Crvena zvezda kreće ka Ligi šampiona preko starog dužnika! Šampion Srbije danas (16.00, RTS 1, Arena sport 1) gostuje šampionu Kazahstana u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i ima motiv da mu se revanšira za bolnu eliminaciju iz 2015. godine
Crveno-beli su tad pod vođstvom trenera Miodraga Božovića doživeli jednu od najvećih evropskih blamaža u istoriji.
Prvo su u Beogradu poraženi 2:0, a potom i u Almatiju 2:1, pa su završili takmičenje već početkom jula u 1. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Bila je to i ostala najranija eliminacija iz Evrope u istoriji kluba s "Marakane".
Čvrsti i direktni
Današnja Zvezda koju predvodi Dejan Stanković neuporedivo je jača, pa se u Ljutice Bogdana svi nadaju prolasku u narednu rundu. Strateg crveno-belih pred novo gostovanje Kajratu upozorava da je to ekipa koja je u takmičarskom ritmu, ali da će pronaći način za trijumf.
- Kajrat ima prednost, jer je u stoprocentnom takmičarskom ritmu, što se videlo i protiv Makabija iz Haife. Izraelci su kvalitetniji tim, ali su ispali jer su im to bile prve utakmice ove sezone. Ekipa iz Kazahstana je igrala direktno, bez mnogo okolišanja. Bili su čvrsti, hteli su da dobiju što više duela i u tome su uspeli. Imaju sedam izvanrednih skakača. Radili smo na mnogo detalja za ovu utakmicu, jer znamo da sitnice mogu da nam donesu prevagu - kaže Stanković.
MEĐUSOBNI OKRŠAJI
15. avgust 2002. Kup UEFA, kvalifikacije
Kajrat - Crvena zvezda 0:2 (0:1)
29. avgust 2002. Kup UEFA, kvalifikacije
Crvena zvezda - Kajrat 3:0 (2:0)
2. jul 2015. Liga Evrope, 1. kolo kvalifikacija
Crvena zvezda - Kajrat 0:2 (0:1)
9. jul 2015. Liga Evrope, 1. kolo kvalifikacija
Kajrat - Crvena zvezda 2:1 (1:0)
Prema rečima Zvezdinog trenera, problem njegovim igračima predstavljaće i dug put. Crveno-beli su putovali u Kazahstan punih šest sati, a vremenska razlika iznosi četiri sata. Ipak, Stanković veruje da će igrači prevazići sve te poteškoće i da će se u Beograd vratiti s povoljnim rezultatom.
- Dobili smo najdalje moguće gostovanje, ali mi smo profesionalci. I njima će biti teško kad budu dolazili na revanš. Držaćemo se naše satnice i programa, kao da igramo u četiri sata po podne po našem vremenu. Tako ćemo organizovati ustajanje, sastanke i odlazak na stadion. Kada se približavaju ovakve utakmice, treba biti hrabar, inteligentan i organizovan. Fizički smo spremni i koncentrisani. Želimo da i ova sezona bude upisana zlatnim slovima u istoriju kluba - dodaje Stanković.
Foto: Starsportphoto
Zvezda i Kajrat su u istoriji odigrali četiri utakmice. Osim pomenutih mečeva iz 2015, crveno-beli su početkom ovog veka ostvarili dve pobede u kvalifikacijama za Kup UEFA. Zvezda je u Almatiju slavila 2:0 golovima Igora Bogdanovića i Dragana Mrđe, a u revanšu 3:0 pogocima Ivana Gvozdenovića, Mihajla Pjanovića i Radovana Krivokapića.
Gobeljić ostao kod kuće
Najveće pojačanje ovog leta Aleksandar Dragović nada se još jednom trijumfu.
- Neće biti lako, četiri sata je ozbiljna vremenska razlika. Let traje šest sati, ali ne smemo da kukamo. Spremiće nas Mister. Znamo koji su im kvaliteti, a koje mane. Ako bismo, ne daj bože, dobili crveni karton i oni budu napadali, bio bih zadovoljan i remijem. Međutim, u svaku utakmicu ulazimo sa ciljem da pobedimo. Isto bismo se ponašali da igramo i protiv Real Madrida - poručuje Dragović.
Otputovali su fudbaleri Crvene zvezde u Kazahstan, gde će u sredu od 16 časova (RTS 1, Arena 1) igrati protiv Kairata prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Otputovali su fudbaleri Crvene zvezde u Kazahstan, gde će u sredu od 16 časova (RTS 1, Arena 1) igrati protiv Kairata prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću danas je na vojnom aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a posebnu pažnju mu je u jednom trenutku privuklo to što moćnim raketnim sistemom kratkog dometa "Mistral" upravlja jedna devojka.
Blokaderi su doživeli neviđenu sramotu u Kraljevu! Umesto masovnog okupljanja, dobili smo bežaniju u kafiće i debelu hladovinu, dok je na mrežama usledilo pljuvanje zbog neviđene sramote!
Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević pozvao je danas međunarodnu zajednicu da pod hitno reaguje na kontinuirano ugnjetavanje srpskog naroda od strane režima u Prištini, nakon što je na Gazimestanu, po završetku parastosa kosovskim junacima, privedeno najmanje 10 Srba.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić i šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov oglasili su se društvenoj mreži Iks povodom Vidovdana, brutalno raskrinkavši laži opozicije i njihov propali protest u Kraljevu!
Snimci intime, golotinja i fetiši na internetu su roba koja ima široko tržište. Ovaj biznis je razrađen i kod nas, a, verovali ili ne, po dogovoru s "kupcem" može da se zaradi i golicanjem!
Jednog Srbina interesovalo je da li grčka policija toleriše kada dete tokom vožnje na zadnjem sedištu spava bez sigurnosnog pojasa, a umesto odgovora, od strane drugih roditelja stavljen je na stub srama.
Opelom i polaganjem venaca u u spomen-kripti novim Kosovskim junacima u Hramu Svetog Vasilija Ostroškog u Nišu odata je pošta vojnicima i policajcima nastradalim na Kosovu i Metohiji tokom NATO agresije.
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je presudu kojom je Damjan Gvozdenović bio osuđen na 10 godina zatvora za ubistvo Aleksandra Tatalovića u Rakovici 2022. godine i naložio ponovno suđenje uz produženje pritvora.
Viši sud u Beogradu izrekao je u četvrtak presudu Vladimiru i Miljani Kecmanović, roditeljima dečaka-ubice iz OŠ "Vladislav Ribnikar", na ponovljenom suđenju.
Jemenski pokret Huti započeo je mobilizaciju velikih razmera kako bi se suprotstavio bilo kakvom kretanju vojnih snaga koje podržava Saudijska Arabija.
Sjedinjene Američke Države ostavile su hiljade tona opasnog otpada i milione litara radioaktivne vode na Grenlandu, preneo je lokalni list "Politiken".
Glumac Tihomir Arsić preminuo je 7. decembra 2020. godine. Tokom svoje dugogodišnje karijere bio je jedan od miljenika "sedme sile" jer je medijima rado izlazio u susret i davao intervjue.
Postoje oni bezvremenski kolači koji instant budne nostalgiju. Mirišu na detinjstvo, toplinu doma i maminu ili bakinu svesku sa receptima. Upravo takve su i ledene kiflice.
Jedna propuštena šetnja neće naškoditi psu, ali po ekstremnoj vrućini može imati kobne posledice. Potrebno je prilagoditi rutinu vremenskim uslovima i pokazati brigu za zdravlje ljubimca.
Pirinčana voda na prvi pogled deluje kao jednostavan kućni tretman, ali stručnjaci su objasnili da je prava nutritivna bomba koja čini čuda za rast kose.
Komšinica Selin iz Pariza otkrila je da Goran Bregović i njegova supruga Dženana žive u braku na daljinu, što nije iznenađujuće s obzirom na to da je muzičar stalno na putu.
Mnoge domaće javne ličnosti konzumirale su drogu i to priznale, dok neki ipak nisu uspeli da se izbave iz kandži ovog užasnog poroka što ih je koštalo života.
Pevač Boban Zdravković napravio je pometnju tokom jednog nastupa, a snimak koji kruži internetom pokazuje scenu kakva se retko viđa - publika ga je bukvalno opkolila, pa je u jednom trenutku jedva uspevao da se probije kroz masu.
Pevačica Edita Aradinović broji sitno do porođaja, a sada je pratiocima pokazala kako izgledaju njeni dani dok s nestrpljenjem čeka dolazak naslednice na svet.
Pobednica šeste sezone rijalitija "Zadruga" Aleksandra Nikolić već neko vreme potpuno je nestala sa društvenih mreža na kojima je ranije bila i te kako aktivna.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.