantini. Bila je holandska kantina i bila je takozvana balkanska kantina. Tu se moglo naručivati, ali sve bilo veoma skupo. Do tada država nije davala ništa, pa onda negde pri kraju 2003. godine su počeli da daju mesečno po 200 evra i to je bilo uglavnom dovoljno da se pokrije kad imate posetu pa da kupite hranu kad vam dođu članovi porodice jer su ostajali od 9 ujutru do 5 popodne. Kvalitetna hrana, ne mogu reći, ali mnogo skupa. Jedna paprika je bila 1,65 evra, a u Hagu su prodavali za 1 evro tri paprike u kesi, žutu, crvenu i zelenu. Pljačkali su nas - kaže Šešelj.
Foto: Informer
Ističe da je bilo teško, ali da je on uspevao da izgura jer je dobijao i nešto novca od stranke.
- To je bilo teško da se izdrži. Ja sam dobijao nešto novca od stranke, nešto od nekih prijatelja i tako uspevao sam da ne oskudevam i uspevao sam tako da se isprsim kad je pravoslavni Božić, Srpska Nova godina, Vaskrs, da kupim komplet za sve na spratu. Do tada su Srbi i Hrvati i muslimani zajedno za ovu zvaničnu Novu godinu kupovali, a kad sam ja došao ja sam uveo - mi Srbi sad bi pokrivamo Srpsku Novu godinu, a vi ovu - kaže Šešelj i dodaje da su svi išli jedni kod drugih.
Kada je reč o Slobodanu Miloševiću, kaže da nisu bili na istom spratu, ali i da im je prve godine bio stropgo zabranjen kontakt.
- Milošević je bio na prvom spratu, a ja bio na trećem. Imali smo prvu godinu strogu zabranu bilo kakvog kontakta. Kad sam se tamo pojavio poslao mi je paket sa raznim vrstama hrane.
Ističe da su ćelije bile veoma pristojne.
- Nije bilo loše s obzirom da je zatvor. Nema nijednog zatvora kod nas da je tako dobar i da svako ima svoju ćeliju i da izađe kad hoće i da uđe kad hoće. Zaključavali su nas naveče od 8.30 do ujutru do 7 sati.
O čemu je još govorio pogledajte u emisiji u nastavku teksta.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kineski predsednik Si Đinping, prema procenama američke obaveštajne zajednice, pokazuje znake duboke i sve izraženije sumnjičavosti, što u Vašingtonu izaziva ozbiljnu zabrinutost zbog stabilnosti vrha kineskog vojnog i političkog sistema, piše Njujork tajms pozivajući se na više izvora upoznatih sa tim analizama.
U Hrvatskoj ne kriju opsesiju Srbijom, pa je i njihova tajna agentura usmerena da ovde vršlja i vrbuje saradnike u svim strukturama zarad ostvarivanja različitih ciljeva - sada je plan da Srbiju ometaju u tome da ima još jedan dotok nafte u državu.
Plavi tim je u borbi za nominacije savladao Crveni sa 8:6 posle neizvesne borbe, dok je pre toga Lana Stanišić osvojila dodatni život. Epizodu je obeležio i Jovan Radulović Jodžir koji je imao nezgodan problem sa desnim okom.
Tokom jedne borbe voda je prsnulo u desno oko Jovana Radulovića Jodžira i nakratko mu poremetila vid. Zbog te situacije, on je prekinuo borbu koja je na fer predlog Jovana Ikića ponovljena.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Vanrednom kontrolom veterinarskih inspektora Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, sprovedenom juče (4. februara) u mlekari ''Kikinda'' u Kikindi, otkrivene su ozbiljne nepravilnosti u vezi sa označavanjem rokova upotrebe sira.
U većem delu zemlje danas će biti promenljivo oblačno, u košavskom području i na planinama i vetrovito, a posle podne i uveče u Bačkoj, Sremu i zapadnoj Srbiji ponegde sa kratkotrajnom kišom. Temperatura će se kretati od -3 do 14 stepeni.
U nastavku borbe protiv korupcije, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Odeljenja za borbu protiv korupcije, u saradnji sa Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, uhapsili su D. I. (30) iz okoline Bača, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Policajci u Šidu su uhapsili N. I. (38), zbog sumnje da јe izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružјa i eksplozivnih materiјa.
Policija u Zemunu uhapsila je četiri osobe zbog sumnje da su organizovali i izvršili brutalno razbojništvo nad državljaninom Srbije koji je došao na odmor iz Švajcarske.
Vlade evropskih zemalja aktivno se pripremaju za mogući vojni sukob sa Rusijom pre 2029. godine, ali nedavno objavljeni rezultati vojnih igara pokazuju da Evropa, u slučaju stvarnog konflikta, za sada ostaje nespremna, piše Volstrit džurnal.
Ruski predsednik Vladimir Putin u više navrata poslednjih nekoliko godina najavljivao je propast Zapada, tvrdeći da zapadne društvene elite sprovode sitematsku moralnu degradaciju.
Predsednik SAD Donald Tramp pruža federalnu pomoć u potrazi za Nensi Gatri, majkom voditeljke televizije NBC koja je nestala, a za koju policija veruje da je oteta.
Na društvenim mrežama se pojavio uznemirujući video i svedočenje žrtve iz Nigerije, u kojem tvrdi da je Bono Voks frontmen grupe U2 seksualno zlostavljao nju i njenog brata.
Kultni nadimak Bata, po kojem je Velimir Živojinović ušao u istoriju filma, nije nastao na snimanju niti u kafani, već zbog jedne neobične odluke u školskoj kancelariji u Nišu.
Koncertom Simfonijskog orkestra RTS-a, uz violinistu Stefana Milenkovića i dirigenta Srboljuba Dinića, sinoć je obeležen Dan Velike dvorane Kolarčeve zadužbine.
Animirani film "Tri sestre", inspirisan potresnom crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja koje su umrle čekajući istog muškarca, našao se među kandidatima za Oskara u kategoriji kratkog animiranog filma.
Borislav Pekić, srpski pisac i politički disident, koji je zbog komunističkih vlasti robijao i živeo u egzilu po povratku u Srbiju krajem osamdesetih dočekan je od čitalaca i kulturne javnosti sa velikim poštovanjem.
Gotovo svako domaćinstvo ima bar jednu čarapu bez para, a pitanje gde nestaju tokom pranja i dalje zbunjuje mnoge. Iako deluje kao mala misterija, razlozi su sasvim jednostavni i lako objašnjivi.
Supruga Kristijana Golubovića Kristina Spalević odlučila je da mu priredi neuobičajen tretman za mršavljenje koji topi masti, ali ni Kristijan nije mogao da sakrije svoj šok kad je saznao šta ga čeka.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar