Prijateljstvo Crvene zvezde i Zenita traje više od jedne decenije, a potvrda toga jesu međusobne posete, ali i utakmice, kako seniorskih timova, tako i mlađih selekcija
Tim povodom delegacija ruskog šampiona biće gost srpskog prvaka narednih dana u Beogradu, a druženje je započeto prijateljskim odmeravanjem snaga pionirskih selekcija, kao i ceremonijom koja je prethodila meču.
Predsednik Crvene zvezde Svetozar Mijailović je izrazio veliku zahvalnost ruskim prijateljima, ali i kompaniji Gazprom, koja je značajno doprinela jačanju odnosa dva kluba.
- Fudbalski meč naših mladih, nadolazećih snaga je samo izraz onoga što klubovi Zenit i Crvena zvezda rade i koliko razmišljaju o svojoj budućnosti. Od ovih mladih ljudi, očekujemo da u dogledno vreme postižu rezultate koje seniorski timovi naših klubova već beleže na domaćoj, ali i evropskoj sceni. Nadam se da će im utakmica ostati u trajnom sećanju, kao podsticaj za budući rad. Moram da se zahvalim kompaniji Gazprom, preko koje je počelo, a i učvršćeno ovo prijateljstvo koje danas imamo sa Zenitom. Dragi prijatelji, želim vam lep boravak na našem stadionu na kojem su postizani vrhunski rezultati i verujem da će ono što je Crvena zvezda u svojoj istoriji ostvarila biti inspiracija za naše prijatelje iz Zenita da i oni dosegnu one trofeje koje smo mi osvajali do sada. Želim vam pre svega dobro zdravlje, a potom i uspeh - rekao je Mijailović.
PRIJATELJSTVO SRBIJE I RUSIJE SVE JAČE
Okupljenima se obratio i predsednik Skupštine grada Beograda - Nikola Nikodijević, koji je naglasio da veruje da će prijateljstvo između srpskog i ruskog naroda biti sve jače.
- Dragi prijatelji iz Sankt Peterburga, dragi prijatelji iz Crvene zvezde, velika mi je čast što u ime grada Beograda mogu da vam poželim dobrodošlicu. Beograd je grad u kom ćete uvek biti dobrodošli i u kome želimo da se osećate kao kod svoje kuće, kao i grad koji želi da vas ugosti i u budućnosti. Neka naše prijateljstvo traje večno. Ništa bolje ne povezuje mlade ljude i različite narode od sporta i zato je ovo divna prilika da učvrstimo prijateljstvo između Beograda i Sankt Peterburga, između Republike Srbije i Ruske Federacije, ali i između Crvene zvezde i Zenita. Crvena zvezda i Zenit su pokazali da iako su rivali na terenu, mogu biti veliki sportski prijatelji kada se utakmica zavri i zato mi je izuzetno zadovoljstvo što saradnja između dva kluba traje više od jedne decenije, a nadam se da je ovo samo početak. Draga deco, znam da jedva čekate da počne utakmica i neka pobedi bolji. U amanet vam ostavljamo da dalje gradite i učvršćujete prijateljstvo koje su vekovima pre nas gradile generacij, koje danas gradimo mi, između prijateljskog i bratskog srpskog i ruskog naroda. Hvala vam i dobrodošli u Beograd.
Foto: Beta
predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević
Reč je potom dobio Evgenij Grigorijev, član Skupštine grada Sankt Peterburga, koji je preneo pozdrave i podršku Gubernatora Sankt Peterburga – Aleksandra Beglova.
- Poštovani prijatelji, drago mi je da pozdravim mlade fudbalere Crvene zvezde i Zenita, kao i sve goste na ovoj utakmici. Naše slavne klubove povezuje dugogodišnje prijateljstvo. Prva prijateljska utakmica između juniorskih selekcija naših klubova odigrana je pre više od deset godina na Marakani, a povod za taj meč bilo je potpisivanje energetskih sporazuma od strane Vlada Srbije i Rusije. I današnja utakmica nastavlja sportsko prijateljstvo fudbalskih timova iz Sankt Peterburga i Beograda. Mlade generacije su naša sportska budućnost. Želim vam zanimljivu utakmicu, mnogo lepih poteza i još lepših uspomena. Pozdravlja vas Gubernator Sankt Peterburga – dodao je Aleksandr Beglov.
ZVEZDA I ZENIT NA ISTOM TALASU
Za sam kraj svečanosti, okupljenima se obratio i Generalni direktor Zenita – Aleksandar Medvedev.
- Pogledajte kakav su nam praznik priredili fudbalski bogovi. Obezbedili su nam tako divne vremenske uslove za utakmicu. Veoma mi je drago da vidim popunjene tribine vaše akademije i siguran sam da će uz takvu podršku fudbaleri naših klubova pokazati sve što umeju i pružiti dobru, beskompromisnu borbu i lepu utakmicu. Crvena zvezda i Zenit se nalaze na istom talasu i nije slučajno da oba kluba prednjače za sedam bodova u odnosu na najbližeg rivala. Želimo vam da Crvena zvezda izbori direktno učešće u Ligi šampiona sledeće godine – istakao je Medvedev.
CRVENA ZVEZDA - ZENIT 3:4 (0:3)
Crvena zvezda: Stanković, Ćopić, Ivanović, Nikolić, Vranić, Jokić, Šarić, Žurić, Damjanović, Štulić, Karanović. Igrali su još: Tamburić, Spasojević, Papović, Mitrović, Janković i Jovičić.
Zenit: Fedorov, Hotulev, Sirov, Musaev, Korolev, Kondakov, Kapilevič, Kiselev, Gorohov, Deduh, Boljšev. Igrali su još: Kornilev, Krijuljski, Harobri, Medvedev i Terentijev.
Sama utakmica je protekla u izuzetno otvorenoj igri na obe strane, sa mnogo lepih poteza, a na kraju je pobedu odneo ruski klub rezultatom 3:4. Fudbaleri Zenita su bolje otvorili meč, što su uspeli da krunišu sa tri pogotka raspoloženog Kiseleva u prvom poluvremenu, te se na pauzu otišlo pri rezultatu 0:3.
Drugi deo meča je počeo dosta bolje po crveno-bele, koji su uspeli da smanje preko snalažljivog Alekse Damjanovića, ali je nedugo zatim Kiselev ponovo pogodio. Usledio je i pravi „blickrig“ naših pionira, koji su u nekoliko minuta fenomenalnim golovima sa distance uspeli da smanje na 3:4, što je bio i konačan rezultat.
Najpre je raspoloženi Pavle Štulić izborio poziciju i sa dvadesetak metara snažno pogodio gornji desni ugao, a Fedorov je uspeo samo da zakači loptu, toliko da ona završi iza njegovih leđa. Samo nekoliko trenutaka kasnije, Dimitrije Šarić se sjajno snašao na ivici kaznenog prostora i levom nogom pogodio malu mrežu Fedorova, za velike aplauze svih prisutnih.
Defanzivac Crvene zvezde Aleksandar Dragović je izneo očekivanja pred utakmicu petog kola grupne faze Lige Evrope, koju će izabranici Miloša Milojevića odigrati na stadionu „Rajko Mitić“ protiv Trabzona (četvrtak, 21)
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Defanzivac Crvene zvezde Aleksandar Dragović je izneo očekivanja pred utakmicu petog kola grupne faze Lige Evrope, koju će izabranici Miloša Milojevića odigrati na stadionu „Rajko Mitić“ protiv Trabzona (četvrtak, 21)
Nije mogao da ustane, ali je prislonio usne na Pojas, za mene je to bio najsvetiji poljubac na svetu. Ovako svoju ispovest započinje majka koja je dovela svog nepokretnog sina da se pokloni svetinji.
U Palati Srbija održan je sastanak predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednika Evropskog saveta Antonija Košte koji boravi u radnoj poseti Srbiji. Nakon sastanka usledilo je obraćanje medijima.
Povodom lažne vesti da je deportovan iz Crne Gore po sletanju u Tivat, oglasio se Vladan Virijević - državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede. On je demantovao navode crnogorskih "Vijesti", koje su ga imenovale kao jednog od putnika koji su navodno vraćeni za Beograd.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Tivtu sa premijerom Grčke Kirjakosom Micotakisom, uoči Samita EU-Zapadni Balkan koji se održava u tom gradu.
U Domu kulture „Sava Dečanac“ u Leposaviću održana je predizborna konvencija Srpske liste, sa koje je poručeno da su predstojeći izbori najvažniji za Srbe na Kosovu i Metohiji.
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
Na društvenoj mreži Reddit nedavno se povela zanimljiva rasprava koja je otvorila pitanje koliko su se životne navike i standardi promenili u odnosu na vreme naših roditelja.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je danas nakon sastanka sa predsednikom Upravnog odbora kompaniјe "Gasprom" Alekseјom Milerom o nastavku saradnje na sigurnim isporukama gasa za Republiku Srbiju i tim povodom istakla da je zadovoljna odlukom.
Hotel Moskva će 13. juna (od 12 do 18 časova) biti domaćin Petog VTO Foruma "Biram plodnost", najvećeg regionalnog događaja posvećenog fertilitetu, vantelesnoj oplodnji i reproduktivnom zdravlju.
Državljanin Belgije M.A.A. (34) uhapšen je na graničnom prelazu "Vraćenovići Deleuša", zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari državljanku Maroka iz Crne Gore.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Smederevu, Policijske stanice Velika Plana, podneće krivičnu prijavu protiv devetnaestogodišnjaka iz Velike Plane, zbog snova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila.
Pred Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu saslušani su policajci B. M. (41) i N. K. (36) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo zloupotreba službenog položaja.
Građani koji su se noćas oko ponoći zatekli na mestu nesreće na Brankovom mostu kada je vozač autobusa udario u zaštitnu ogradu, odmah su priskočili u pomoć muškarcu za volanom.
Mladić U. M.(19) primljen je juče u bolnicu sa prostrelnom ranom na nozi, a okolnosti pod kojima je povređen za sada su nejasne i predmet su intenzivnih provera policije.
Ozbiljan incident dogodio se na najprometnijem nemačkom aerodromu u Frankfurtu kada je na potpuno novom avionu kompanije Lufthanza, dok je bio parkiran na gejtu, iznenada otkazao i poklekao prednji stajni trap.
Posle skoro godinu i po dana blokade, Mađarska je popustila pod pritiskom Brisela i dala zeleno svetlo za nastavak evropskih integracija Ukrajine, ali ne bez ozbiljnih ustupaka.
Predstavnici Sjedinjenih Američkih Država, prvi put u poslednjih osam godina, učestvuju na Sanktpeterburškom međunarodnom ekonomskom forumu (SPIEF), na kome se, kako kažu, zalažu za zbližavanje Vašingtona i Moskve.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Najnovija istraživanja pokazuju da redovno konzumiranje svežeg soka od narandže može značajno da doprinese smanjenju rizika od srčanih oboljenja, uključujući infarkt i moždani udar.
Veterinar Amir Anvari, koga na TikToku prati milion ljudi, podelio je tri jednostavna saveta kojima vlasnici pasa mogu pomoći svojim ljubimcima da žive duže.
Ovo je najlakši recept za pripremu domaćeg hleba. Da biste ga napravili, potrebna su vam samo dva sastojka - nemasni jogurt od vanile i samodizajuće brašno.
Prema narodnom verovanju, na stolu bi uvek trebalo da se nađu tri jednostavne stvari: posuda sa krupnom solju, metalni novčić i grančica bosiljka. Smatralo se da ova kombinacija donosi red, mir i osećaj obilja u kuću.
Pevačica Anabela Atijas je za "Informer" prokomentarisala stanje Mine Kostić i pokazala veliku empatiju prema koleginici, uz poruku da to svakome može da se desi.
Aktuelna zadrugarka Mina Vrbaški danima ne prestaje da moli za pomirenje bivšeg dečka Viktora Gagića, a sada se tim povodom oglasila njena majka Ivana.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar