Nije im se ispunila želja! Opozicioni bolesnici jedva dočekali incident, a onda u očaju počeli da seju mržnju
Podeli vest
Opasan incident dogodio se juče kada je predsednik Aleksandar Vučić službenim vozilom putovao ka Mokrinu, a kao po običaju, na društvenm mrežama pojavio se veliki broj hejterskih komentara opozicionih botova za kojim nisu po mržnji nisu zaostajali ni tvitovi pojedinih opozicionih lidera.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je Srbe sa Kosova i Metohije da izađu na izbore koji se danas održavaju i da glasaju za Srpsku listu, jer je ona, kako je rekao, jedini garant da ih Aljbin Kurti neće proterati.
Specijalne jedinice Kobre koje obezbeđuju predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića posle današnjeg incidenta kada je vozilu u pokretu u kome je bio šef države došlo do eksplozije gume odlučile su da nivo zaštite predsednika Republike podignu na najviši mogući nivo.
Desna ruka Dragana Đilasa Marinika Tepić napisala je tvit u kom je sve laž, a pogotovo što je izjavila da je predsednik Vučić hteo da prikaže da je neko hteo da ga ubije, što on nijednom rečju nije insinuirao već je smirivao situaciju rekavši da se nije desilo ništa strašno.
"Jurcaš kao sumanut, a put loš, seoski. Uključiš se prvo na Informer TV, ne RTS, ne ni Pink, tamo minići, cerekanje, što da mrače, vidi se lepo da su procedure obezbeđenja prekršene, plus voziš 160km/h gde je max 80/h i sad bi da prikažeš da je neko drugi hteo da te ubije?! Bolest", napisala je na Tviteru Marinika Tepić.
Opasan incident dogodio se danas dok je predsednik Aleksandar Vučić službenim vozilom putovao ka Mokrinu, a kada mu je sa automobila otpao točak. Povodom incidenta oglasio se veliki broj političata i javnih ličnosti.
08.02.2025
16:54 >> 22:01
Foto: Printskrin
Predsednik "Pokreta za preokret" Janko Veselinović je slagao da u automobilu nije bio predsednik Vučić.
"Ovo je navodno vozilo u kome je bio Vučić. Očekujemo da će krenuti vest o pokušaju atentata. X nalog na kome je ovo objavljeno ima dva pratioca i jedno praćenje. Otkud njemu snimak?", napisao je Janko Veselinović.
Foto: Printskrin
Kada je objavljen snimak na kom se vidi da predsednik izlazi iiz automobila, Veselinović se bukvalno napravio lud, a onda napisao još luđi tvit pun mržnje.
"Od njega se prvo otcepila guma. To je sve od separatizma u Vojvodini", napisao je Veselinović dan kasnije.
Foto: Printskrin
Predsednik Pokreta slobodnih građana Pavle Grbović u svom hejterskom komentaru kazao je da je Vučić sam kriv za nesreću.
"Postoje tri opcije u pogledu jučerašnjeg događaja: 1. Da je reč o teškom propustu ili diverziji bezbednosnih službi - za koje svi znaju da su devastirane od strane SNS i njihovog partijskog kadra i pretvorene u formaciju amaterske pretorijanske garde. 2. Da je reč o posledicama bahatog ponašanja, konkretno vožnje - na tu bahatost se građani žale već 13 godina. 3. Da je reč o nezgodi usled katastrofalnog stanja infrastrukture - na to se pogotovo žale građani vojvođanskih opština poslednjih decenija Za koju god “diverziju” da se opredele, jedno je zajedničko svim ovim opcijama - sami su ih stvorili", napisao je Grbović.
Antić: Puna podrška predsedniku Vučiću
Aleksandar Antić, potpredsednik Socijalističke partije Srbije, kaže da izražava punu podršku predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću i duboku zabrinutost povodom incidenta kada je tokom vožnje došlo do otpadanja točka sa automobila u kojem se nalazio.
- Ovakav događaj zahteva hitnu, temeljnu i ozbiljnu istragu. Nijedan detalj koji se tiče bezbednosti predsednika Republike ne sme biti zanemaren, relativizovan ili olako shvaćen. Bezbednost predsednika Vučića nije samo lično pitanje – to je pitanje stabilnosti i sigurnosti cele Srbije - istaiče Antić.
Foto: Tanja Andric
Aleksandar Antić
Prema njegovim rečima, posebno zabrinjava činjenica da deo opozicije koristi ovakve ozbiljne situacije za podsmeh i neodgovorne komentare.
- Takvo ponašanje nije samo nedolično, već je i opasno, jer stvara atmosferu u kojoj se pretnje predsedniku Republike banalizuju i tretiraju kao svakodnevna pojava. Podsećam da smo pre samo 22 godine imali tragično iskustvo sa atentatom na premijera Srbije. I tada su prethodile slične situacije – presretanja na autoputu, praćenje po Kopaoniku, ali i svakodnevno medijsko satanizovanje koje je pripremalo teren za zločin - naglašava Antić i dodaje:
- Danas, kada Srbija ide putem stabilnosti i razvoja zahvaljujući odgovornom liderstvu predsednika Vučića, moramo biti svesni da se nijedna pretnja ne sme olako shvatiti. Očekujem da nadležni organi do kraja ispitaju sve okolnosti ovog događaja i preduzmu sve mere kako bi bezbednost predsednika bila na najvišem nivou. Oni koji se danas sprdaju sa ovim događajem pokazali su ne samo političku nezrelost, već i moralnu prazninu. Da li je potrebno da se desi nova tragedija da bi shvatili težinu svojih reči i postupaka? Pozivam sve političke aktere, bez obzira na razlike, da pokažu minimum odgovornosti i osude svaki vid pretnji i ugrožavanja bezbednosti predsednika Republike. Stabilnost Srbije je iznad bilo kakvih ličnih ili partijskih interesa. Oni koji to ne razumeju, direktno rade protiv interesa svoje zemlje. Ne smemo dozvoliti da se prošlost ponovi - podvlači Antić.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić pozvao je Srbe sa Kosova i Metohije da izađu na izbore koji se danas održavaju i da glasaju za Srpsku listu, jer je ona, kako je rekao, jedini garant da ih Aljbin Kurti neće proterati.
U emisiji "Paralela" na Informer TV izneto je ekskluzivno svedočenje bivšeg pripadnika službe obezbeđenja koji je godinama radio u sistemu MUP-a i koji je, prema sopstvenim navodima, bio deo tima koji je obezbeđivao vrhovnu javnu tužiteljku Zagorku Dolovac.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veliki povratak voditelja Petra Latinovića donosi emisiju "Politički okvir", koja će se emitovati svakog petka u 22 časa na Informer TV i kroz razgovore o ključnim temama oblikovati pogled na savremena politička dešavanja iz potpuno novog ugla.
Književnik Dragoslav Bokan i marketinški stručnjak Nebojša Krstić gostovali su u emisiji "Info jutro" na televiziji Informer. Oni su govorili o nabavci supersoničnih raketa iz Kine, kao i o Hrvatskoj i blokaderima.
U podnožju planine Kosmaj, nedaleko od sela Pinosava i na svega tridesetak kilometara od Beograda, nalazi se jedna od najposećenijih pravoslavnih svetinja u ovom delu Srbije - manastir Pinosava.
Muškarac iz Kruševca napisao je na društvenoj mreži "Threads", tvrdi da je od saobraćajne policije dobio kaznu za korišćenje mobilnog telefona tokom vožnje, a da je zapravo pevao. Mnogi korisnici ove društvene mreže smatraju da to nije tačno.
Tokom poslednjeg dana ove sedmice, očekuje se pojačan saobraćaj na auto-putevima, kao i na glavnim putnim pravcima koji vode ka većim gradovima već u prvim popodnevnim satima.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u mestu Ratari kod Obrenovca jutros oko 4 sata. Do udesa je došlo kada je vozač automobila J.N. (26) sleteo s puta i udario u banderu.
Dvojica pripadnika teritorijalnog centra za mobilizaciju (TCK) upala su u privatno dvorište u mestu Ovidiopolj u Odeskoj oblasti i ukrala gusku iz šupe.
U Moskvi je, u međuresornom formatu, održana nova runda konsultacija između ruske delegacije i Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) o pitanjima osiguravanja bezbednosti Zaporoške nuklearne elektrane (ZNE).
Jemenski pokret Huti zapretio je mogućnošću zatvaranja strateški važnog moreuza Bab el-Mandeb u znak podrške Iranu, što bi moglo ozbiljno da poremeti međunarodnu trgovinu i pomorski saobraćaj između Crvenog mora i Indijskog okeana.
Iranski ministar spoljnih poslova, Abas Arakči, oštro je kritikovao odbrambenu strategiju SAD, opisujući takozvani američki "bezbednosni kišobran" kao nefunkcionalan.
Na žurci nakon dodele Oskara 2023, koji je tradicionalno jedan od najočekivanijih događaja u Holivudu, pevačica Sijera je izazvala veliku pažnju medija i javnosti svojim modnim izborom.
Pevačica Goga Gačić otkrila je da se saoseća sa Darkom Lazićem kojem je poginuo brat i otkrila da je takvu bol osetila na svojoj koži kad joj umrla sestra.
Bivšu snaju pevačice Zorice Brunclik, Vanju Tutić, ekipa medija zatekla je na aerodromu gde je kratko govorila o zdravstvenom stanju bivše svekrve Zorice Brunclik.
Napeta atmosfera obeležila je"Pinkove zvezde", kada je došlo do žestoke rasprave između članova žirija, pevačice Viki Miljković i harmonikaša i kompozitora Dragana Stojkovića Bosanca.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar